5p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Európában folytatódik az emelkedés, Pesten süllyednek a részvényárak, de legalább a forint újra erőre kapott. A kriptodevizák piaca izgalmassá vált, különösen a második vonalban vannak nagy ugrások. Megkezdték a Waberer’s elemzését, ami ma nyolc százalékot jelentett az árfolyamban.

Tegnap az USA-ban a Nasdaq technológiai tőzsde indexe új rekordot tudott beállítani, az ipari részvények viszont süllyedtek, és kissé lehúzták az S&P 500-at is. Ma Európában ismét szerény pluszban állnak az indexek, a német, francia mutató 0,2 százalékkal megy fel, a londoni stagnál. Itt is a technológia áll a középpontban, a német TecDAX fél százalékkal emelkedik.

Itthon a BUX 0,4 százalékkal süllyed, főleg az OTP egy százalékos értékvesztése húzza le. De a Mol is 0,4, a Richter 0,2, a Telekom 0,1 százalékos mínuszban áll. A forint erősödött, a 347,40 forintos euró majdnem egy forinttal olcsóbb a tegnap délelőttinél.

Árfolyam

A héten még a csütörtöki és pénteki amerikai foglalkoztatási és bérezési adatokat figyelik élénken a befektetők. Az EKB pedig Európában a gazdaságélénkítésre fordított stimulusok jövőjéről tárgyal.

Vételre ajánlják a Waberer’s részvényeit

Az Equilor Befektetési Zrt. a Waberer’s megbízásából megkezdte annak követését, elemzését, 3817 forintos célárral és “vétel” ajánlással. A papír ma 2690 forint, 8,5 százalékkal van a tegnapi szint felett, de így is 30 százalékkal a célár alatt.

Árazási modellünk alapján a részvény jelentősen alulértékelt a legutolsó kereskedési árhoz képest. A részvénybe fektetés által kitettséget építhetünk a magyar ipari növekedés felé, különösen az autógyártás irányába, hiszen a cég legfontosabb ügyfelei itt tevékenykednek írja a brókercég.

A BBVA és a Stellantis jutott a EuroSTOXX 50-be

A spanyol BBVA bank és a Stellantis autógyártó részvényei kerülnek a EuroSTOXX 50 európai blue chip-indexbe a Qontigo indexkezelő szerint. Az Engie-nek és az Amadeus IT-nek pedig kell elhagynia a mutatót – írta a német Finanzen.net.

A Stellantis emellett felvásárolja az amerikai First Investors Financial Services Group társaságot, amely autófinanszírozásra specializálódott. A tisztán készpénzből megvalósuló akvizíció vételárát körülbelül 285 millió dollárra tették.

Tesla Roadster csak 2023-ban

Azoknak a Tesla-rajongóknak, akik az elektromos autógyártó új sportkocsijára pályáznak, 2023-ig várniuk kell. “2021 az ellátási láncok őrült szűk keresztmetszeteinek éve volt. Még ha 17 új termékünk is lett volna, annak sem lenne sok haszna, mert nem tudnának eljutni az ügyfelekhez” – nyilatkozott Elon Musk vezérigazgató.

Tesla (Pixabay.com)
Tesla (Pixabay.com)

Nem lesz túl drága a benzin?

Az OPEC+ kartell megtartotta szokásos havi értekezletét, ahol kitartottak eredeti elképzelésük mellett, és napi 400 ezer hordóval növelték a termelést. Az utóbbi hónapokban nagyot emelkedő olajár miatt sokan próbáltak rá nyomást gyakorolni, hogy növeljék a termelést, tartsák alacsonyabban az olajárat a gazdasági növekedés segítése érdekében.

A koronavírus-járvány rosszabbodása, az újabb korlátozások valószínűségének növekedése néhány országban viszont hatott, az aggodalmak miatt az árfolyamban visszaesés történt az elmúlt hetekben. Ma is csendes lecsorgás látszik az olaj árában, 0,4 százalékkal.

Szépen javultak a Mol marzsai

A Mol augusztusban 6,0 dollár/hordó finomítói és 681 euró/tonna petrolkémiai marzsot ért el, ami magasabb van az előző havi 4,3 dollár/hordó illetve 670 euró/tonna marzsoknál. A második negyedévben a cég 4,4 dollár/hordó finomítói és 949 euró/tonna petrolkémiai árrést ért el. Az Erste Befektetési Zrt. véleménye szerint:

A marzsok javulása kedvező előjel, és növekvő nyereségre utal az időszakban. A cég kilátásai továbbra is kedvezőek. A javulás elsősorban a dízel és benzin, illetve a nyersolaj közti árkülönbség növekedése miatt következett be.

Bitcoin 50 ezerért, ether 3700-ért…

A bitcoin árfolyama ma reggelre ismét átlépte az 50 ezer dolláros határt, ami hat-hét százalékos plusz. De igazán nagyot az ether ment mostanában, 20 százalékot pár nap alatt, most éppen 3720 dollár.

A befektetők egyik kedvence, a Solana (SOL), amelyet az Ethereum egyik fontos vetélytársaként tartanak számon, 70 százalékot ugrott egy hét alatt. A Polkadot pedig annak nyomán ment fel hét nap alatt 30 százalékkal, hogy blokklánc (“parachain”) aukciókat rendeznek nála. A dolgok internetére specializálódott IOTA pedig egyetlen napon ment 30 százalékot pár bejelentés nyomán.

A bitcoin (BTC), az ether (ETH) és a solana (SOL) árfolyama egy év alatt (Tradingview.com)
A bitcoin (BTC), az ether (ETH) és a solana (SOL) árfolyama egy év alatt (Tradingview.com)

Tipping a Twitternél

A Twitter a kósza hírek szerint azon dolgozik, hogy alkalmazásába beépítsen egy borravaló-adási (tipping) funkciót a bitcoin segítségével. Mivel a bitcoin-átutalások alapvetően drágák, ehhez a Lightning Network nevű kötegelt tranzakció-feldolgozási rendszert használnák. A pletykában lehet valami, mert korábban Jack Dorsey vezérigazgató is utalt már erre.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 46890 45910 46940 +2,16% 0 0 9 469 716 030 HUF 2026-08-07 17:06:27
MOL 4650 4632 4760 +0,22% 0 0 3 780 328 766 HUF 2026-08-07 17:06:00
MTELEKOM 2696 2662 2720 -0,07% 0 0 762 562 630 HUF 2026-08-07 17:05:28
RICHTER 12320 11920 12320 +1,99% 0 0 4 334 227 510 HUF 2026-08-07 17:13:39
OPUS 367 348 371 +2,66% 0 0 63 816 535 HUF 2026-08-07 17:05:18
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Napközben beragadt a forint, de estére bőven behozta a lemaradást
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 18:22
Mindhárom fő devizával szemben erősödni tudott a forint pénteken. Az euróárfolyam délelőtt volt 367 felett is, a parlamenti választás óta a legrosszabb szintet érte el.
Részvény / Deviza / Áru A nap végi hajrát a Richter nyerte a magyar tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 18:06
Közel 2 százalékkal emelkedett a gyógyszergyártó részvényeinek értéke, kora délután még nem így nézett ki.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot ugrott az arany árfolyama, jól rajtoltak a techrészvények is a Wall Streeten
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 16:23
Az arany átlépte a 4300 dollár után a 4400-at is, a Nasdaq 0,8 százalék plusszal indította a hét utolsó kereskedési napját.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot megy az OTP a hétvége előtt a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 15:09
Több mint 2 százalékos emelkedéssel áll az OTP-papírok árfolyama, már a 47 ezer forintot közelíti.
Részvény / Deviza / Áru Lehullt a lepel: ezt művelte a Richter, befutottak a friss számok
Czwick Dávid | 2026. augusztus 7. 14:54
Színt vallott az idei első félévről a gyógyszeripari nagyágyú.
Részvény / Deviza / Áru Egyelőre nagyot megy a Mol a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 12:13
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 5,58 pontos nyitás után emelkedett pénteken délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Ezt biztosan kiteszi a Mol az ablakba: évek óta nem történt ilyen
Czwick Dávid | 2026. augusztus 7. 11:14
Lesz mit nézegetni, megjelentek ugyanis a legfrissebb, mutatós számok az olajcég teljesítményéről.
Részvény / Deviza / Áru Nagy nap lehet ma a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 09:21
 A csütörtöki záróértékéhez képest enyhén erősödött.
Részvény / Deviza / Áru Váratlanul nagyot gyengült a forint
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 07:35
Gyengült péntek reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben az előző délutáni jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Gyengüléssel zártak a New York-i tőzsde főbb mutatói
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 06:29
Az S&P 500-as mutatója 13,34 ponttal, 0,17 százalékkal lett kevesebb, 7710,08 ponton zárt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG