3p

A fapados légijáratokhoz szokott egyszerű halandó még mindig meglepődik, amikor elé kerül valamelyik csatornán a Holiday című, 2006-ban forgatott, megunhatatlan romcom, melyben Cameron Diaz egy magánkabinban tölti az óceán fölött az éjszakát, sok-sok könyv és egy éjjeli lámpa társaságában.

Ma már minden nem álom. Sőt: jövőre a franciaágyak és a zárható kabinajtók alapfelszereltséggé válnak a Lufthansa első osztályú utasai számára, a hosszú távú útvonalakon – jelentette be a légitársaság e heti sajtóközleményében. Ez az első alkalom, hogy egy európai légitársaság ilyen szolgáltatással rukkol elő.

A magasabb osztályú, kényelmes ülések esetében a legtöbben elégedettek a megfelelő nagyságú lábtérrel, ez ma már nem számít luxusnak. Az annál inkább, hogy egy sokórás úton franciaágyban is lehet szunyókálni a fedélzeten. Jóllehet, ma már ez is csak pénz kérdése. A Lufthansa német légitársaság nemrég bejelentette, hogy jövőre már ezt kínálja első osztályú utasainak, azaz az együtt utazó pároknak saját szobájuk lehet.

Minden First Class-on utazó vendég egy Suite Plus-t, azaz egy különálló, mennyezetig érő falakkal, és tökéletesen záródó ajtós duplakabinnal, melyben egy nagy asztalt és két széles, kényelmes, franciaággyá kombinálható ülést kap, a méregdrága jegyért cserébe. 

Luxus az égben. Fotó: Pexels
Luxus az égben. Fotó: Pexels

Vár a gardrób

Az ülések az utasok személyes óhajai szerint fűthetők vagy hűthetők. A kabin komplex szórakoztató rendszeréhez saját mobiltelefont vagy tabletet is csatlakoztathatunk. Minden lakosztályhoz saját gardrób tartozik, így az utazók kényelmesen átöltözhetnek, és személyes holmijaik karnyújtásnyira vannak.

Az utasok megválaszthatják, mikor akarnak étkezni, és mit. Az már nem meglepő, hogy a legmagasabb szintű osztályon ínyenc menüt szolgálnak fel a privát lakosztályokban, egy éttermi nagyságú, jókora asztalon.

Minden vendégnek megvannak a maga óhajai, ezért az egyéni igényekre és exkluzivitásra helyezzük a hangsúlyt – hangsúlyozta a Lufthansa csoport vezérigazgatója, Jens Ritter, egy sajtóközleményben. A First Class Suite Plus egy szállodai szobához hasonlóan a magánélet és a személyre szabott szolgáltatások érzését közvetíti – de tizenegy kilométeres magasságban.

Saját szoba, falak, tolóajtók

Ugyanakkor a „sima” business osztályon repülő utasoknak is saját szoba jár, mellmagasságig érő falakkal és tolóajtókkal. Az első sorokban utazók nagyobb személyes teret, jókora monitort és töméntelen internetes tárhelyet kapnak. Itt is minden szoba saját szekrénykével és személyes minibárral rendelkezik, két szoba pedig egybe nyitható, az együtt utazó business osztályon utazók számára.

A Lufthansa az első európai légitársaság, amely effajta kényelmet kínál, hasonló kényeztetések a Qatar Airlines, az Etihad és a Singapore Airlines, valamint számos amerikai légitársaság esetében is elérhetők.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Turizmus Magángép az Antarktiszra, privát sziget Obamával: így nyaralnak a leggazdagabbak
Elek Lenke | 2026. július 5. 16:52
Ezek a milliárdosok kedvenc úticéljai: a legmenőbb álomutazások. A szegmenst az amerikai Travel and Leisure turisztikai magazin térképezte fel.
Turizmus Kapitány István döntött – mennie kellett a turisztikai vezetőnek
Privátbankár.hu | 2026. július 4. 09:52
A miniszter minden tisztségéből visszahívta a turisztikai szakembert.
Turizmus Franciaország is bevezeti az örökségútlevelet
Elek Lenke | 2026. június 28. 17:20
Catherine Pégard francia kulturális miniszter bejelentette a több országban már létező örökségútlevél (Heritage Passport) létrehozását. A 100 euróba kerülő éves belépőjegy országszerte körülbelül 500 múzeumba, kastélyba, történelmi birtokra és kertbe biztosít belépést. Az új projekt szeptember 19-én és 20-án indul, a hagyományos Európai Örökség Napok alkalmából.
Turizmus Földrengés volt a magyar turisták egyik kedvenc szigetén
Privátbankár.hu | 2026. június 20. 16:05
Két egymást követő földrengés rázta meg Krétát szombaton. A hatóságok az omlás- és földcsuszamlásveszély miatt elővigyázatosságból megkezdték a turisták kimenekítését a leginkább érintett övezetekből; személyi sérülésekről és áldozatokról ugyanakkor egyelőre nincs hír.
Turizmus A kutyának sem kell már a foci-vb legnagyobb varázsa?
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 09:12
Nem sok jót mond néhány, már elérhető számsor.
Turizmus Az erős forint alávág a hazai turizmusnak?
Privátbankár.hu | 2026. június 15. 19:01
Szép, szép az öt éve nem látott 350 forintos euróárfolyam, de nem mindenki örül ennek. Az exportra termelő vállalatok mellett például a hazai turisztikai vállalkozások sem. Erről is beszélt főszerkesztőnk, Csabai Károly a Trend FM hétfői műsorában.
Turizmus A luxus rejtett titkai: a patinás szállodalánc saját jachttal és magánrepülővel csábítja vendégeit
Elek Lenke | 2026. június 14. 17:14
Óriási a verseny a luxusszállodák között, mindegyiknek új attrakcióval kell előrukkolnia, hogy őt válasszák a milliárdosok. Az egyik legexkluzívabb lánc, a Four Seasons újabban saját jachttal és magánrepülőgépes világkörüli utakkal várja azokat, akik ezt meg tudják fizetni.
Turizmus Lakjon ott, ahol Chanel, egyen ott, ahol Hemingway és Picasso!
Elek Lenke | 2026. június 6. 16:25
Sok ember szívesen száll meg olyan hotelekben, amelyekben valaha hírességek jártak-laktak. Ezek az utak nem kétéjszakás wellness pihenések vagy szállodahajó túrák, hanem az élményturizmus mostanában felkapott friss formái.
Turizmus Mától könnyebb eljutni magyarként Kanadába
Privátbankár.hu | 2026. június 6. 13:20
Elindult az Air Canada légitársaság Budapest-Toronto közvetlen járata, amely október végéig csúcsszezonban heti öt alkalommal, hétfőn, szerdán, pénteken, szombaton és vasárnap közlekedik a magyar fővárosból a kanadai nagyvárosba.
Turizmus Könnyű odajutni, nehéz elszakadni
Privátbankár.hu | 2026. május 30. 14:44
Könnyű odajutni, de nehéz elszakadni – ez az élmény kísérte végig a LifeClass Hotels & Spa Portorož európai roadshow-ját, amely április 21-én Prágában indult, majd Budapesten folytatódott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG