Hírek
Cikkek
Májusig adtak időt a görögöknek
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 15:24
Az Európai Unió május közepéig adott határidőt Görögországnak arra, hogy sürgős intézkedéseket tegyen államháztartásának rendbe tétele érdekében.
Az uniós pénzügyminiszterek keddi brüsszeli tanácskozásán azt is elhatározták, hogy egy hónap múlva, március 16-án áttekintik az addig elért eredményeket, és annak fényében kell majd dönteni - onnantól számított két hónapon belül - a szükséges további büdzsékonszolidáló lépésekről.
A május 15-i felülvizsgálat után negyedévente tekintik át, miként halad Görögország a tavaly GDP-arányosan 12,75 százalékot elért költségvetési hiány csökkentésével. A tervek szerint az idén 4 százalékponttal kell mérsékelni a deficitet.
Vegyesen fogadták a londoni adósság- és devizapiaci szereplők a Görögországgal kapcsolatos keddi EU-döntéseket: a görög államadósság-törlesztési kockázat biztosítási díjai jelentősen emelkedtek, az euró ugyanakkor valamelyest erősödött.
A legnagyobb londoni adósságpiaci adatszolgáltató cég, a CMA DataVision keddi kimutatása szerint a görög szuverén adósságtörlesztési kockázat fedezetére szolgáló határidős biztosítási csereügyletek (credit default swaps, CDS) árazása az aznap délutáni londoni kereskedésben jelentős, 9-15 bázispontos emelkedéssel 363-369 bázispont között mozgott. Az euró ugyanakkor fél százalékot erősödött a londoni bankközi piacon.
Áll a bál a görögök miatt az euróövezetben
A Wall Streettel együtt trükközött Görögország
Fidesz: fél Európa értünk kiált
MTI
Karrier
Fitneszre fel, kismamák!
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 14:59
A terhességi diabétesz előfordulása egyre növekszik. Fontos, hogy elvessük végre a „kettő helyett enni” elvét, és mozgásra bírjuk a kismamákat
Cikkek
Mellettünk áll az EU
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 14:42
Támogatásukról biztosították az Európai Unió tagországai azokat az erőfeszítéseket, amelyeket Magyarország tesz
Cikkek
Az MDF Sólyomtól kéri a vitát
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 14:24
Az MDF elnöke levélben fordult Sólyom László köztársasági elnökhöz a nyílt miniszterelnök-jelölti vita szokásának megvédése érdekében - közölte kedden az MTI-vel a párt sajtóosztálya. Dávid Ibolya azt kérte az államfőtől, kezdeményezze ő az országos listát állító pártok miniszterelnök-jelöltjeinek vitáját.
A közlemény kitér arra, hogy Bokros Lajos, a Magyar Demokrata Fórum miniszterelnök-jelöltje nyílt programvitára hívta Orbán Viktort és Vona Gábort, a Fidesz illetve a Jobbik kormányfőjelöltjét, eddig azonban "mindkét jelölt kihátrált a felkérés elől".
Az MDF az ország jelenét és jövőjét nézve ezt a gyakorlatot aggasztónak tartja, mert véleményük szerint a működő demokrácia alapfeltétele a politika nyilvánossága, átláthatósága és ellenőrizhető működése.
Az országnak minőségi politikára van szüksége a kilábaláshoz, ennek pedig kiindulópontja, hogy a pártok nem rejtegetik elképzeléseiket, s nem óvják a vitáktól miniszterelnök-jelöltjeiket - olvasható a közleményben. Az MDF azt javasolja, a mindenkori miniszterelnök-jelölti viták fontosságát annak intézményessé tételével ismerjék el.
Dávid Ibolya azt kérte az államfőtől, hogy kezdeményezze ő az országos listát állító pártok miniszterelnök-jelöltjeinek vitáját és tegyen javaslatot egy időpontra, ameddig a kormányfőjelöltek a választók nyilvánossága előtt mérik össze programjaikat és felkészültségüket.
A Köztársasági Elnöki Hivatal (KEH) főosztályvezetője szerint a különböző kampányeseményeken történő részvétel a politikai versenyben résztvevők szabad döntése, az államfő jogállása nem teszi lehetővé, hogy kampányrendezvények megtartására tegyen javaslatot.
Kumin Ferenc a KEH honlapjára kedden felkerült, Dávid Ibolya MDF-elnöknek írott válaszlevelében hangsúlyozta: a köztársasági elnök a kampány során csak akkor avatkozik be, ha a versengő pártok magatartása veszélyezteti az államszervezet demokratikus működését. Hozzátette: az államfő alkotmányos jogállása nem teszi lehetővé, hogy javaslatot tegyen a pártok számára kampányrendezvények, például nyilvános politikai viták megtartására.
Kumin Ferenc szerint a különböző kampányeseményeken történő részvétel a politikai versenyben résztvevők szabad döntése, a választási küzdelemnek pedig a jogszabályok és a jó erkölcs szabnak határt.
A nyilvánosság előtt kerül mérlegre, hogy az egyes szereplők mit nyilatkoznak, milyen szövetségi döntéseket hoznak, milyen eseményen vesznek részt, és mitől tartják távol magukat - közölte a főosztályvezető, aki szerint Sólyom László bízik abban, hogy a választók felelősen döntenek az összes ilyen üzenet alapján.
Lehetetlen lesz megbuktatni a Fideszt?
Bokros: elvesztett évtized az elmúlt 10 év
Bokros: a nyugdíj nem segély!
A népszerű intézkedések csak az adósságot növelik
MTI
Pénzügyi szektor
Kellene hitel a kkv-knak, csak épp nem kapnak
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 14:20
Az euróövezet kis- és középvállalatai még nehezebben jutottak hitelhez a tavalyi év második felében annak ellenére, hogy a fejlődés lassú beindulásával több tőkére lenne szükségük
KKV
Kicsúszott a kezünkből a klíma
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 14:04
Messze nem elégségesek az eddigi klímavédelmi vállalások a globális éghajlatváltozás megfékezéséhez a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) szerint
Cikkek
Lehetetlen lesz megbuktatni a Fideszt?
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 13:52
A kétharmados parlamenti többség lehetőséget ad a Fidesznek, hogy a közjogi szerkezetet megváltoztassa, de félő, hogy megbuktathatatlan lesz a hatalmuk
Cikkek
Munkát adnak 2500 cigánynak
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 13:40
Elindult a roma foglalkoztatás-szervezői projekt, amellyel 2500 roma munkaerőpiacra történő belépését szeretnék elősegíteni
Cikkek
Felszámolások: fájdalmasan tisztul meg az építőipar?
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 13:39
A végelszámolások száma csökkent az előző év hasonló időszakához képest az építőiparban, ám ezt nem biztos, hogy pozitívumként kell értékelni
Cikkek
A Fidesz megfordítja a népességcsökkenést
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 13:19
A Fidesz elnökségének álláspontja szerint amellett, hogy a következő kormánynak tíz év alatt egymillió új munkahelyet kell létrehoznia, családellenesből családtámogatóvá kell tennie a gazdaságpolitikát
Vásárló
Gyilkos sajt: ölt a baktérium
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 12:46
Négy osztrák és két német halt meg egy ausztriai sajtüzem listeria baktériummal fertőzött termékeinek fogyasztásától tavaly - közölte az egészségügyi minisztérium
Makro / Külgazdaság
Moszkva megfenyegette Iránt
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 12:45
Iránnak büntetőintézkedésekkel kell számolnia, ha nem csillapítja le a nukleáris programjával kapcsolatos nemzetközi aggodalmakat - közölte a Kreml
Cikkek
Új elnöke van a Budapest Airportnak
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 12:36
Reiner Schränklert választották meg a Budapest Airport Igazgatótanácsának elnökévé a Ferihegyi repülőteret üzemeltető vállalat legfőbb döntéshozatali testületének hétfői ülésén - olvasható a cég közleményében. Reiner Schränkler Dr. Reinhard Kalendától, a cég előző elnökétől vette át a posztot, aki még 2009. december 31-távozott a HOCHTIEF AirPorttól.
A 46 éves Reiner Schränkler vállalati vezetést és közigazgatást tanult. 1990 és 2005 között a befektetési bankszektorban dolgozott, 1993 óta Londonban. 1997 és 2005 között a Citigroupnál állt alkalmazásban, főként építőipari, gépipari, infrastrukturális, szállítási és média beruházások területén.
Reiner Schränkler 2005-ben csatlakozott a HOCHTIEF-hez. Igazgatósági tagként ő felelős a HOCHTIEF Concessions AG vállalat repülőtéri üzletágáért. Emellett a HOCHTIEF AirPort Capital GmbH & KGaA (HTAC) befektetői társulás vezérigazgatója, valamint a düsseldorfi és a hamburgi repülőtér felügyelőbizottsági tagja (Mindkét repülőtér a HOCHTIEF AirPort csoport része). 2010. február 15-től pedig a Budapest Airport Zrt. elnöke.
Megválasztása után nem sokkal Reiner Schränkler hangsúlyozta: „Nagy megtiszteltetés és egyben nagy kihívás a számomra, hogy egy ilyen fontos vállalat elnöki pozícióját betölthetem. A Budapest Airport tavaly a világ légiközlekedését sújtó nehézségek ellenére is tovább javította hatékonyságát és nagyszerűen kihasználta a adottságaiban rejlő fejlődési lehetőségeket. Biztos vagyok abban, hogy a Budapest Airport Magyarország legfontosabb nemzetközi repülőtereként hozzájárul a magyar gazdaság fejlődéséhez és változatlanul a hazai idegenforgalmi piac jelentős szereplője marad .”
A Budapest Airport Igazgatótanácsának ülésén két további tagot választottak a testületbe dr. Kákosy Csaba korábbi közlekedési miniszter és Konrad Kreuzer, az E.ON Magyarország elnöke személyében.
Feltámadhat Ferihegy - bár az Air Berlin elszállt
Ferihegyen is "levetkőztetnek"?Privátbankár
Makro / Külgazdaság
Ausztria tovább korlátozná a külföldi orvostanhallgatók számát
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 12:30
Ausztria meghosszabbítaná a külföldi orvostanhallgatók létszámára egyetemein alkalmazott átmeneti korlátozást - jelentette kedden a bécsi sajtó.
A nemrégiben kinevezett szakminiszter, Beatrix Karl brüsszeli osztrák tudósítóknak elmondta, el akarja érni, hogy a korlátozás 2012 helyett 2017-ig maradhasson fenn.
Ausztriában az orvostanhallgatói helyek 75 százalékát hazai diákoknak tartják fenn, 20 százalék jut az európai uniós állampolgároknak és a fennmaradó öt százalék az unión kívüli országokból valóknak. A kvótákat a nagy számban érkező német hallgatók miatt vezették be. Az Európai Bizottság 2007-ben kivételesen engedélyezte a korlátozásokat, miután Ausztria azzal érvelt, hogy máskülönben veszélybe kerülne az egészségügyi ellátás az országban.
Az eddigi adatok azt mutatják, hogy az Ausztriában diplomázó német orvosok 80 százaléka hazatér Németországba és ott kezd el dolgozni.
Hosszabbítás: még ma is lehet egyetemre, főiskolára jelentkezni
MTI
Cikkek
Német hangulat: annyira nem rossz, mint várták
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 11:52
Tovább romlott, de jobb lett a vártnál az üzleti hangulat Németországban februárban: a ZEW gazdaságkutató intézet összetett mutatója 45,1 pont volt a januári 47,2 és a decemberi 50,4 pont után. A mutató már az ötödik hónapja csökken.
Elemzők 42 pontot vártak.
Van már néhány optimista a világban
Nem lesz nekünk jólét, ha a németek megtorpannak MTI
Cikkek
Botcsinálta marketingguruk a kkv-k vezetői
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 11:50
A magyar kkv szektor szereplőinél általában a főnök a marketinges, aki leginkább az e-mailekben bízik, nem költ sokat, és könyvből tanulja, mit is kell csinálnia
Cikkek
Megint begyújtotta a rakétát a brit infláció
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 11:14
Az előző havi gyorsulási rekord után ismét meredeken - ezúttal már jóval a kormány által megszabott 3 százalékos felső tűréshatár fölé - emelkedett a múlt hónapban az éves infláció Nagy-Britanniában.
A brit statisztikai hivatal keddi ismertetése szerint januárban 3,5 százalék volt a tizenkét hónapra számolt infláció a decemberi 2,9, és a novemberben mért 1,9 százalék után.
A brit kormány a Bank of Englandnek, a brit jegybanknak 2 százalékos éves inflációs cél követését írja elő. Ha az ütem ettől bármely irányban 1 százalékponttal vagy ennél nagyobb mértékben eltér egy adott hónapban, a bankkormányzó levélben köteles tájékoztatni a pénzügyminisztert az okokról.
Tartja mélységi rekordját a brit alapkamat
MTI
Cikkek
Csak az cserél autót, akit támogat az állam?
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 11:01
Erőteljesen nőtt a személygépkocsik forgalma januárban Európában, elsősorban annak köszönhetően, hogy sok országban még támogatják a régi autók lecserélését
Karrier
Szeretjük a drogériát, de a gyógyszertárban bízunk?
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 10:56
Látványosan előretörtek a drogériák a vitaminkészítmények piacán, amiben nagy szerepet játszott az árszint is. Úgy tűnik, hogy a pezsgőtabletták kora lejárt
Cikkek
Erősebben éledezik a forint - a hétfő kimaradt
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 10:17
Erősödött a forint árfolyama kedden délelőtt a bankközi piacon, egy eurót 271,60 forinton jegyeztek szemben a hétfő délutáni 272,18 forintos szinttel.
A hétfői nap "érdeklődés hiányában kimaradt" - mondták az MTI által megkérdezett kereskedők. A keddi kereskedés is alacsony forgalomban, lanyha érdeklődés mellett zajlik. Reggel óta mindössze 30 filléres sávban mozgott az árfolyam.
A kereskedők arra számítanak, hogy az euró a 270,50-273,50 forintos sávban mozog kedden. A dollárt délelőtt 198,90 forinton jegyezték, az amerikai devizával szemben is szűk sávban mozog az árfolyam. Hétfőn délután egy dollár 200,57 forint volt.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
MTI
Cikkek
Nőtt az állam finanszírozási igénye
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 10:04
Az államháztartás nettó finanszírozási igénye 2009-ben a GDP 4,4 százalékára nőtt a 2008-as 3,7 százalékról - a háztartások pénzügyi megtakarítása növekedett
Cikkek
Hosszabbítás: még ma is lehet egyetemre, főiskolára jelentkezni
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 09:23
Meghosszabbították a felsőoktatási jelentkezések határidejét kedden este tíz óráig - tudta meg az MTI az Oktatási Hivatal elnökétől kedden reggel.
A hétfő esti - informatikai túlterheltség okozta - elérhetetlenség miatt kedden 9 órától 22 óráig újra megnyitják az e-felvételi rendszerét, így azok a jelentkezők, akik hétfő este nem tudták elküldeni elektronikus jelentkezésüket, azt kedden megtehetik - mondta Bakonyi László.
Demján nem engedi el a fiatalokat
A fiatalok azt se tudják, mi az a munkaszerződés
A jelentkezők háromnegyedét felvették
Óbudai Egyetem lett a műszaki főiskola
MTI
Cikkek
Szarvasi szivató: még drágább a benzined
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 09:19
A szarvasi benzinkutak magas árai miatt a Gazdasági Versenyhivataloz (GVH) fordult a helyi polgármesteri hivatal; a GVH nem indít eljárást - írta a Békés Megyei Hírlap kedden.
A városházára ugyanis lakossági panasz érkezett arról, hogy a Körös-parti város mind a négy üzemanyagtöltő állomásán az országos átlagnál jóval magasabb áron tankolhatnak az autósok. A versenyhivatal írásos válasza szerint viszont az egyformán magas árak nem sértik a versenytörvény szabályait. Nem valószínűsíthető a versenykorlátozó magatartás, ezért a GVH nem indít eljárást.
Az indokolás szerint az üzemanyag-kiskereskedelemben egyetlen országos helyett alapvetően lokális piacok vannak, a helyi árak a helyi piac körülményeit tükrözik. Gyakran előfordul, hogy az egyik társaság által nyújtott árelőny a piaci mozgások okán, az erős verseny miatt eltűnik, a versenytársak ugyanis figyelik a konkurencia árait, saját áraikat egyedi döntés, illetve elvek alapján alakítják ki - olvasható a Békés Megyei Hírlap keddi számában.
Derűre ború: ezúttal drágult a benzin
Felére esett a forgalomba helyezett autók száma
MTI
Cikkek
Traktorral közúton: keményen ráfizethetnek a gazdák
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 09:06
Mivel nem született meg időben a mezőgazdasági nehézgépjárművek közlekedési szabályának enyhítése, így a hamarosan meginduló tavaszi mezőgazdasági munkák idején az eddigi előírásokat kell betartaniuk a gazdáknak, ellenkező esetben akár több százezer forintos bírságot kell fizetniük - figyelmeztet a Magyar Agrárkamara az MTI-nek kedden eljuttatott közleményében.
Emlékeztetnek rá: engedély és villogó is kell a közúton a kombájnok, a traktorok, pótkocsik és mezőgazdasági munkagépek közlekedéséhez. Szabálytalan közlekedés miatt a hatóság az üzembentartóval pótdíjat fizetett, amelynek mértéke az adott útra vonatkozó díj tízszerese, de minimum 40 ezer forint, illetve a hatóság meg is tilthatja a további közlekedést. Tavaly, engedély hiánya miatt előfordult 300 ezer forintos bírság is.
A munkagépek bonyolult közlekedési szabályainak egyszerűsítése érdekében tavaly tárgyalásokat kezdett az Agrárkamara az agrártárcával. Megállapodtak abban, hogy kistérségi használatra kedvezményes engedélyt szerezhetnek a gazdálkodók. Az 50 kilométeres sugarú körzeten belül érvényes, egész évre vonatkozó engedélyért 6.000 forintot, sürgős esetben 12.000 forintot kell fizetni.
Az engedély mellett a gazdálkodóknak biztosítani kell a figyelmeztető jelzés használatát is, sárga villogóval ellátott járművel kell kísérniük gépeiket, ami több problémát és pluszköltséget is okoz. Ennek orvoslására kezdett egyeztetéseket az Agrárkamara a Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztériummal (KHEM), valamint az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériummal (IRM). Az IRM azonban úgy véli, hogy további vizsgálatra van szükség arról, hogy miként lehet egyszerűsíteni a szabályozást, így annak elfogadása már a tavaszi munkák kezdete utáni időpontra csúszik.
Lecsengett a traktorbiznisz
Durván visszaesett tavaly a gabonatermés
MTI
Cikkek
Visszatér az élet a tőzsdére?
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 08:56
A hétfőinél élénkebb kereskedésben az iránykeresés lesz a jellemző kedden a Budapesti Értéktőzsdén - mondták az MTI által megkérdezett szakértők. Hétfőn az amerikai piacok zárva tartottak.
Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője szerint nyitásban semmi érdemleges nem várható, az iránykeresés jellemzi majd a kereskedést az amerikai piacok nyitásáig. Majd ezek mozgása határozza meg az európai részvényárfolyamokat - tette hozzá.
Csáky Attila, az UniCredit Bank kereskedési igazgatója azt mondta, nehéz meghatározni a keddi kereskedés alakulását a hétfői, nagyon alacsony forgalmú nap után. A Mol a "meglepően rossz" negyedik negyedévi beszámolója után akár eshet is, de ez ellen hathat az, hogy a Merrill Lynch 17 ezer forintról 20 ezerre emelte az olajipari részvény célárát.
Összességében az egész piacra oldalazás lesz jellemző, de mindenképpen "egészségesebb" lesz a forgalom - vélekedett Csáky Attila. Hozzáfűzte: egész Európa arra vár, hogy az amerikai piacok megmutassák az irányt.
A tengerentúli piacokat több kisebb adat (New York állam feldolgozóipari indexe, a tőkeáramlási statisztikák, a NAHB ingatlanpiaci mutató) befolyásolhatja, de igazán szerdán látnak napvilágot a piacnak irányt adó, fajsúlyosabb adatok.
Friss tőzsdei árfolyamok a PrivátbankáronMTI
KKV
Házon kívül: most olcsó máshol aludni
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 08:53
Továbbra is Moszkvában a legdrágábbak a szállodai szobák - állapította meg elemzésében az üzleti utazások szervezésével foglalkozó brit Hogg Robinson csoport
Cikkek
Az 1 százalékos növekedés sem biztos Európában
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 07:46
Az euróval fizető országok pénzügyminiszterei úgy vélték, hogy idén "törékeny", de pozitív, mintegy egyszázalékos lesz a növekedés az euróövezetben - közölte Jean-Claude Juncker luxemburgi miniszterelnök, az eurócsoport elnöke.
"A növekedés kezd megmutatkozni, de a 2010-es növekedés törékeny, mérsékelt lesz" - mondta Juncker a pénzügyminiszterek tanácskozása után hétfő este Brüsszelben.
Az euróövezet történelmének legsúlyosabb recesszióját élte meg 2009-ben: a hazai össztermék rekordnak számító 4 százalékkal csökkent az Eurostat pénteken közzétett első becslése szerint.
A fellendülés a tavalyi év negyedik negyedévében kifulladni látszott, a növekedés üteme ugyanis alatta maradt a közgazdászok várakozásainak: mindössze 0,1 százalékos volt az előző negyedévi 0,4 százalék után.
Áll a bál a görögök miatt az euróövezetben
Nem lesz nekünk jólét, ha a németek megtorpannak
Az EU félelmei: "magyar" úton a mediterrán hármas?
Nem dől össze az euróövezet
MTI
Cikkek
Nagy viták között fogadták el a Ptké.-t
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 07:42
Az új polgári törvénykönyv két könyve léphet hatályba május elsején, mivel az Országgyűlés változatlan formában ismét elfogadta a hatálybalépéséről szóló jogszabályt
Cikkek
Áll a bál a görögök miatt az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 07:21
Görögország beleegyezett abba, hogy március közepén újabb intézkedéseket tesz, ha az addig meghozott döntésekkel nem sikerül elérni a célul kitűzött deficitlefaragást
Cikkek
Az infláció sem a régi: borult a kosár
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 07:14
Tavaszi nagytakarítást végeztek az infláció számításához igénybe vett fogyasztói kosárban, mivel a válság átrendezte a vásárlási szerkezetet, csökkent például a tartós fogyasztási cikkek, így a gépkocsik súlya - írja keddi számában a Népszabadság.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) minden évben felülvizsgálja az inflációszámítás alapját képző fogyasztói kosarat.
A 2010-es súlyok kialakításánál a KSH a 2008. évi fogyasztási adatokból indult ki, de figyelembe vette a tavalyi változásokat is. Ebből az derült ki, és az elmúlt évben a válság is erre erősített, hogy a lakosság kevesebb tartós fogyasztási cikket vett, például jóval kevesebb autó fogyott. Ennek következtében az infláció kiszámításakor a tartós fogyasztási cikkek a 2009-es 8,490 százalék helyett 6,851 százalékkal számítanak be. Nagyobb lett a súlya – azaz többet költöttünk rájuk az elmúlt évben – a vezetékes gáznak, a benzinnek, vagy éppen a közlekedési szolgáltatásoknak.
Januári drágulás: több pénz kell az élethez
Jubileumi áremelkedés: ismét drágább a bevásárlás
Nyáron az áremelkedés behúzza a kéziféket
MTI, Népszabadság
KKV
Adó: meg sem próbáltak segíteni a vállalatokon?
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 07:01
Magyarország a világ 183 országa között a 122. helyen áll a vállalati adórendszer vonzereje alapján, de a térségben Szlovákiával és Csehországgal holtversenyben végzett
Pénzügyi szektor
Özönlött a közpénz a bankokhoz
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 06:53
Az európai kormányok tavaly közel 40 milliárd euróért vásároltak részesedést bankokban és más pénzügyi társaságokban - mutatta ki a PriceWaterhouseCoopers
Cikkek
Bajnai: a nagykoalíció lenne a legjobb az országnak
Privátbankár.hu | 2010. február 16. 06:41
Bajnai Gordon szerint Magyarország érdekeit ma leginkább egy nagykoalíció vagy egy ezzel egyenértékű társadalmi szerződés szolgálná
Cikkek
Nem a szigorral van bajuk a bankoknak
Privátbankár.hu | 2010. február 15. 18:05
A bankok nem kifogásolják, ha a pénzügyi hatóságok több és hatékonyabb eszközzel rendelkeznek a korai válságmegelőzéshez, ám a parlamentnek benyújtott, a pénzügyi felügyelet megerősítését célzó törvényjavaslat szerintük nem kellően kiérlelt.
Nyers Rezső, a Magyar Bankszövetség főtitkára hétfőn az MTI-nek elmondta: a törvényjavaslattal kapcsolatban, amelyet a Pénzügyminisztérium (PM) előzetesen egyeztetett a bankszövetséggel is, alapvető tartalmi és technikai kifogásaik vannak, amelyeket jeleztek az előterjesztőnek.
A kormány az Országgyűlésnek pénteken benyújtott törvényjavaslat szerint erősebb jogosítványokat adna a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) annak érdekében, hogy valamely nehéz helyzetbe került, de a pénzügyi rendszer stabilitása szempontjából fontos hitelintézet felszámolása ne okozzon elhúzódó válságot a pénzügyi közvetítőrendszerben.
A PSZÁF lépcsőzetesen felépülő intézkedési jogosítványokat kapna: előbb meglévő eszközeivel kellene élnie, ha azonban azok nem vezetnek eredményre, korlátozhatná a hitelintézetek tulajdonosainak jogait, sőt, a hitelintézet eszközeit és kötelezettségeit más hitelintézetre, vagy egy speciális, e célra alapított állami hitelintézetre (egy úgynevezett hídbankra) ruházhatná át. A törvényjavaslatról a mostani ciklusban valószínűleg nem születik döntés, mivel az Országgyűlés már csak két ülésnapot tart.
A bankszövetség konzultált azokról a célokról, indítékokról, amelyek miatt az IMF ilyen tárgyú törvényjavaslat megalkotását javasolta a magyar hatóságoknak. A bankok úgy látják, hogy a parlamenthez benyújtott törvényjavaslat - talán azért is, mert nagyon rövid idő alatt dolgozták ki - több ponton alapjaiban nem felel meg a célnak - ismertette Nyers Rezső.
A főtitkár hangsúlyozta: az aligha kifogásolható, ha a pénzügyi szektorban a hatóságok több és hatékonyabb eszközzel rendelkeznek a korai válságmegelőzéshez. A javaslat azonban több, a mai magyar jogba nem beilleszthető elemet tartalmaz, ilyen például a vagyon kártalanítás nélküli elvonása. Jogi szempontból nem megfelelően kimunkált az eszközök és kötelezettségek átcsoportosítása sem - tette hozzá.
Hasonlóképpen vélekedik a bankszövetség a hídbank konstrukcióról is. A javaslatból nem derül ki, hogy rövid vagy hosszú távú megoldásról van szó, amint az sem egyértelmű, hogy a hídbank rövid távon felmentést kap-e a banki működés biztonságát szavatoló szabályok alól. Az sem kimunkált, hogy a banktevékenységek teljes spektrumával foglalkozik-e - ezzel a bankok nem értenének egyet -, vagy ad hoc műveletekre hoznák létre - mutatott rá.
A felügyeleti biztos szerepkörének erősítésével egyetért a bankszövetség azzal, hogy pontosan meg kell határozni, melyek azok a pontok, amelyeken a biztos többlet jogosítványokat kap.
Forinthitel: vetélytársat kap a frank és az euró
Gyűlik a pénz a magyar bankoknál
Jó, ha az ember végre bízik a bankjábanMTI
Személyes pénzügyek
Korkérdés: ki fogja eltartani ezt a rengeteg nyugdíjast?
Privátbankár.hu | 2010. február 15. 17:59
A Gazdasági és Szociális Tanács aggasztónak tartja a hazai demográfiai folyamatok alakulását, és azt javasolja, hogy készüljön átfogó program a helyzet javítására
Cikkek
Van már néhány optimista - de nem errefelé
Privátbankár.hu | 2010. február 15. 17:51
A globális recesszió kitörése óta első alkalommal jelent meg pozitív fogyasztói értékelés a gazdasági kilátásokról
Cikkek
Bankokat büntetett a PSZÁF
Privátbankár.hu | 2010. február 15. 17:49
Az ügyfelek tájékoztatására vonatkozó jogszabályok megsértése miatt négy bankot is megbírságolt a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF). Az MKB Bank és az Erste Bank Hungary büntetése 3-3 millió, a Budapest Banké és a Raiffeisen Banké pedig 2-2 millió forint.
Felügyeleti intézkedés nélkül zárult ugyanakkor az ügyféltájékoztatás szabályainak betartását ellenőrző vizsgálat hat másik hitelintézetnél. Az eminensek: az OTP Bank, az OTP Jelzálogbank, a Merkantil Bank, a UniCredit Bank Hungary, a Kereskedelmi és Hitelbank valamint a CIB Bank.
Krízisalap: félmilliárdot fizethet a PSZÁF
Befutó: a PSZÁF vagy az MNB lesz majd a főellenőr?MTI
Cikkek
Gyér volt a forgalom a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2010. február 15. 17:29
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 165,20 pontos, 0,80 százalékos emelkedéssel, 20.898,64 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 6,7 milliárd forint volt hétfőn, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Az amerikai piacok zárva tartása miatt alacsony volt a forgalom a hétfői kereskedési napon a BÉT-en, az MTI által megkérdezett szakértők szerint a kereskedés érdektelen volt.
Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. üzletág igazgatója azt mondta, hogy még a Mol hétfőn közzétett 2009. negyedik negyedévi gyorsjelentésére sem reagáltak igazán a befektetők. A Mol Nyrt. 27,3 milliárd forint nettó eredményt ért el 2009 negyedik negyedévében, szemben a harmadik negyedévi 12,9 milliárd forinttal és a 2008 negyedik negyedévi 33,4 milliárd forinttal, így tavalyi éves nettó eredménye 103,9 milliárd forint lett, 27 százalékkal kevesebb mint 2008-ban.
Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője szerint elképzelhető, hogy a Mol eredményeinek árfolyamra gyakorolt hatása majd csak kedden jelentkezik. Az üzletkötő kiemelte, hogy Európában is hasonlóan gyér volt a forgalom, bár a nyugat-európai piacok indexei inkább csökkentek. A forint is gyengült - tette hozzá.
Szegner Balázs kiemelte az FHB-t, amely 3,63 százalékkal 1.400 forintra erősödött, napi maximumán zárt, forgalma azonban nem érte el 85 millió forintot.
A Mol 45 forinttal, 0,26 százalékkal 17.095 forintra erősödött, 1,2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 70 forinttal, 1,31 százalékkal 5.400 forintra nőtt, forgalmuk 3,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 8 forinttal, 1,14 százalékkal 707 forintra emelkedett, forgalma 700,4 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 200 forinttal, 0,49 százalékkal 41.000 forintra növelte értékét, a részvények forgalma 716,8 millió forintot ért el.
Szektortársa, az Egis 73,4 millió forintos forgalom mellett 130 forinttal, 0,69 százalékkal 18.670 forintra csökkent.
A BUMIX 1.985,24 ponton zárt hétfőn, ez 17,21 pontos, 0,87 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!MTI
Cikkek
Megmenekült a Vértesi Erőmű
Privátbankár.hu | 2010. február 15. 17:24
A kormány rendelete szerint a Vértesi Erőmű Zrt. 1,9 milliárd forinthoz jutott, jelenleg nincs fizetésképtelen helyzetben a társaság - mondta el Hónig Péter miniszter hétfőn a Parlamentben, Keleti György, Oroszlány MSZP-s országgyűlési képviselője kérdésére.
Keleti György felszólalásában elmondta, a Vértesi Erőmű a gazdasági válság és hibás vezetői döntések miatt csőd közeli helyzetbe került. Egy választottbírósági döntés ugyanis fizetési kötelezettséget állapított meg az erőmű számára, emiatt a felszámolás fenyegette a társaságot, amely Komárom-Esztergom megye legnagyobb foglalkoztatója, 3100 embernek biztosít megélhetést.
A Magyar Közlönyben megjelent rendelet szerint kormány megtéríti a Vértesi Erőmű Zrt.-nek az Európai Bizottság által 2005-ben engedélyezett és az erőműnek ténylegesen kifizetett szénipari szerkezetátalakítási támogatás (szénfillér) közötti különbséget, amely 1,9 milliárd forint. Hétfőn rendkívüli közgyűlésén az MVM Zrt., mint az erőmű tulajdonosa, a kormányrendelettel megegyező döntést hozott a Vért működőképességének fenntartása érdekében.
Keleti György az MTI-nek elmondta, a Vértnek egy cseh áramszolgáltató számára kell kártérítést fizetni. Az ügy összefüggésben van a Kapolyi László nevéhez köthető, meghiúsult áramvásárlási szerződésekkel, amelyek miatt az erőműnek a 2008-as mérlegben 8,2 milliárd forint számviteli tartalékot kellett képeznie, és a veszteségek miatt a társaság alaptőkéjét 9,7 milliárd forintról 0,5 milliárdra szállították le.
Az MTI korábban beszámolt arról, hogy a Nemzeti Nyomozó Iroda vizsgálatot folytat különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen, illetve hanyag kezelés gyanúja miatt, mivel a helyzetért felelősnek vélik a helyi menedzsment több tagját is.
A Vértesi Erőmű gazdasági értelemben jelenleg csődben van, viszont a kormány - foglalkoztatáspolitikai indokkal - életben akarja tartani még egy ideig.
Az erőmű nehéz helyzetének további oka az áram árának csökkenése, a megtermelt áramot a vállalat kétszer annyiért tudja előállítani, mint amennyiért eladja. Az erőmű működéséhez havi kétmilliárd forint állami támogatásra van szükség, amelyet a kormány a Magyar Villamos Műveken (MVM) keresztül biztosít.
A társaság a veszteségek csökkentése érdekében korábban megvált 240 szerződéses erdélyi bányásztól, 2009-ben pedig 450 saját dolgozót bocsátott el. Közülük 257 embert érintett a csoportos létszámleépítés, ők közel másfél éves átlagkeresetüknek megfelelő végkielégítéssel távozhatnak, ennek költsége 1,6 milliárd forint.
A vállalat elnök-vezérigazgatója, Szabó Pál korában az MTI-nek elmondta az erőmű megmaradásának feltétele, hogy 2011-ben továbbra is megkapják a szénfillért, amelyhez még lobbizni kell Brüsszelben. Több tagállam érintettsége miatt jó esély van az áramárba épített támogatás megmaradására, amelyből a Vértnek évente 7,5 milliárd forint jut az ország utolsó mélyművelésű szénbányája, a Márkushegyi Bányaüzem fenntartására.
Vértes Erőmű: Bajnai csak a véghez asszisztál?
Nem hagyják veszni a Vértesi ErőművetMTI
Cikkek
Nem váltott sávot a forint
Privátbankár.hu | 2010. február 15. 17:01
A forint gyengült kissé hétfőn, de tartotta árfolyamát az utóbbi napokban kialakult sávban: az eurót 272,18 forinton jegyezték hétfőn délután négy órakor a bankközi kereskedelemben a péntek délutáni 270,30 forint után. Hétfőre virradóra az euró jegyzése 270,50 forint közelében állt a nemzetközi devizakereskedelemben.
A dollárt 200,57 forinton jegyezték 1,3593 dolláros euró árfolyam mellett hétfőn délután, szemben a péntek délutáni 198,73 forintos jegyzéssel, és az 1,3590 dolláros euróárfolyammal. A svájci frank jegyzése 185,94 forint 184,31 forint után, 100 japán jen 222,69 forint 220,62 forint után.
Az elmúlt héten enyhén erősödő tendenciát követtek a térségbeli devizák, a forint 274 forintos euróárfolyam környékéről 270 közelébe, a zloty 4,11-es euróárfolyamról 4,00 közelébe, a cseh korona 26,16-os euróárfolyamról 26,00 közelébe erősödött, dacára az eurózóna pénzügyi stabilitásával szemben fokozódó kételyeknek.
A lengyel zloty jegyzése hétfőn délután 4,025 volt az euróval szemben a hét végén tartott 4,005 után, a cseh korona jegyzése pedig 26,15 a hétfői nyitás előtt tartott 25,91 után.
A nemzetközi befektetői bizalom javul a térségbeli devizák iránt, javuló makrogazdasági kilátásaiknak köszönhetően.
A forint árfolyamkilátásait tovább javította az Európai Bizottság hétfőn közzétett, a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) együttműködésben készített helyzetértékelése, amelynek megállapításai szerint Magyarország tartja a gazdasági program megvalósításának irányát, javul külső pénzügyi helyzete.
Szintén a forint kilátásait javította hétfőn a Bank of America-Merrill Lynch újabb elemzése, amely olyan erőteljesnek tartja a Magyarország költségvetési és külső fizetési pozícióját, hogy az ország már "természetes jelöltnek" tekinthető adósi felminősítésre a hitelminősítők által, amint a fellendülés érzékelhetőbbé válik, és "tisztázódnak" a politikai-gazdaságpolitikai kilátások. Az elemzés szerint Magyarország külső fizetési pozíciója is a legnagyobb mértékben javult a közép-kelet-európai térségben, és ennek eredményeként a magyar gazdaságban az idén "pozitív finanszírozási rés" várható. Így Magyarországnak nem lesz szüksége további részletek lehívására a Nemzetközi Valutaalap (IMF) hitelkeretéből.
Hétfőn tartózkodó magatartás, alacsony befektetői kockázatvállalás közepette kevés árfolyammozgás volt tapasztalható a nemzetközi devizapiacokon: az árfolyamok az előző hét végén elért szint környékén konszolidálódtak. A kínai Újév miatt zárva tartó ázsiai és az ünnep miatt szintén zárva tartó amerikai tőzsdék miatt megritkult piacokon a fő figyelem az euróövezeti pénzügyminiszterek találkozójára szegeződött, a görög segélycsomag részleteire várva. A piacon nem tartják valószínűnek, hogy a forint a következő napokban kilépne a 270-275 forintos árfolyamsávból.
A forint tavaly augusztus óta a 265-275 forintos euróárfolyam-tartományban folytat kiegyensúlyozott árfolyammozgást.
Legfrissebb devizaárfolyamok a PrivátbankáronMTI
Cikkek
Az evészavar nem más, mint segélykiáltás
Privátbankár.hu | 2010. február 15. 16:51
Manapság egyre gyakrabban találkozhatunk környezetünkben evészavarokkal. Leginkább fiatal középiskolások körében fordul elő, de már óvodás korban is megjelenhet
Cikkek
Új generáció: megjelent a Windows Phone 7
Privátbankár.hu | 2010. február 15. 16:24
A Mobile World Congress szakkiállításon mutatta be Steve Ballmer, a Microsoft vezérigazgatója a Windows telefonok új generációját, a Windows Phone 7 Series-t.
Az új platform a telefonos szoftverek világát egy új szemszögből közelíti meg, ismertetőjegyei közül pedig az intelligens megtervezettség és a webes tartalmak és alkalmazások integrációja a legjellegzetesebb. A Microsoft a Windows Phone 7 Series-szel elsőként hozza el az Xbox LIVE játékainak hangulatát és a Zune zene- és videólejátszásának élményét egy mobiltelefonra - olvasható a Microsoft közleményében. A cég partnerei már megkezdték az új telefonok elkészítését, a vásárlók számára az első darabok várhatóan az idei karácsonyi szezonban lesznek elérhetők.
Nem lesz céges játékszer az iPadből?
Megcsinálták a lehetetlent: törhető a szuperchip
Toldozás-foldozás: özönlenek a Windows-javításokPrivátbankár
KKV
BKV: előálltak igényeikkel a nemsztrájkolók
Privátbankár.hu | 2010. február 15. 16:21
A bérek 4, illetve 4+5 százalékos emelését kérte a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége a BKV-val folytatott bértárgyaláson
Cikkek
Betiltottak néhány fogyasztószert
Privátbankár.hu | 2010. február 15. 16:01
Felfüggesztette három testsúlycsökkentő készítmény forgalmazását Magyarországon az Országos Gyógyszerészeti Intézet (OGYI) február 1-jétől - olvasható a hatóság honlapján.
A Magyarországon Lindaxa, Minimectil és Reductil elnevezéssel, különböző kiszerelésben forgalomban lévő, szibutramin hatóanyag tartalmú készítmények forgalomba hozatali engedélyét függesztették fel.
További döntéshozatalig a szibutramin hatóanyagú készítmények Magyarországon nem hozhatók forgalomba, sem gyógyszer-nagykereskedő, sem gyógyszertár által nem forgalmazhatók - közölte az OGYI.
Mit együnk? A fagyban jön meg az éhség
Nem fogyaszt a Hollywood Patch MTI
Cikkek
Kisebb mínuszok az INA-nál
Privátbankár.hu | 2010. február 15. 16:01
A Mol Nyrt. érdekeltségi körébe tartozó INA horvát energetikai csoport a tavalyi évet 390 millió kuna adózás utáni veszteséggel zárta, ami 709 millió kunával kevesebb a 2008-ban elszenvedett 1,09 milliárd kuna adó utáni mínusznál - jelentette a Hina horvát hírügynökség.
A társaság hétfői közleménye szerint a gázüzletágon belül a beszüntetett tevékenységekből 906 millió kuna veszteség keletkezett, 37,5 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál. A gáz- és kőolajüzletágban a folytatódó tevékenységekből 513 millió kuna, a 2008-ban elértnél 45,7 százalékkal több nyereség származott, az adózás utáni teljes veszteség így 390 millió kunát tesz ki.
Az INA bevétele tavaly 23 százalékkal 21,9 milliárd kunára csökkent a zágrábi értéktőzsdén keresztül közzétett, konszolidált, nem auditált mérleg alapján.
A Mol Nyrt. (Mol) 2008 októberében az INA legnagyobb részvényese lett. Részesedése 47,155 százalék, a horvát kormányé 44,826 százalék. A Mol és a horvát kormány tavaly január 30-án módosította a részvényesi megállapodást, és szerződést kötött az INA gázkereskedelmi és föld alatti gáztárolási tevékenységeinek leválasztásáról és értékesítéséről, valamint a horvát piac hosszú távú gázellátásáról, és a szénhidrogén-termelés bányajáradékáról.
A részvényesi megállapodás módosítása alapján a Mol átvette az irányítást az INA működtetése fölött. A megállapodással lehetővé vált, hogy a Mol beszámolójában teljes körűen konszolidálják az INA-t. A magyar társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján ugyancsak hétfőn közzétett konszolidált, nem auditált gyorsjelentése szerint tavaly 103,9 milliárd forint adózás utáni eredményt ért el, ami 27 százalékkal kevesebb, mint 2008-ban.
Idén az INA-ra összpontosít a Mol
Az INA Szerbia felé kacsintgat MTI
Cikkek
Elnyelte a válság a BÉT-profit harmadát
Privátbankár.hu | 2010. február 15. 15:56
Tavaly mintegy 39 százalékkal csaknem 1,4 milliárd forintra esett a Budapesti Értéktőzsde Zrt. (BÉT) adózott eredménye - közölte a társaság az előzetes adatok alapján a BÉT honlapján hétfőn.
Legnagyobb mértékben a pénzügyi műveletek eredménye csökkent a 2008-as 1,2 milliárd forintról 250 millió forintra. A szokásos tőzsdei eredmény -, amely most rendkívüli eredmény híján - megegyezik az adózás előtti eredménnyel a 2008-as 2,58 milliárd forintról tavaly 1,72 milliárd forintra csökkent. A BÉT saját tőkéje 5,4 milliárdról 6,8 milliárd forint fölé emelkedett.
Az előzetes mérleg szerint a kötelezettségek 158 millió forintra csökkentek a 2008. év végi több mint 2,4 milliárd forintról. Az átlagos állományi létszám 61 fő volt tavaly év végén, egy évvel korábban ez 62 volt.
Zuhanás a tőzsdéken - a válság harmadik fázisa
BÉT: elvitte a válság a profit harmadát
MTI
Cikkek
Durván túloznak a klímajóslatok?
Privátbankár.hu | 2010. február 15. 15:52
Újabb tévedését ismerte el az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testülete (IPCC) egy napokban megjelent jegyzékében; a kutatók ezúttal Hollandia területének tengerszint alatt fekvő hányadáról idéztek túlzó adatot.
Az ominózus mondat az IPCC mérföldkőnek számító 2007-es jelentésében szerepel, és azt állítja, hogy Hollandia területének 55 százaléka a tengerszint alatt fekszik. A valóságban ezzel szemben az ország mindössze 26 százaléka mélyföld, további 29 százaléka pedig folyami árvízveszélynek van kitéve.
A téves adat eredeti forrása a Holland Környezetfelmérési Ügynökség, mely február 5-én jelentette be a hibát. Az IPCC arra hivatkozik, hogy a túlzó számot széles körben idézték: a holland közlekedési minisztérium "mintegy 60 százalékról", az Európai Bizottság egy tanulmánya az ország területének "mintegy feléről" beszél.
Az ENSZ klímakutató testülete azt is hangsúlyozza, hogy a tévesnek bizonyult adat csak háttérinformáció volt a 2007-es jelentésben, így nem érinti annak végkövetkeztetését, miszerint a globális felmelegedés létező jelenség, és jelentős részben az emberi tevékenységre, elsősorban a fosszilis energiaforrások felhasználására vezethető vissza.
A klímaszkeptikusok ezzel szemben úgy vélik: a napvilágra került újabb hiba csak tovább erősíti a gyanút, hogy a testület munkája felületes, és túl nagy mértékben támaszkodik "szürke irodalomra", azaz a vezető tudományos folyóiratokon kívüli forrásokra.
Áttörést várnak az éghajlatvédelmi kerettörvénytől
Eltűnhet a Himalája több ezer gleccsereMTI
Cikkek
Befektetések és adókedvezmény: mi a választék?
Privátbankár.hu | 2010. február 15. 15:44
A befektetésekhez kapcsolódó adókedvezmények többsége valamennyi magánszemély számára elérhető
Friss
Részvény / Deviza / Áru
A keddet sem kezdte valami fényesen a forint
Igaz, a svájci frankhoz képest kicsit erősödni tudott. Friss árfolyamok kedd reggel.
9 perce
Részvény / Deviza / Áru
Csipkedték magukat a befektetők Amerikában
Erőteljes emelkedéssel zártak az amerikai piacok.
körülbelül 1 órája
A 100 Leggazdagabb
-
Rekordévet zárt Tiborcz István bankja2026. március 17. 06:00 -
Keszthelyi Erik cége új szponzorként tűnik fel a veszprémi kézicsapatnál2026. március 16. 15:50 -
Gazdag magyarok szállnak be a légi üzletbe: közös céget alapított Wáberer György és Emőri Gábor2026. március 16. 06:00 -
Hat zenész a világ milliárdosai között2026. március 13. 14:50 -
Erdélyi bevásárlóközpontok megvásárlásáról tárgyal Jellinek cégcsoportja2026. március 13. 06:15
További hírek >
Piac&Profit cikkei
-
A Nemzetközi Valutaalap a TOP-20-ba sorolta Magyarországot a várható gazdasági növekedés alapján
05:27
-
Orosz propagandaterjesztőket tett szankciós listára az EU
16:58
-
Európa védelmi iparát erősíteni kell, mert valós az esélye egy orosz agressziónak
15:56
-
Az ukránok után törököt fogtak a NAV-osok
14:01
-
Mesterséges intelligenciát kaphatnak a magyar kkv-k
13:35
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
Már az egri kézilabdacsapatot is kirendelték Orbán Viktor elé a Dobó térre
07:19
-
Orbán Viktor országjárásra indul: közzétették a kampánykörút teljes menetrendjét
17:39
-
Megkezdődött a 25-ös főút egri szakaszának felújítása – egy sávon halad a forgalom Felnémeten
14:26
-
Ki tud többet Egerről? – Városismereti versenyen mérkőztek meg az egri diákok
12:47
-
Ideiglenesen lezárták az Egri vár Zárkándy-bástyáját
12:10
legolvasottabb
-
Nem akárki küldött levélben figyelmeztetést Orbán Viktornak
2026. február 23. 19:52
-
A Covidnál is nagyobb sokk következik
2026. február 18. 10:21
-
Sorra mondják le az izraeli turisták a budapesti szállodafoglalásaikat
2026. február 21. 12:54
-
Visszavinné a palackokat? Már nem sokáig kell boltba járni emiatt
2026. február 22. 11:41
-
Üzent a Molnak és a kormánynak az Adria vezetéket üzemeltető horvát cég
2026. február 20. 19:30
top 24
-
Méretes segélyt küld Európa – erről döntöttek Brüsszelben
2026. március 16. 13:27
-
Egy másik háborúban is súlyos fordulat történt hétfő éjjel
2026. március 17. 06:48
-
Váratlan irányba fordult a hangulat Budapesten
2026. március 16. 17:49
-
A frászt hozták az Unióra? A külügyérek máris mérlegelhetik az iráni opciókat
2026. március 16. 12:49
-
Komoly lépésre szánta el magát Magyarország és Szlovákia
2026. március 16. 15:42


