2p
Majdnem kétszáz ember halt meg a támadásban, egyelőre senki sem vállalta magára a terrorcselekményt.
A mecset Bir al-Abdban 2017. november 24-én, miután fegyveres férfiak pokolgépet robbantottak, majd tüzet nyitottak a pénteki ima résztvevőire a Sinai-félszigeten, Aris városától 40 kilométerre északra fekvő város muzulmán templomában. Forrás: MTI/EPA

Legalább 184 ember halt meg abban a robbantásos-fegyveres támadásban, amit egy egyiptomi mecset ellen követtek el a Sínai-félszigeten, Bir al-Abed városánál, írja az Index. Az elkövetők négy autóval vették körül az al-Aruda mecsetet, majd katonai ruhákba öltözött merénylők elkezdték lemészárolni a pénteki imájukról hazatérő híveket. A környéken autókat robbantottak fel, majd gépfegyverrel lőttek a tömegbe, köztük a kiérkező mentősökre is. A hatóságok legalább 120 további sérültről tudnak.

Az egyiptomi biztonsági szervek a mecset környékét és a tengerparti főutat nagy erőkkel lezárták, katonák fésülik át a támadás körüli sivatagos, de sík terepet. Azt egyelőre nem tudni, hogy ki követte el a támadás, a gyanú szerint az Iszlám Állam egyik helyi szervezete, a Sínai Vilajet lehet a felelős. Az egyiptomi elnök háromnapos nemzeti gyászt rendelt el, és azonnali válságtanácskozást hívott össze. Az Arab Liga közleményében támogatásáról biztosította a kormányt a terrorizmus elleni harcban.

Az elmúlt másfél évben 18 támadás történt Európa-szerte, közülük hét csak idén, az áldozatok száma eléri a félezret is. A terrortámadásokról korábban itt írtunk bővebben a Privátbankár.hu-n. >>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Csak egyszerre lehet kevesebb szegény és kevesebb gazdag?
Privátbankár.hu | 2025. március 15. 11:27
Az MSZP szemben áll a kiváltságosokkal, valamint abban hisz, hogy csak egyszerre lehet kevesebb szegény és kevesebb gazdag – jelentette ki az MSZP elnöke a nemzeti ünnep alkalmából.
Makro / Külgazdaság Buszokkal szállították fel a vidéki fideszeseket Orbán Viktort élőben meghallgatni
Privátbankár.hu | 2025. március 15. 10:50
Szokásos buszos kirándulás a Beszédre.
Makro / Külgazdaság Gyurcsány Ferenc: Mi a küzdők közé tartozunk!
Privátbankár.hu | 2025. március 15. 10:05
A DK elnöke is posztolt március 15-e alkalmából.
Makro / Külgazdaság Megírta 12 pontját Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. március 15. 09:45
Orbán Viktor a Facebookon közzétette a maga 12 pontját, vagyis azt, hogy „mit kíván a nemzet Brüsszeltől.”
Makro / Külgazdaság Karácsony Gergely négy fal között beszélt a szabadságról
Privátbankár.hu | 2025. március 15. 09:21
Az utca a fideszeseké és a tiszásoké március 15-én.
Makro / Külgazdaság Valami félrement a briteknél, nem erre számítottak az elemzők
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 10:14
Növekedés helyett visszaesés a brit gazdaságban januárban.
Makro / Külgazdaság Irigykedve nézhetjük a német inflációs adatokat? Az energia még olcsóbb is lett
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 09:09
Pedig az élelmiszerek ott is az átlagnál jobban emelkedtek.
Makro / Külgazdaság Rossz szájízzel mehet raportra a Karmelitába Lázár János
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 08:30
Rosszabbak lettek a miniszter által felügyelt építőipar januári adatai az egy hónappal korábbiaknál.
Makro / Külgazdaság Példátlan adatot mondott az OECD
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 09:17
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországaiban történelmi mélypontra, 4,8 százalékra csökkent a munkanélküliség januárban, miután az előző öt hónapban 4,9 százalékon stagnált.
Makro / Külgazdaság Irgalmatlan sallert kapott a magyar akkumulátorgyártás
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 08:30
Januárban az ipar közel 4 százalékkal esett vissza. Az ágazatok többsége mínuszban zárta az év első hónapját. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG