Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
3p
Bár a pénzintézeteknek még most sem egyértelmű, hogy mire számíthatnak a konstrukcióval kapcsolatban.

Hosszú listát közölt a Bank360 azokról a pénzintézetekről, amelyek megerősítették a portálnak, hogy indulnak a babaváró hitellel július elseje után.

A pénzügyi kalkulációkkal foglalkozó oldal szerint nem csoda, hogy ennyi bank csap le a lehetőségre: az állam nem csak a kamatfizetést vállalja át egy gyermek születése esetén, de a tőke visszafizetését is a második és a harmadik gyermek megszületése után. Mindez nagyon erős garanciát jelent a bankoknak arra, hogy kamatostól látják viszont a pénzüket, azaz érdemes lesz a fiatal családoknak így hitelezni.

A Bank360-nak az alábbi pénzintézetek erősítették meg, hogy indulnak a babaváró hitellel a jogszabály július elsejei hatálybalépését követően:

1.         Erste Bank

2.         Raiffeisen Bank

3.         MKB Bank

4.         K&H Bank

5.         Budapest Bank

6.         Takarék Csoport

7.         Sberbank

8.         Gránit Bank

9.         UniCredit Bank

10.       OTP Bank

Változó ugyanakkor, hogy melyik bank mikortól teszi elérhetővé a termékpalettájában az új konstrukciót. A jogszabály hatálybalépésével egy időben várhatóan igényelhetünk az

1.         Erste Banknál,

2.         UniCredit Banknál,

3.         Gránit Banknál,

4.         K&H Banknál,

5.         Raiffeisen Banknál

6.         Budapest Banknál,

7.         Takarék Csoportnál,

8.         és a Sberbanknál.

Egy hónap van hátra, de kész termék még nincs

A Bank360 ugyanakkor több forrásból is úgy értesült, hogy még messze nem egyértelmű a bankoknak, mire számíthatnak a konstrukcióval kapcsolatban, és a jogszabályi keretek végleges ismertetésére várnak, például az állami kezességvállalás pontos feltételeire. Több pénzintézet is azt jelezte, hogy a termék véglegesítése még odébb van, a kidolgozás jelenleg is folyik.

Az viszont egyértelmű, hogy hatalmas lesz az érdeklődés az új termék iránt: júliusban a bankok egyenként több száz, akár ezres nagyságrendű igénylésre számítanak, különösen azon kismamák körében, akiknél közeleg a szülés időpontja.

Már elérhető a babaváró kalkulátor

“A babaváró hitel iránt érdeklődőknek több mint 30 napjuk van még arra, hogy alaposan átgondolják, tényleg érdemes-e kihasználniuk a támogatást, hiszen kihagyhatatlan lehetőség az akár 10 millió forintos állami támogatás, ugyanakkor szigorú feltételeknek kell megfelelni. A döntésben nagy segítséget jelenthet a Bank360 nemrégiben elindult babaváró hitel kalkulátora, amellyel gyorsan kiszámolható, hogy mire számíthatunk a visszafizetés során” - mondta el Veres Patrik, a Bank360 szakértője.

A kalkulátor alapján például kiderül: ha valamilyen oknál fogva mégsem felelünk meg a feltételeknek és kamatostól kell visszafizetnünk a hitelt, a teljes visszafizetendő összeg végül 18,5 millió forintnál is több lehet.

Nem csak kalkulálhatunk az oldalon, de a jogosultságunkat is ellenőrizhetjük a Bank360 és az Erste Bank közös jogosultság ellenőrzőjével, amely a jelenleg ismert, Magyar Közlönyben szereplő feltételek alapján állapítja meg, hogy megfelelünk-e a kritériumoknak.

Ha tehát a kalkuláció eredményei egyeznek a várakozásainkkal és a jogosultsággal sincs probléma, legalább hét olyan pénzintézetnél megkezdhetjük az igénylési folyamatot július elsejével.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Berúgta az ajtót az Otthon Start
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 07:11
Erős startot vett a héten elindult, a rendszerváltás utáni legnagyobb otthonteremtési program – írta a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szombaton a Facebook-oldalán.
Személyes pénzügyek Így csökkenthető egészségpénztárral az Otthon Start havi törlesztője
Gergely Péter | 2025. szeptember 7. 17:33
Az Otthon Start hitel 25 éves futamideje alatt több millió forinttal csökkenthető a kiadás, ha az igénylő az egészségpénztárát is bevonja a törlesztésbe. Mutatjuk a részleteket!
Személyes pénzügyek Megrohamozták a bankokat
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 6. 13:16
Itt vannak az első adatok a hétfőn indult Otthon Start programról, mely keretében kedvezményes, 3 százalékos lakáshitelt lehet igényelni.
Személyes pénzügyek Otthon Start: itt egy újabb fontos részlet
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 17:24
Enyhítik a korhatárt.
Személyes pénzügyek Hogyan használható fel a 3 százalékos lakáshitelhez a nyugdíjpénztár?
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 15:24
Az idén az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarításokat is fel lehet használni lakáscélokra. Akár a most induló Otthon Start Program mellé is befogható önerőként az összegyűjtött nyugdíjpénz – erről is beszélt Herman Bernadett, lapunk főmunkatársa a Trend FM hétfői adásában. 
Személyes pénzügyek Indulnak az akciók: az egyik bank már 200 ezret ad az Otthon Start mellé
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 11:46
Ösztönözni próbálják a bankok az ügyfeleket, hogy minél hamarabb nyújtsák be a hiteligénylési kérelmet a ma induló Otthon Start hitelhez. 
Személyes pénzügyek Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 29. 09:18
Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Személyes pénzügyek Nem találta a helyét a forint, de estére elcsendesedett
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 28. 18:40
Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Személyes pénzügyek A magyarok közel fele hónapról hónapra él
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 28. 14:36
A tavaszi adatokhoz képest még tovább csökkent a megtakarítási képesség a magyar lakosság körében: a megkérdezettek közel fele nem tud félretenni a havi jövedelméből, tízből egy válaszadó pedig adósságok árnyékában él – derül ki a Provident Pénzügyi Zrt. megbízásából, az Ipsos Zrt. által, a 18 év feletti lakosság körében végzett júliusi Barométer felméréséből. Miközben egyre többen kerülnek anyagilag kiszolgáltatott helyzetbe, a pénzügyi tájékozottság szintje is romló tendenciát mutat, különösen a társadalmilag sérülékeny csoportok körében – mutat rá a reprezentatív kutatás.
Személyes pénzügyek Rohamosan öregszik a nyugdíjpénztárak tagsága
Herman Bernadett | 2025. augusztus 28. 05:46
Szépek a hozamok, szorgosan fizetnek a tagok, de gyorsan öregszik az önkéntes nyugdíjpénztárak tagsága, és 20 éven belül a 70 százalékuk nyugdíjba vonulhat. A lakáscélú kifizetések elkezdődtek a kasszáknál, de időarányosan gyengén állnak, pedig egy adózási trükk miatt szinte mindenkinek érdemes kihasználnia a lehetőséget. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG