Hódmezővásárhelyen Márki-Zay Péter nyert vasárnap, így Lázár János városa maradt ellenzéki irányítás alatt. A fideszes országgyűlési képviselő csak hétfő délután kommentálta Facebook-oldalán a vasárnapi eredményt.
Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter szokásos heti sajtótájékoztatóját tartja az Országházban 2017. szeptember 7-én. Forrás: MTI/Illyés Tibor
"Tegnap az elmúlt évek egyik legizgalmasabb és legtanulságosabb választása ért véget Magyarországon." - kezdi bejegyzését Lázár János.
Véleménye szerint a kép egészét nézve akár elégedettek is lehetnének az országos eredmények fényében, a szülővárosa választási eredményei miatt azonban csak az egyik szemük nevethet. "Vásárhelyen ugyanis tegnap lezárult egy korszak".
Lázár szerint ez az új helyzet tiszta helyzetet teremt a városban: politikai vetélytársainké a képviselőtestületi többség és a polgármesteri cím is. Ezzel megkapták Vásárhely működtetésének és fejlesztésének a jogát, és vele az oszthatatlan felelősséget is.
Ami a jövőt illeti, Lázár megígéri:
"megerősítjük a szívünket-lelkünket, megtanuljuk a számunkra föladott leckét és jobbak leszünk. Jobbak a versenytársainknál és jobbak a tegnapi önmagunknál is".
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Orbán Viktor és Alekszandar Vucsics szerb köztársasági elnök telefonon egyeztettek szombaton – azt nem tudni, hogy a NIS felvásárlása is szóba került-e.
Ha nem is oldódik meg minden problémája, de fellélegezhet, időt nyer a kontinens autóipara – reagált az év egyik legfontosabb, európai uniós gazdasági döntésére a Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetségének elnöke a Privátbankárnak. Gablini Gábor szerint a németeknek részben vissza kell térniük Kínából, aminek Magyarország is a nyertese lehet.
Oroszország „több évvel” elhalasztotta azt a tervét, hogy elérje az évi 100 millió tonnás cseppfolyósított földgáztermelést – mondta csütörtökön az állami televíziónak Alekszandr Novak miniszterelnök-helyettes, a nyugati szankciók energiaiparra gyakorolt hatására hivatkozva.
Moszkva fokozza ázsiai értékesítéseit, és erősíti kapcsolatait a világ legnagyobb energiafogyasztójával – mondta egy, az adatokra rálátással rendelkező forrás.
23 adás, több mint félmilló megtekintés – ez az idén már az ötödik évfolyamába lépett egyórás élő műsorunk mérlege. A korábbi esztendőkhöz hasonlóan ezúttal is nevesebbnél nevesebb vendégeink voltak, köztük egykori miniszterek, jegybankelnökök, tőzsdeelnökök. Itt az ideje, hogy felidézzük a legnagyobb érdeklődésre számot tartó beszélgetéseinket.