Hírek
Cikkek Itthon is elindul szegények bankja 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 15:01
A hátrányos helyzetűeket veszi célba az osztrák Erste Bank csoport, amikor legfontosabb közép-kelet-európai piacain - köztük Magyarországon - is megkezdi a "banknélküliek bankja" koncepciójának bemutatását. A "Social Business Tour 2010" elnevezésű túra Pozsonyban indul, majd az elkövetkező hónapokban Prágában, Belgrádban, Budapesten és Bukarestben is megismerteti az osztrák bankcsoport a rászorulók számára nyújtott szolgáltatásait. A csoport kebelén belül létrehozott Die Zweite Sparkasse, azaz a  "banknélküliek bankjának" első fiókját 2006 őszén nyitották meg Ausztriában. A bank olyan osztrák polgárok számára kínál bankszámlát, kiemelt kamatot nyújtó befektetési számlát, vagy opcionális lakásépítési hitelt, jogi tanácsadást, akik pénzügyileg nehéz helyzetbe kerültek, ezért nem rendelkeznek banki kapcsolattal. A kezdeményezést az Erste Alapítvány, az Erste csoport fő részvényese hozta létre a Caritashoz hasonló szociális segélyszervezetekkel, valamint adósság-tanácsadói szolgálatokkal együttműködésben. Ezt a modellt szándékozik most kiterjeszteni az Erste csoport főbb közép-kelet-európai piacain is, megtoldva egy 10 millió eurós hitelkerettel, amit a hátrányos helyzetű induló vállalkozások vehetnek igénybe.MTI
Cikkek Görög hatás? Olaszországban is megszorítások lesznek 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 14:58
Olaszországban megszorításokat tervez a kormány csütörtöki lapértesülések szerint. A görög válság tovaterjedésének leginkább kitett dél-európai országok közül Spanyolországban már bejelentettek megszorító programot a héten, csütörtökön pedig várhatóan Portugália következik. Meglehet, hogy Olaszország sem marad ki a sorból; az Il Sole 24 Ore című gazdasági lap csütörtöki beszámolója szerint a kormány 2 milliárd eurót kíván lefaragni a kiadásokból a közalkalmazotti fizetések csökkentésével. A La Stampa című napilap ugyancsak csütörtökön arról írt, hogy "gyakorlatilag biztosra vehető" a 2 milliárd eurós csomag bevezetése. A római gazdasági minisztérium szóvivője az AFP francia hírügynökség kérdésére nem kívánta kommentálni a lapok beszámolóit. Az olasz kormány eddig nyilvánosságra hozott tervei szerint 2012-re 2,7 százalékra csökkentik a hazai össztermék (GDP) arányában mért államháztartási hiányt a 2009-es 5,3 százalékról. A hiány kezelhető mértékű, messze elmarad a 13 százalékot meghaladó görög deficittől, és az euróövezeti átlag alatt van. Ugyanakkor a 16 tagú övezet harmadik legnagyobb gazdaságát alkotó Olaszország államadóssága a GDP 118 százalékát teszi ki, ami hasonló nagyságrend, mint a pénzügyi összeomlást csak az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap 110 milliárd eurós hitele révén elkerülő Görögország adóssága. A spanyol kormány szerdán 15 milliárd eurós, 5 évre szóló takarékossági programot jelentett be. A portugál kormány sajtójelentések szerint csütörtökön egy 2 milliárd megszorításról tesz bejelentést.MTI
Cikkek Önkormányzatok: megduplázódhat a törlesztőrészlet 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 14:55
Az önkormányzati szektor kötelezettségállománya 2010 végétől jelentősen meg fog nőni
Cikkek Hangszerésztől kért személyzeti tanácsot a MeH 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 14:32
Egy hangszerész végzettségű férfi készítette azt a kormányzati személyügyekkel foglalkozó tanulmányt, amelyet a kormányzás utolsó hónapjaiban vásárolt több mint 11 millió forintért a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) - írja az Origo nevű hírportál. Az Origo csütörtöki közlése szerint a MeH által április végén közzétett úgynevezett üvegzsebadatok azt mutatják, hogy az utóbbi két hónapban csak néhány szerződést kötött a minisztérium; ezek között van "A kormányzati személyügyi szolgáltató rendszer kiterjesztése" című projekthez készült tanulmány, amelyre március elsején kötött megállapodást a MeH mintegy bruttó 11,5 millió forint értékben. A kormányszóvivői iroda szerint a tudományos dolgozatot azért rendelték meg, mert szükség volt egy úgynevezett megvalósíthatósági tanulmányra egy "korszerű HR-rendszer" bevezetéséhez kért uniós támogatás elbírálásához - írja a portál, amely szerint a kancellária a tanulmányról szóló szerződést egy "Vis Verum Kft." nevű céggel kötötte; a vállalkozás a honlapja alapján ingatlanforgalmazással és -fejlesztéssel, valamint társasházak közös képviseletének ellátásával foglalkozik, a kft. többségi tulajdonosa pedig, aki az ügyvezetői tisztséget is betölti, hangszerész mester végzettséggel rendelkezik. Az Origo kérése ellenére a MeH nem bocsátotta rendelkezésükre sem a szerződés, sem a tanulmány szövegét. MTI
Cikkek A cégek könnyen kikerülhetik az árfolyamkockázatokat 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 14:29
A jogszabályi háttér változása miatt ma már nem olyan nehéz devizában könyvelni a hazai cégeknek, így könnyedén kikerülhetőek az árfolyam ingadozásból eredő veszteségek
Cikkek Bulgáriát kizárják a szén-dioxid-kereskedelmi rendszerből 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 14:24
Bulgáriát június 30-án kizárják abból a szén-dioxid-kereskedelmi rendszerből, amelynek keretében az egyes országok eladhatnak felesleges kibocsátási kvótájukból - közölte a bolgár környezetvédelmi miniszter egy energetikai fórumon csütörtökön. Nona Karadzova szerint a kizárásra azért kerül sor, mert az ENSZ egyik szakosított testületének vizsgálata arra a megállapításra jutott, hogy Bulgáriában  nem átlátható és megbízható a szén-dioxid-kibocsátás mérésére szolgáló rendszer. A miniszter szerint az előző kormány számlájára írhatók a rendszer hiányosságai, mindamellett a tavaly július óta hivatalban lévő új, jobbközép kormány szeretné minél előbb visszaszerezni jogait a nemzetközi szén-dioxid-kereskedelemben. A miniszter szerint erre az idén novemberben kerülhet sor, miután a kormány felgyorsította a megfelelő mérési rendszer létesítésével kapcsolatos munkálatokat. Az Európai Bizottság az előző hónapban hagyta jóvá Bulgáriának a 2009-2012 közötti időszakra szóló szén-dioxid-kibocsátási tervét, ami évi 42,4 millió tonna kibocsátást rögzített mintegy 132 bolgár vállalatnak. MTI
KKV Egyre romlik az élelmiszeripar teljesítménye 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 14:15
A magyar élelmiszeripar termelése tavaly 1 százalékkal, a belföldi értékesítés 3 százalékkal csökkent, míg az export 5 százalékkal bővült
Cikkek Egymilliós büntetést kapott a BKV volt gazdasági igazgatója 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 14:08
Egymillió forint pénzbüntetésre ítélte nem jogerősen a Pesti Központi Kerületi Bíróság csütörtökön a BKV Zrt. volt gazdasági vezérigazgatóját közérdekű adattal való visszaélés vétsége miatt
Makro / Külgazdaság Csökkentették a brit kormánytagok fizetését 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 14:00
Saját tagjainak bércsökkentéséről döntött első, csütörtöki ülésén az új brit kormány.  A Konzervatív Párt és a Liberális Demokraták koalíciójával létrejött kabinet csütörtökön tartotta első, teljes körű hivatalos ülését, és a konzervatívok korábbi ígéretének megfelelően, határozatot hozott a miniszterek javadalmazásának 5 százalékos, azonnali hatályú csökkentéséről. A toryk ezt a tervüket még ellenzékben bejelentették, a közalkalmazotti szférát érintő más szigorításokkal együtt. A konzervatívok korábbi tervei szerint 2011-től csak a tűzvonalban szolgáló katonák, valamint az évente 18 ezer fontnál (5,4 millió forintnál) kevesebbet kereső közalkalmazottak kaphatnának fizetésemelést, a közszférában dolgozók zömének fizetését a konzervatív kormány legalább egy évre befagyasztaná. Ez utóbbiról egyelőre nincs hivatalos döntés. MTI
Cikkek A portugálokat is megszorítják 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 13:50
A portugál kormány új megszorító intézkedéseket jelent be valószínűleg már csütörtökön a költségvetési hiány mérséklése céljából. Értesülések szerint a lépésekről már megegyezett a kormány és a legnagyobb ellenzéki párt. A költségvetési hiányt mintegy 2 milliárd euróval csökkentenék, felerészben adóemelésekkel, másrészt a kiadások visszafogásával. A tárgyalásokon elhangzottakat jól ismerő forrás azt mondta, hogy az áfa felső határát 20 százalékról 21 százalékra emelik, és pótlólagos adót vetnek ki a nagyobb vállalatok és bankok profitjára. A kormány a személyi jövedelemadó mértékét is emeli, de az idézett forrás erről nem mondott többet. A portugál kormány a hétvégén azt közölte, hogy az idei államháztartási hiányt a bruttó hazai termék (GDP) 7 százaléka körüli szintre csökkenti, szemben azzal a 8,3 százalékkal, ami a Brüsszel által jóváhagyott portugál középtávú költségvetési konszolidációs tervben szerepel.MTI
Cikkek Csúcson a görög munkanélküliség 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 13:50
Görögországban hatéves csúcsra, 12,1 százalékra emelkedett a munkanélküliség februárban - jelentették be csütörtökön Athénban. A szakértők azzal számolnak, hogy Görögországban tovább nő a munkanélküliség a kormány megszorító intézkedései miatt. A görög munkanélküliség a negyedik legnagyobb volt az eurózónában februárban Spanyolország, Szlovákia és Írország után, egyben 2,1 százalékponttal felülmúlta az eurótérség akkori átlagát. Görögországban tavaly februárban 9,1 százalékos volt a munkanélküliség. Az idén februárban különösen a fiatalok körében volt magas a munkanélküliség: a 15-24 év közöttiek 32 százaléka volt munkanélküli. A 25-34 év közöttiek körében az arány 15,2 százalék volt. Összességében a nők 15,3 százaléka, a férfiak 6,3 százaléka volt munkanélküli februárban Görögországban.MTI
KKV Kontroll kell - a cégek nagyságának problémája 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 13:32
A hazai kkv-vezetők gyakran mindent egyetlen kézben tartanak, és e közben már nem marad erő a cég fejlesztésére és újabb piacok megszerzésére
KKV Hárommilliárdot megspórolt a Malév 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 12:27
Az első negyedévben 3,3 milliárd forint megtakarítást ért el a Malév a kapacitások csökkentésével, a személyi és üzemelési kiadások mérséklésével
Cikkek Bontják az M43-as autópálya töltését a dühös alvállalkozók 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 12:21
Bontani kezdték a ki nem fizetett alvállalkozók az épülő M43-as autópálya töltését a 10-es kilométerszelvénynél, Szeged határában csütörtök délben. A töltés szélén egy markológép kezdett bele a föld kitermelésébe. A földet egy teherautóra rakta, amin „M43-as bontásból töltésanyag eladó! Ár: 3.000.000.000 forint” felirat olvasható – jelentette a helyszínről az MTI tudósítója. Temesvári Zoltán, az alvállalkozókat képviselő ügyvéd elmondta, a munkaterületen anyagmozgatás folyik, amelyhez meg kell bontani az elkészült felületet. Ezt addig folytatják, míg az autópálya-szakaszt kivitelező konzorcium nem rendezi a Szeviép Zrt. az alvállalkozókkal szembeni tartozását. MTI
Cikkek Megtanultunk vezetni? Jóval kevesebb a baleset 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 12:12
Tovább csökkent a személyi sérüléssel járó közúti balesetek, a balesetben elhunytak és az ittasan okozott balesetek száma
KKV Cégalapítási lendület: aktivizálódnak az adósságszédelgők 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 12:09
Jelentősen lassult a bedöntött cégek számának növekedése az építőiparban, az ágazat azonban még mindig igencsak zilált képet mutat - lendületben a cégalapítás
Karrier Kisvárosnyi magyar hal meg évente rákban 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 11:57
Évről évre rohamosan nő a rákos megbetegedések száma világszerte -a megelőzés mellett a lehetséges gyógymódok is egyre nagyobb figyelmet kapnak
Cikkek Hűtlen kezelés gyanúja a fővárosi szennyvíztelep ügyében? 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 11:25
Fennállhat a hűtlen kezelés gyanúja, ha a fővárosi önkormányzat a budapesti szennyvízteleppel kapcsolatos új szerződéseket aláírja - mondta Wertán Zsolt fideszes fővárosi önkormányzati képviselő csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón. A gyanú azért állhat fenn, mert a fővárossal jelenleg is szerződésben álló konzorcium a szennyvíziszap szállítását nem tudja elvégezni a Cséry-telep megépülésének elmaradása miatt, ezért a vele kötendő új szerződés 16 millió forinttal kevesebbről szól - mondta a képviselő. Ugyanakkor a főváros most egy másik társaságnak 500 millió forintot fizetne a szennyvíziszap szállításáért.MTI
Cikkek Orbán megbukhat a devizahiteleseken 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 10:55
Amennyiben nem sikerül rövid időn belül rendezni a devizahitelesek helyzetét, akkor Orbán Viktor két év múlva Gyurcsány Ferenchez hasonlóan meg fog bukni - állítja Róna Péter közgazdász
Cikkek A hitelszigor a fellendülés gátja is lehet 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 10:46
A jegybank friss kutatása szerint a hazai bankok hitelkínálata továbbra is visszafogott, miközben a hitelkereslet élénkülni látszik
Cikkek Erste Market: kereskedés tőzsdezárás után is 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 10:26
Erste Market néven a hazai piacon egyedülálló szolgáltatással, a kereskedési idő meghosszabbításával lép piacra mától az Erste Befektetési Zrt - olvasható a társaság sajtóközleményében. A szolgáltatás lényege, hogy a Budapesti Értéktőzsde kereskedési ideje után 16.45 és 22.00 óra között is adhatók megbízások a parketten forgó blue chipekre és a legnagyobb hazai forgalmú részvényekre, valamint az Erste certifikátokra. A piac likviditását árjegyzés segíti, amiről valós idejű információkat láthat mindenki a társaság weboldalán.   Ráner Géza a Társaság ügyvezető igazgatója az új szolgáltatással kapcsolatban elmondta:  mostantól a tőzsdei kereskedési időt követően, egészen az amerikai piac zárásáig, 22 óráig adhatnak megbízásokat az ügyfelek a BÉT-en forgó blue chipekre és 17:30-ig az Erste certifikátokra. Ez a lehetőség új teret enged a hazai spekulánsoknak arra, hogy az amerikai piaci változásokat még a reggeli újranyitás előtt lekövethessék, nem szükséges megvárniuk ehhez a következő kereskedési napot.   Az Erste Market névre keresztelt új piacot maguk az üzletkötők működtetik úgy, hogy ügyfeleik telefonos megbízásai alapján folyamatosan árat publikálnak a legfontosabb hazai instrumentumokra a hosszított nyitva tartás alatt. Az egész kereskedés menete, vagyis a vételi és eladási ajánlatok, és a létrejött ügyletek figyelemmel kísérhetőek az Erste Bróker weboldalán, így biztosítva az Erste Market transzparenciáját.Privátbankár
Cikkek Szombattól nincs fűtés 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 09:54
A fűtési időszak május 15-éig tart, a FŐTÁV Zrt. a rendeletben rögzítetteknek megfelelően leállítja abban a mintegy 5 ezer lakásban is a fűtést, ahol még ezt nem kérték a tulajdonosok. Május közepét követően külön megrendeléssel lehet kérni a fűtés beindítását – például rendkívüli hideg időjárás esetén - olvasható a FŐTÁV közleményében. Nagyon fontos tudnivaló, hogy a termosztatikus szelepeket a fűtés teljes leállítását követően a lakástulajdonosok teljesen kinyissák (5-ös állás). Ugyanis a zárt szelepek a nyári meleg napokban beszorulhatnak és beragadhatnak. Ez ősszel, a fűtés indításánál okozhat gondot, ezt a szelepek teljes kinyitásával lehet megelőzni. A FŐTÁV Zrt. a nyári időszakban saját tulajdonú rendszerein karbantartási munkákat végez. A fűtési idény tapasztalatai alapján az épületek azon részének fűtési hálózata, amely a fogyasztók tulajdonában van, az elmaradt felújítások miatt elöregedett állapotban van. A fogyasztói rendszerek felújítása, és a fűtés korszerűsítése – akár a 2010. szeptember 30-ig meghosszabbított ÖKO-program segítségével – az üzembiztos és takarékos fűtést biztosítja a következő télen.Privátbankár
Cikkek Fico: nemzetbiztonsági kockázat a kettős állampolgárság 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 09:51
Robert Fico szerint Szlovákia számára súlyos nemzetbiztonsági kockázatot jelent, ha a magyar parlament elfogadja a szomszédos országokban élő magyarok kettős állampolgárságát lehetővé tevő törvényt. A szlovák miniszterelnök csütörtöki pozsonyi sajtóértekezletén leszögezte: a magyar lépés a magyar-szlovák alapszerződés megsértése, ellentétes a nemzetközi joggal, s ha a törvény elfogadásra kerül, Szlovákia nagyon kemény választ fog adni és a nemzetközi intézményekhez fordul az ügyben.     Fico szerint a magyar állampolgárság azokat is meg fogja károsítani, akik azt kérni fogják. A kormányfő ugyanakkor durvának és arrogánsnak minősítette azt a módot, ahogy Budapest a tervezett lépést Pozsony tudomására hozta. Három hónap alatt állampolgárságot kaphat, aki kér Semjén Zsolt szerint három hónapot vesz majd igénybe az iratok benyújtásától számítva a gyorsított eljárás azok esetében, akik egyéni kérelemre magyar állampolgárságot kérnek. A leendő miniszterelnök-helyettes, KDNP-elnök a Heti Válasz csütörtöki számában megjelent interjújában kifejtette: az állampolgárság megadása nem függhet más országok véleményétől, ez minden ország szuverén joga.     "Alapvető kötelezettségünk az összmagyarság felé, hogy letöröljük december 5. lelki Trianonjának szégyenét - amennyire lehet" - fogalmazott a politikus, kitérve arra is, hogy akinek nincs lakcíme Magyarországon, "nyilvánvalóan nem fog tudni szavazni egy adott választókerületben".     Mint fogalmazott, nem bánja, hogy az állampolgársági törvény elfogadásának időpontjához közel esik a június 4., Trianon kilencvenedik évfordulója, de nem azon a napon fogják elfogadni a jogszabályt. Semjén Zsolt "messzemenően liberálisnak" tartja magát a tekintetben, hogy "mindenkinek annyi állampolgársága lehessen, ahány valós identitása van". Jobbik: szavazati jogot a határon túliaknak! Szavazati jogot adna a Jobbik a határon túl élő magyaroknak az állampolgársággal együtt - jelentette be Vona Gábor, a párt elnöke csütörtökön sajtótájékoztatón, Budapesten. Szávay István, a Jobbik nemzetpolitikai kabinetjének elnöke a párt elnökségének szerdai döntését ismertetve hangsúlyozta: javaslatuk szerint az állampolgársághoz jutó magyarok a pártok országos listáira szavaznának. A határon túli magyaroktól így nem kellene ajánlószelvényeket begyűjteni, ugyanakkor a szavazati szándékukat előre, postai úton jelezniük kellene - fejtette ki a politikus. MTI
Cikkek Másképp adóztatnák a feketemunkából élőket 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 09:39
A feketefoglalkoztatásban élen járó szektorokat új, kedvezményes adókulccsal terelné a legális gazdaság irányába a május 28-án esküt tevő következő kormány – nyilatkozta az fn.hu-nak Matolcsy György. Hozzátette: a családi kisegítő munkára külön kedvezményes adózást kínálnak maj
Cikkek Olcsóbb a zöldség, a gyümölcs és a hús is 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 09:34
Az agrártermékek termelőiár-szintje 2010 márciusában 4,1%-kal csökkent az előző év azonos időszakához képest - közölte a KSH
Cikkek Boldogok vagyunk, hogy internetezhetünk 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 08:44
A számítógépekhez, internethez és a kommunikációs eszközökhöz való hozzáférés javítja az emberek, különösen a nők kényelemérzetét - derül ki egy friss brit felmérésből. A Chartered Institute of IT 35 ezer ember bevonásával végzett nemzetközi vizsgálatából kiderül, hogy a technológiának olyan meghatározó ereje van, amely jelentősen javítja az emberek boldogságérzetét.    "Úgy tűnik a technológiai fejlődés elsősorban a kevésbé kiegyensúlyozott társadalmakban jobbítja az életérzést" - derül ki a felmérésből. A kevés jövedelemmel és alacsony iskolai végzettséggel rendelkező családok sokkal többet merítenek az információs technológiai fejlesztésekből, mint azok, amelyek több bevétellel és magasabb iskolai háttérrel rendelkeznek.    Különösen a nőkre van kedvező hatással a kommunikációs technológiákhoz és eszközökhöz való hozzáférés, elsősorban azért, mert a nők azok, akik a családi életben és közösségi kapcsolatokban is központi szerepet töltenek be - olvasható a The Daily Telegraph brit napilap online kiadásában (www.telegraph.co.uk).     "Minden - jelen esetben a számítástechnika -, ami a dolgok fölötti személyes ellenőrzés érzését növeli a mindennapi életben, csökkenti a stresszt és a szorongást, illetve épségben tartja a szellemet" - mondta Donna Dawson pszichológus. MTI
Cikkek Kétszer akkora az amerikai hiány, mint várták 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 08:35
Az amerikai költségvetés áprilisi hiánya 82,69 milliárd dollár lett. Ez közel négyszerese az egy évvel korábbi 20,91 milliárd dollárnak, és egyben a legnagyobb, amit valaha feljegyeztek ebben a hónapban - közölte az amerikai pénzügyminisztérium szerdán. Az áprilisi költségvetési hiány mintegy duplája lett az elemzők által várt 40 milliárd dollárnak. A statisztikák szerint az elmúlt 56 évben az amerikai költségvetés 43 alkalommal zárt többlettel. Áprilisban a büdzsé már a 19. egymást követő hónapban volt deficites. Az októberrel kezdődött 2010-es költségvetési év első hét  hónapjában a halmozott hiány 799,68 milliárd dollárt tett ki. Ez kisebb az egy évvel korábbi 802,30 milliárd dollárnál. A szeptemberrel zárult 2009-es költségvetési évben a deficit rekordnagyságú volt, 1.417 milliárd dollár.MTI
Cikkek Nálunk nem oszott kenőpénzt a Daimler 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 08:25
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) vizsgálata nem talált összefonódást vagy vesztegetés gyanúját felvető körülményt a Volánbusz 2005-ös buszbeszerzésénél - áll a vagyonkezelőnek az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében. A vizsgálatot az MNV az amerikai igazságügy-minisztérium közlése után indította, mivel felmerült annak gyanúja, hogy a Daimler Magyarországon is kormánytisztviselőket vesztegetett meg. Az összes rendelkezésre bocsátott dokumentum áttekintése után az ellenőrzés nem tárt fel olyan bizonyítékot, amely a felek jogszabálysértő összefonódását, vagy valamilyen vesztegetés gyanúját felvető körülményt alapozna meg, közölte a vagyonkezelő. Ugyanakkor megállapította, hogy az eljárás folyamán, a szerződéskötés és a teljesítés során előfordultak eljárásrendi hiányosságok, a vagyonkezelő a szabálytalanságok kiküszöbölésére szólította fel a társaság menedzsmentjét.     A buszbeszerzés ügyében március végén rendelt el vizsgálatot Kamarás Miklós, az MNV vezérigazgatója, miután az amerikai igazságügy-minisztérium információi szerint a Daimler 1998 és 2008 között - azaz tíz éven keresztül - az amerikai törvényeket megszegve, üzletkötések fejében vesztegetési pénzeket fizetett legkevesebb 22 ország kormányzati képviselőinek.MTI
Cikkek Engedékenyebb az APEH: lehet részletekben fizetni 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 08:20
A gazdasági válság hatása az adóbevételeken és az adóhátralékok összegén is érződik - mutatott rá Szikora János, az APEH elnöke
Cikkek Egészségügyi jótanácsok foci vb előtt 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 08:18
A WHO a Rift-völgyi láz veszélyére figyelmezteti a júniusi labdarúgó világbajnokságra Dél-Afrikába utazó turistákat
Cikkek Armstrongnak nem tetszik, hogy Obama törölte a Holdat 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 08:12
Barack Obama amerikai elnök űrkutatási politikáját bírálta szerdán a kongresszusban Neil Armstrong volt amerikai űrhajós. Amstrong, aki elsőként járt a Holdon, úgy vélte, rossz tanácsadókra hallgatott az elnök, amikor törölte a költségvetésből a Holdra visszatérés programját. Obama februárban jelentette be, hogy Washington nem költ többet elődje, George Bush által 2004-ben indított, a Holdra való visszatérést, majd a Marsra való űrutazást magában foglaló Constellation nevű űrprogramra. Néhány héttel később ismertette saját űrkutatási elképzeléseit, amelyek szerint 2035-re tervezik a Marsra történő űrutazást, és kifejlesztik az űrsiklók újabb nemzedékét.     Az elnök egy titokban eljáró kis csoport véleménye alapján döntött a Constellation űrprogram leállításáról - vélte Armstrong a szenátus kereskedelmi, tudományos és közlekedési bizottságában tartott meghallgatáson. "A NASA-ban (amerikai űrhajózási hivatal), a védelmi minisztériumban, a légierőnél. a tudományos akadémiánál, a légiközlekedési iparnál és az egyetemi oktatásban sem találtam senkit, aki hallott volna az elnök döntéséről a bejelentés előtt" - mondta Armstrong, aki nyilvánosan kampányol a Constellation folytatása mellett. Az űrhajós szerint sem Charles Bolden, a NASA igazgatója, sem John Oldren, az elnök tudományos főtanácsadója nem tudott a tervről. Utóbbiak a szenátusi bizottsági meghallgatáson kénytelen-kelletlen védelmükbe vették az elnöki elképzeléseket. MTI
Cikkek Durva megszorítással védekeznek a spanyolok 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 07:44
Spanyolország megszorító csomaggal védekezik a görög ragály ellen - közben Athén megkapta a 110 milliárd eurós hitel első részletét
KKV Drága biztosítás csak a felsővezetőknek jár 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 07:37
Tavaly a vállalatok 63,4 százaléka adott kockázati életbiztosítást munkavállalóinak - a sportoláshoz kapcsolódó juttatások összege visszaesett
Cikkek Iszonyatos jégverés pusztított - képekkel 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 07:21
Hazánkat szerdán újra nedves léghullámok érték el, így folyatódott a változékony, záporesőkkel és zivatarokkal tarkított időjárás
Adó Minden távozó vezető vagyonát leellenőrzik 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 06:53
Az ÁSZ megvizsgálja mind a Gyurcsány-, mind a Bajnai-kormány minisztereinek, államtitkárainak és szakállamtitkárainak, valamint hozzátartozóik vagyongyarapodását
Cikkek Szlovákia hazarendelte budapesti nagykövetét 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 06:51
Szlovákia konzultációra hazarendelte budapesti nagykövetét amiatt, hogy a leendő magyar kormány módosítani készül az állampolgársági törvényt, amely magyar állampolgársághoz juttathatja a szomszéd országokban élő magyarokat - jelentette szerdán a CTK cseh hírügynökség a szlovák miniszterelnöki hivatalra hivatkozva. Peter Stano, a szlovák külügyminisztérium szóvivője az MTI érdeklődésére telefonon megerősítette, hogy hazarendelték konzultációra Peter Weiss budapesti nagykövetet. Az intézkedés oka, hogy a leendő magyar kormány nem kíván konzultálni a szlovák állampolgárokat is érintő kettős állampolgárságra vonatkozó törvényről.     A szóvivő emlékeztetett arra, hogy a nagykövet hazarendelése konzultációra szokásos diplomáciai eljárás, de egyben azt is jelzi, hogy probléma van a kétoldalú kapcsolatokban.     Peter Stano elmondta, hogy Robert Fico kormányfő csütörtök délelőtt sajtótájékoztatót tart, amelyen ismerteti a szlovák kormány álláspontját a kettős állampolgárságra vonatkozó magyar törvénnyel kapcsolatban.     Az állampolgársági törvény módosításáról szerdán tárgyalást folytatott Pozsonyban Martonyi János leendő külügyminiszter szlovák kollégájával, Miroslav Lajcákkal. Martonyi szerint az új törvény megszünteti a szomszédos országokban élő magyarok hátrányos megkülönböztetését a határokon túli, távolabb élő magyarokkal szemben.     Peter Stano a TASR szlovák hírügynökségnek nyilatkozva úgy fogalmazott: Martonyi János szerdán Pozsonyban Lajcákkal találkozva elzárkózott a törvény kapcsán Szlovákiával folytatandó konzultációk elől. "Ez kemény" Nagyon kemény jelzésnek nevezte Szlovákia budapesti nagykövetének hazarendelését a külügyminiszter az ATV csütörtök reggeli műsorában. Balázs Péter elmondta: ez a lépés általában azt jelenti, hogy egy ország aggodalmát fejezi ki valamilyen szituációval kapcsolatban. Hozzátette, nem lenne meglepődve, ha beigazolódna, Szlovákia válaszlépéseket tervez a magyar állampolgárság kiterjesztése miatt. MTI
Vásárló Hűtlenek vagyunk a benzinhez: jobban fogy az autógáz és a bioetanol 
Privátbankár.hu | 2010. május 13. 06:43
A benzin és a gázolaj rekord magas ára felpörgetheti az alternatív üzemanyagok értékesítését - írja a csütörtöki Világgazdaság
Cikkek Az amerikaiaknál is többet tévézünk 
Privátbankár.hu | 2010. május 12. 19:08
Míg tavaly 260, idén átlagosan naponta 265 percet, vagyis majdnem négy és fél órát tölt a magyar televíziónéző a készülék előtt - ennél még az amerikaiak is kevesebbet tévéznek
Cikkek A görögök megkapták az első részletet 
Privátbankár.hu | 2010. május 12. 18:36
Megérkezett szerdán a görög nemzeti bankhoz az Európai Unió (EU) és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) hitelének első részlete - értesült az AFP francia hírügynökség. Az athéni pénzügyminisztériumtól származó információk szerint a görög nemzeti bankhoz 5,5 milliárd eurót utalt át az IMF. A súlyos adósságválsággal küzdő ország vezetése kedden kérte a 110 milliárd eurós EU-IMF hitelkeret megnyitását. A pénzügyminisztérium levélben fordult az Európai Bizottsághoz, az Európai Központi Bankhoz és az IMF-hez. A tárca összesen 20 milliárd eurót igényelt. Azt kérte, hogy utaljanak ki 5,5 milliárd eurót az IMF által biztosított 30 milliárdból, 14,5 milliárdot pedig az euróövezeti tagországok 80 milliárd eurós keretéből, lehetőség szerint egy napon belül.MTI
Cikkek Életszínvonal: súlyos lecsúszásról árulkodnak a számok 
Privátbankár.hu | 2010. május 12. 18:00
A rendszerváltás óta volt némi életszínvonal-emelkedés Magyarországon, az átlag azonban súlyos egyenlőtlenségeket fed el - hangsúlyozta Ferge Zsuzsa szociológus
Makro / Külgazdaság Háromdimenziós kamerát kapnak a telefonok 
Privátbankár.hu | 2010. május 12. 17:51
Háromdimenziós kamerarendszert fejleszt mobiltelefonokhoz és hordozható számítástechnikai eszközökhöz a Sharp, amely várhatóan az év végén kezdi meg az első 3D-s egységek gyártását. A japán vállalat lesz a világon az első, amely kifejezetten mobiltelefonokhoz készít nagyfelbontású képek és videók rögzítésére alkalmas kamerákat. A Sharp rendszerében is két, a bal illetve a jobb szem átlagos távolságának megfelelően pozícionált lencsét használnak. Az első prototípusokat júliusban fogják bemutatni, a tömegtermelés néhány hónappal ezután kezdődhet - jelentette be a Sharp szóvivője.MTI
Cikkek A Morgan Stanley-t is vizsgálják 
Privátbankár.hu | 2010. május 12. 17:43
A Morgan Stanley, az egyik legtekintélyesebb amerikai befektetési bank ellen is vizsgálat folyik esetleges pénzügyi visszaélés miatt - közölte jól értesült forrásokra hivatkozva a szerdai The Wall Street Journal. A szövetségi felügyelet azt vizsgálja, hogy a legerősebb pénzintézetek közé tartozó bank félrevezette-e a befektetőket bizonyos jelzáloghitel-alapú termékekkel kapcsolatban. Olyan befektetési eszközökről van szó, amelyeknek létrehozásában a bank közreműködött, és időnként pozíciót vett ellenük.   James Gorman, a Morgan Stanley vezérigazgatója Tokióban úgy nyilatkozott: nincs tudomása arról, hogy szövetségi vizsgálat folyna cége ellen. A Goldman Sachs befektetési bank ellen április közepén hasonló súlyos értékpapírcsalás vádja merült fel. A tőzsdefelügyelet (SEC) szinte piaci földindulást keltve polgári peres eljárást elindított a bank ellen azzal a váddal, hogy fontos információkat hallgatott el ügyfelei elől "nem elsőrendű" (subprime) jelzáloghitel-piaci alapú származékos befektetési eszközökkel kapcsolatban, csalárd módon forgalmazva azokat. A Goldman ellen büntető eljárás indítását mérlegeli az értékpapírcsalás ügyében az igazságügy-minisztérium. A The Wall Street Journal értesülése szerint a Morgan Stanley  - a vádak szerint a Goldmanhez hasonlóan - olyan kötvényalapú befektetési portfóliók, CDO-k összeállításában és piacosításában segített, amelyek árfolyama ellen játszott a későbbiekben. A szövetségi ügyészi hivatal és a SEC nem kommentálta az újság értesülését. A Morgan Stanley részvényárfolyama a szerdai kereskedés során több mint 3 százalékkal, 27,38 dollárra esett. MTI
Cikkek A GDP adat sem segített a BUX-on 
Privátbankár.hu | 2010. május 12. 17:37
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 270,04 pontos, 1,16 százalékos emelkedéssel, 23.524,32 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 29,1 milliárd forint volt szerdán, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest. A BUMIX 2.111,81 ponton zárt szerdán, ez 13,88 pontos, 0,66 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva. Kun Szabolcs, a QUAESTOR Zrt. részvényelemzője elmondta: szerdán kissé alulteljesített a magyar piac az európai tőzsdékkel szemben. Ennek oka valószínűleg, hogy az MSCI feltörekvő piaci indexében az előző értékelésben meghatározott 0,6 százalékról 0,5 százalékra csökkent a magyar részvénypiac súlya szerdai hírek szerint. A budapesti kereskedésre nem hatott a szerdán közölt kedvező bruttó hazai termék (GDP) adat, ugyanakkor az ugyancsak pozitív meglepetést okozó német GDP hatására a német piacok csaknem 2,5 százalékos pluszban állnak - mondta Kun Szabolcs. Az OTP árfolyamára ugyanakkor hatással volt az a kedd esti hír, amely szerint a montenegrói jegybank kérte az OTP Banktól a száz százalékos tulajdonában lévő montenegrói kereskedelmi bank, a CKB bank magyar vezérigazgatójának leváltását. Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. üzletág igazgatója szerint is a magyar piac lejjebb súlyozása lehet az oka a Budapesti Értéktőzsde szerdai, európai összehasonlításban gyengébb szereplésének. Hozzáfűzte: az intézményi befektetők, döntéseiknél használják és figyelembe veszik ezt az indexet. A szakember kiemelte: az amerikai piacok nyitás utáni, vártnál nagyobb emelkedésének hatására a nap végére a jó hangulat diadalmaskodott a magyar piacon is. A részvénypiacokon tehát pozitív a hangulat, ugyanakkor a dollár árfolyama továbbra is 1,27 euró alatt ingadozik. Az OTP papíroknál érzékelhető volt némi eladói nyomás a nap folyamán, azonban ezt a nap végi optimizmus semlegesítette - mondta Szegner Balázs. A Mol 350 forinttal, 1,75 százalékkal 20.300 forintra erősödött, 4,2 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 49 forinttal, 0,77 százalékkal 6.449 forintra nőtt, forgalmuk 22,4 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 13 forinttal, 1,98 százalékkal 668 forintra emelkedett, forgalma 1,2 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 150 forinttal, 0,36 százalékkal 42.150 forintra növelte értékét, a részvények forgalma 821,9 millió forintot ért el. Szektortársa, az Egis 158,0 millió forintos forgalom mellett 150 forinttal, 0,69 százalékkal 22.000 forintra erősödött. Nézze meg, hogyan zártak részvényei! MTI
Cikkek Három csapás: a Fidesz szigorítja a btk-t 
Privátbankár.hu | 2010. május 12. 17:11
A Fidesz hétfőn benyújtja az Országgyűlésnek a "három csapás" néven ismert törvényjavaslatát, amely jelentősen szigorítaná a büntető törvénykönyvet - közölte a párt szóvivője szerdai budapesti sajtótájékoztatóján kérdésre. Szijjártó Péter kifejtette: a szigorítások része lesz az is, hogy a pedagógusok és más közfeladatot ellátó személyek elleni fizikai támadások esetén az alsó büntetési tételt egy évre emelnék fel. Azzal kapcsolatban, hogy Vona Gábor, a Jobbik elnöke "gárdamellényben" érkezhet az Országgyűlés pénteki alakuló ülésére, a fideszes politikus azt mondta: mindenkinek be kell tartania a hatályos jogszabályokat, és ha azokat nem tartja be, akkor a jogkövetkezményekkel számolnia kell. Szijjártó Péter hozzátette: Sólyom László államfő fogja megnyitni a parlament alakuló ülését, "nyilvánvalóan a köztársasági elnök úr rendelkezésére áll minden egyes olyan eszköz", amellyel a törvényeket be tudja tartatni.MTI
Cikkek Nem bírják a közszolgáltatások az alacsony adókat 
Privátbankár.hu | 2010. május 12. 16:59
A The New York Times szerint minden országnak el kell döntenie, hogy mit szeretne: állami gondoskodást - mely magas adókkal társul - vagy alacsony adókat
KKV IT: 30 százalékot spórolhatunk a kiszervezéssel 
Privátbankár.hu | 2010. május 12. 16:41
A magyar vállalatok és intézmények 11 százaléka szervezi ki informatikai erőforrásait, helyezi el szerverit bérelt adatközpontokban
Cikkek Csendben erősödött a forint 
Privátbankár.hu | 2010. május 12. 16:38
A reggeli kisebb javulás után napközben is folytatódott a forint enyhe erősödése: délután négy órakor 273,35 forintot adtak egy euróért a bankközi devizapiacon, a szerda reggeli 274, és a kedd esti 273,88 forint után. Devizapiaci kereskedők csendes kereskedésről számoltak be, a forint szerdán szűk sávban mozgott: délelőtt 274 forint alá erősödött, majd 274,5-re ment fel, de délutánra ismét 274 forint alatt mozgott az árfolyam. A térségbeli valuták szintén kismértékben erősödtek az euróval szemben, egy euró 3,96 lengyel zlotyt ért délután 4 órakor. Szerdán két kedvező makroadat - a német és a magyar bruttó hazai termék (GDP) - is táplálta az optimizmust a kereskedők körében. A magyar GDP idén az első negyedévben 0,1 százalékkal, a naptárhatás kiszűrésével 0,2 százalékkal nőtt éves bázison, 2009 negyedik negyedévéhez képest pedig 0,9 százalékkal bővült - közölte a Központi Statisztikai Hivatal(KSH) az Ecostattal készített közös gyorsbecslése alapján. Erősödött a forint a dollárral szemben is: a dollárt 214,80 forinton jegyezték szerdán délután 1,2692 dolláros euróárfolyam mellett, szemben a reggeli 216,31 forinttal, amikor egy dollár  1,2636 eurót ért.   A frank jegyzése négy órakor 194 forint volt, a keddi 194,50 forint után. Szerdán délután 100 japán jenért 231, míg kedden 232,06 forintot adtak. Legfrissebb devizaárfolyamok a PrivátbankáronMTI
Cikkek Az IMF kész kisegíteni az Európai Uniót 
Privátbankár.hu | 2010. május 12. 16:09
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) kész bármekkora összeggel támogatni az Európai Uniót - jelentette ki szerdán Brüsszelben az IMF Európáért felelős igazgatója. "Készek vagyunk az európaiaknak annyit adni, amennyire szükségük van" - mondta Marek Belka egy brüsszeli konferencián. Hozzátette, hogy az IMF nem aggódik forráshiány miatt, mert megtette a szükséges előkészületeket. Az Európai Unió pénzügyminiszterei hétfőn hajnalban Brüsszelben fogadták el azt az 500 milliárd eurós mentőcsomagot, amely az euró védelmét szolgálja, és amelyhez az IMF akkor 250 milliárd kiegészítést helyezett kilátásba. MTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG