2p

Az Opus-csoport adózott eredménye 31 milliárd forint lett az első három negyedévben.

A 368 milliárd forintos árbevétel mellett 40 milliárd forintos üzemi eredményt ért el az Opus-csoport az év első kilenc hónapjában. Az üzemi eredmény 26 százalékkal magasabb lett a tavalyinál, amiben jelentős szerepe volt a 22 százalékkal 327 milliárd forintra csökkentett működési költségeknek – jelentette a cégcsoport hétfőn a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.

Az EBITDA (a kamatok, adók, értékcsökkenési leírás és amortizáció előtt számolt eredmény) 11 százalékkal nagyobb a tavalyi első három negyedévinél, így majdnem 76 milliárd forintot tett ki. Az adózott eredmény kicsit több mint 1 százalékkal 31 milliárd forintra nőtt január-szeptemberben.

A négy nagy üzletág közül az építőipariban a nehéz külső környezet nyomta rá a bélyegét a gazdálkodásra. A számottevően csökkenő megrendelések ellenére azonban még mindig nyereséges az üzletág, és mintegy 19 milliárd forint EBITDA-t termelt.

Az élelmiszeriparban a kedvezőtlen nemzetközi, és hazai folyamatok miatt nem lehetett a költségek növekedését az árakban érvényesíteni, ami jelentősen nehezíti a 2025-ös gazdálkodást, fogalmazott a cég közleménye. Az EBITDA értéke azonban így is pozitív lett, és valamivel meghaladta a 3 milliárd forintot.

Az építőipar és az élelmiszeripar nyomás alatt volt, a turizmus és az energetika jól húzott
Az építőipar és az élelmiszeripar nyomás alatt volt, a turizmus és az energetika jól húzott
Fotó: Depositphotos

Erős kilenc hónapot ért el az energetika, árbevétel, EBITDA, és nettó eredmény soron is bővülést láthatunk, miután komoly költségcsökkentéseket hajtottak végre a területen.

A turizmus területén az újra nyíló szállodák miatt egyszeri költségtételek is befolyásolták a szeptemberig tartó időszakot, viszont nőtt az árbevétel, így pozitív eredményt könyvelt el EBITDA és nettó profit szinten is.

„Az elmúlt időszakban az ötéves stratégiánknak megfelelően a szinergiák egyre jobb kihasználására törekedtünk. Ez jó döntésnek bizonyult, hiszen folyamatosan új csúcsokat döntöttünk meg, és 2025 első kilenc hónapja után elérhetjük az éves 99 milliárd forintos EBITDA célunkat” – emelte ki a gyorsjelentés kapcsán Lélfai Koppány, a társaság vezérigazgatója hozzátéve: bár az elmúlt évek nem voltak annyira látványosak, mint az azt megelőző akvizíciós időszak, azonban ezekkel megalapozták a következő időszak aktívabb éveit.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Bajban a német ipari óriás: csődvédelmet kért a Varta
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 18:38
A több mint évszázados múltra visszatekintő német akkumulátorgyártó előzetes fizetésképtelenségi eljárást kezdeményezett a hosszú távú pénzügyi stabilizáció és a működés folytatása érdekében. A válság mögött a kereslet kiesése, az ázsiai konkurencia nyomása és egy meghatározó partner – sajtóhírek szerint az Apple – elvesztése áll.
Vállalat Zöldlámpa az elektromos Suzukiknak: gigaberuházást jelentettek be Esztergomban
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 17:00
A mintegy 2800 embernek munkát adó Magyar Suzuki Zrt. újabb szintre emeli a hazai járműgyártást: a 76 milliárd forintos fejlesztés révén az elektromos autók és az akkumulátorgyártás kerül a fókuszba a hazai gyárban.
Vállalat A sikeres AI-bevezetés 80 százalékban nem a szoftveren múlik – De akkor vajon micsodán?
PR | 2026. július 23. 16:25
Reggel a munkatársak beírnak egy-két kérdést a ChatGPT-nek, délután háromkor viszont még mindig ugyanazt az Excel-táblát másolgatják. Az eszközök már ott vannak a vállalati gépeken, a havi zárásnál mégsem látszik, hogy a cég egyetlen perccel is gyorsabb vagy jövedelmezőbb lett volna. Miért várat magára a valódi megtérülés, és mit csinálnak másképp azok, akiknél már a profitban is mérhető az AI jelenléte?
Vállalat Elfogadta új stratégiai tervét a magyar tőzsde ingatlanpiaci nagyágyúja
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 13:30
Magyarország egyik meghatározó, integrált ingatlanszolgáltatási cégcsoportjává kíván válni a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában jegyzett AKKO Invest, miközben öt éven belül tavalyi árbevételének duplázását tervezi megújuló stratégiájában – közölte a társaság.
Vállalat Lesújtott az Európai Bizottság az amerikai óriáscégre
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 13:10
Az Európai Bizottság 890 millió eurós büntetést szabott ki a Google-ra a digitális piacokról szóló rendelet megsértése miatt.
Vállalat Bődületesen erős számokat közölt a Google anyavállalata, de a befektetőket ez nem érdekelte
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 10:40
Az Alphabet, a Google anyavállalata a várakozásokat meghaladó bevételről számolt be a második negyedévben, miközben a felhőszolgáltatási üzletág kiemelkedő növekedést ért el. A vállalat ugyanakkor tovább emeli a mesterséges intelligenciához kapcsolódó beruházásait, ami kedvezőtlen piaci fogadtatásra talált.
Vállalat Megszólalt Musk a gyorsjelentés után: tovább csúsznak a Tesla tervei
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 07:58
Növekvő árbevétel mellett alacsonyabb nyereségről számolt be a Tesla a második negyedévben, miközben a vállalat jelentősen növelte beruházásait a humanoid robotok, a robotaxi-rendszer és a mesterséges intelligenciához kapcsolódó fejlesztések területén.
Vállalat Hiába a módosítások, a korrupció melegágya maradhat a közbeszerzési rendszer?
Imre Lőrinc | 2026. július 22. 08:43
Túlburjánzott, alacsony hatékonysággal működő intézmények, hiányzó felelősségi körök és a korrupció melegágya: hiába módosított a kormány a hazai közbeszerzési törvényen, a háttérrendszer reformja nélkül félő, hogy az évente 4-5 ezermilliárd forintot megmozgató piac alapjaiban nem fog megváltozni.
Vállalat Egy csapásra 13 százalékkal hízik az OTP
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 06:13
Régiós nagypályást tudhat magáénak a bank, ha sikerrel zárul ez az ügylet.
Vállalat Akkora bírságot kapott az AliExpress, hogy a Holdról is látszik
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 12:57
Nem jártak el kellő gondossággal. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG