Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

KKV
Minden buszsofőrnek kötelező lesz jegyet árusítania, most ez verte ki a biztosítékot a szakszervezetnél.

A fővárosi buszokon november 16-ától minden járaton, minden sofőrnek kötelező lesz jegyet árusítania, és igény szerint számlát is adni. A szakszervezetek az elsőajtós felszállás után emiatt tiltakoznak. 

A bevételt sofőröknek a zsebükben kell majd tárolni, kassza ugyanis egyelőre nincs, leghamarabb jövő márciusban lesz - írja a Közösségi Közlekedési Dolgozók Szakszervezete (KKDSZ) közleményben. Szakszervezeti nyomásra a Budapesti Közlekedési Központ illetékesei ígéretet tettek arra is, hogy hamarosan pontosan összehangolják a menetrendek betartására, a biztonságos utasszállításra, illetve a pénztárosi feladatok egyidejű ellátására vonatkozó utasításokat. Nem zárkóztak el attól sem, hogy a pénztárosi pluszmunkáért némi plusz pénzt is kaphassanak majd a sofőrök - közölték.

Mi a sofőr dolga?

A KKDSZ az első között jelezte a BKK és a BKV vezetőinek a problémát, s munkaügyi vitát kezdeményezett a témában. A szakszervezet elvárja a BKK-tól, hogy egyértelműen határozza meg, mi a járművezető legfontosabb feladata: a jegyárusítás, a biztonságos utas szállítás, vagy a menetrend betartása. 

Nem elég azonban csak felállítani a prioritásokat, pontosan körül kell írni a feladatokat, s egyértelmű, hivatalos és szabályos utasítást kell készíteni a járművezetők számára. A pluszfeladatokért plusz pénzt is követel a szakszervezet.

A BKK megfontolja

A BKK illetékesei a napokban, a szakszervezet által kezdeményezett munkaügyi vitában megígérték: megfontolják a kompenzáció lehetőségét, a menetrendek átvizsgálására pedig napokon belül felállítanak egy szakmai csapatot. 

A szakszervezet azt is kérte, hogy legalább a feladatok pontos meghatározásáig ne ellenőrizzék hamis igazolványokkal a sofőröket az utasnak álcázott ellenőrök, de ezt a felvetést az illetékesek figyelmen kívül hagyták.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

KKV Indul a pénzeső – tarthatják a markukat a cégek
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 14:05
Szeptember elseje egy új pályázatot is hozott.
KKV Ez jobb az Otthon Startnál? Akár 100 millió juthat a szemfüles cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 25. 17:10
Az ingatlanvásárlásra készülő vállalkozóknak jó figyelni.
KKV Elárultak egy kellemes hírt a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 16:34
Egyszerűbb lett a feltételek teljesítése. 
KKV Zuhog a pénzeső: még több magyar cégnek jut támogatás
Privátbankár.hu | 2025. július 7. 14:15
Már több mint 1300 cég örülhetett.
KKV Még mindig lehet pályázni elektromos autó vásárlására
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 09:55
Több, mint 6 ezer támogatási szerződést írtak alá eddig, a 30 milliárdos keretből 26,8 milliárd forintot ítéltek oda. 
KKV Nagy Mártonék megnyitották a pénzesőt: a cégek sorban állnak
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 16:17
Érkeznek a támogatások, tartják a markukat a cégek.
KKV Megnyitották a pénzcsapot, jó hírt kaptak a cégek
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 14:21
Megnyílt a lehetőség.
KKV Itt egy lehetőség, ami még jól jöhet a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. május 5. 15:32
Két új termék.
KKV Aggasztó számokat találtunk: bajban vannak a magyar cégek
Kollár Dóra | 2025. április 30. 05:59
A kiberbűnözés alapvetően a modern kor jelensége, a dübörgő digitalizáció miatt minden eddiginél többen lesnek a gyanútlan felhasználókra az interneten. A támadók azonban nemcsak a magánszemélyeket, hanem a cégeket is támadják.
KKV Megnyílt út a magyar cégek előtt: könnyebben elérhetők az uniós hitelek
Privátbankár.hu | 2025. április 14. 17:04
Tovább egyszerűsödött az uniós források elérése a vállalkozások számára, egyre többen használják ki a lehetőséget.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG