2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

Elég mostohán bánnak a Combinókkal a Futár-projektben - sokat kell még várni, mire lesz wifi és kamera a körúti villamosokon.
Egy korábban kisiklott villamos a Széll Kálmán téren. Mostanra inkább a Futár siklott ki. MTI Fotó: Mihádák Zoltán

A BKK fővárosi utastájékoztató rendszere, a Futár már átadásakor is két évet csúszott, 2012 helyett 2014-ben élesítették - és még nincs is teljesen kész. Az Index pénteken arról írt: a Combino villamosokba még ma sem került be a rendszer, ahogy az ígért wifi és a belső kamerarendszer sem - holott ezeknek 2015-ben már működni kellett volna a világ második leghosszabb villamosain. A negyvenből öt villamoson egyébként már megvannak a rendszer szükséges hardver-elemei, de egyelőre nincsenek normál használatban.

A lap azt írja: biztosan még tovább csúszik a projekt, mert a kivitelező Synergont felszámolják, így új közbeszerzési eljárást kell kiírni.

A Népszabadságot is idézi az Index: a lap arról ír, hogy a BKK időközben felvette a Synergon Futár-projektbe belebukott vezérigazgatóját, Jutasi Zoltánt informatikai vezetőnek.

Aki egyébként BKK-járművön akar wifizni, a felújított HÉV-szerelvényeken már megteheti - ilyet azonban csak nagyon-nagyon ritkán lehet kifogni, kísérleti jelleggel indult el csak a projekt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A Gránit Bank nyerte az innovációs fődíjat az év bankja versenyen
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 13:21
A MasterCard ebben az évben is kiosztotta „Az év bankja” verseny díjait, a fődíj ezúttal az OTP Bankhoz került. A Gránit Bank azonban három kategóriában is első lett.
Vállalat Óriási területet kapott kutatásra Líbia partjainál a Mol
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 16:38
Sikeres volt a Mol közös pályázata a Repsollal és a Turkish Petroleummal: megkapták a Földközi-tenger O7-es blokkját. Bár a magyar vállalat részesedése kisebb, így is bőven lesz területük a szénhidrogén-kutatásra.
Vállalat Nem fogy jól a sör, súlyos leépítések a világ egyik legnagyobb gyártójánál
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 13:00
A Heineken szerdán közölte, hogy világszerte akár 6 ezer munkahelyet is megszüntethet a következő két évben a gyenge kereslet miatt.
Vállalat Egyre kevesebb cég tud érdemi fizetésemelést adni
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 12:30
A magyar munkaerőpiac szereplőinek bizalma tovább gyengült, miközben a vállalatok jóval óvatosabban terveznek, mint korábban – derül ki a Hays Hungary frissen publikált Salary Guide 2026 kiadványából.
Vállalat Szárnyra kapott a kultikus olasz autómárka
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 08:30
A Ferrari olasz sportautó-gyártó rekord nyereséggel és bevétellel zárta a tavalyi évet.
Vállalat Brutálisan rossz számokat jelentett a Honda
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 19:41
A Honda Motor kedden arról számolt be, hogy harmadik negyedéves nyeresége 61 százalékkal visszaesett.
Vállalat Az MBH Bank elhárította a reggeli hibát
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 18:01
Kedd délután 4 órára befejezték a technikai hiba elhárítását.
Vállalat Kettős meglepetés a Coca-Colától
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 17:01
A vártnál magasabb negyedik negyedéves nyereségről és a vártnál kisebb bevételről jelentett kedden a Coca-Cola üdítőitalgyártó vállalat.
Vállalat Hosszú várakozás után ismét szénhidrogén koncessziókat hirdettek
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 14:01
Új gáz- és olajbányászati lehetőségeket ajánl fel az Energiaügyi Minisztérium.
Vállalat Gyerekvédelem: tárgyalási szakaszba lépett a per a Meta és a Google ellen
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 06:55
Tárgyalási szakaszába lépett Los Angelesben a nagy közösségi médiavállalatok ellen indult esküdtszéki bírósági eljárás hétfőn.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG