Hirdetés
A válság miatt az emberek változtattak szabadidejük eltöltésén, és drasztikusan csökkentették az utazásra elköltött időt és pénzt
Hirdetés
Az európai tévénézők nagy része mára belefáradt a gazdasági világválsággal foglalkozó elemzések és műsorok folyamatos áradatába. Többségük arról is meg van győződve, hogy a szűnni nem akaró és túlzó tévés jelenlét súlyosbította a valós helyzetet. Ennek ellenére a UPC megbízásából, a „The Reputation Institute” által készített EU-s kutatásból az is kiderült, hogy az emberek változtattak szabadidejük eltöltésén, és drasztikusan csökkentették például a bárokban, éttermekben, vagy utazásra elköltött időt és pénzt. A magyarok szabadidejüket főként családjuk és barátaik körében, illetve a tévé és az internet előtt töltik. Időráfordításukban az internet mára felzárkózott a tévé mellé. A válságról szóló információk begyűjtésében pedig már első helyre sorolódott a web.A „The Reputation Institute” 2009 októbere és decembere között, immár hatodik alkalommal készítette el éves televíziózási szokásainkat elemző kutatását a UPC számára. A reprezentatív kutatásban ezúttal 11.000 európai állampolgár vett részt Hollandiától kezdve, Lengyelországon át Magyarországig.
Meguntuk a krízist
| Önt mi zavarta a legjobban januárban? Szavazzon! |
Nem unjuk a tévét
A tévézési szokásainkra vonatkozó kérdésekből kiderült, hogy a várakozásokkal ellentétben, az emberek nem elsősorban a szappanoperák, az utazás, vagy a sport világába menekülnek a válság elől. Azonban egyértelműen látszik, hogy Európa-szerte kevesebb külső szabadidős tevékenységet folytatnak, és több időt töltenek otthon, a tévék előtt. Általánosan elmondható, hogy a háztartások megpróbálnak spórolni, szorosabbra húzni a nadrágszíjakat és ennek elsődleges áldozatai az éttermek, bárok és a mozik voltak Európa-szerte. Magyarországon a megkérdezettek csaknem fele vallotta azt, hogy a szabadidős tevékenységekre fordított összeg lefaragásával küzd a válság ellen. Ugyancsak a válaszadók fele mondta azt idehaza, hogy emiatt kevesebb lehetősége van szabadságra menni. Eszerint a vakációzás pénzügyi kereteit Írország és Románia után Magyarországon érintette legjobban a krízis.
Többet ülünk otthon
A megkérdezettek mintegy egynegyede nyaralásain, sporttevékenységein, sportrendezvények látogatásán, valamint újságvásárlásain is megtakarít. Ezzel szemben az otthon végezhető szabadidős tevékenységek aránya megnövekedett a válság hónapjai alatt. Sokkal többen választották a televíziózást, DVD- vagy videofilmek megtekintését, esetleg a videojátékokat. A magyarok is hasonlóképp változtattak szabadidős szokásaikon. A megkérdezettek 12 százaléka több időt tölt családja és barátai körében, illetve a TV előtt, mint a válság előtt. Elsöprő többségük a megszorítás ellenére sem váltott kisebb tévés előfizetői csomagra. Viszont 17%-uk az internetezésre fordított idejét növelte. Ennek az is a magyarázata lehet, hogy a krízisről szóló hírek elsődleges forrásává a világháló lépett elő: a hazai megkérdezettek több mint fele főként a webről tájékozódik, és ebben Európában csak a csehek és a hollandok előznek meg minket.
Miközben az osztrákok és a svájciak elsősorban még mindig az újságokból értesülnek a világválság híreiről, Magyarországon a megkérdezettek 51 százaléka az internetet, 36 százaléka a televíziót, míg az újságokat 7, a rádiót pedig csak 5 százalékuk említette elsődleges gazdasági hírforrásként – derült ki a UPC és a Reputation Institute páneurópai kutatásából.
Az ausztrál kormány is szűrné az internetet
Szakad a vonal, nincs internet - az NHH rászáll a témára
Szélessáv: ADSL helyett kábelt választunk
Közösségi portálok: így lopják el a jelszavunkat
Privátbankár
Hirdetés
Címlapon
A világ 10 legjobb luxushotelje: Marrakeshtől Párizsig
2012. február 11., 06:11
A világ 10 legjobb luxusszállója között európai dominancia figyelhető meg, a legjobb 10 közé az utazók ajánlása alapján még egy 4 csillagos hotel is bekerült, ami nincs olyan messze Budapesttől. Luxusfürdők, konditermek, éttermek és egyedi kialakítású szobák New Yorktól Bécsig.
bazi nagy görög megszorítás
- Esik a forint, szakad az OTP – több ok is van a háttérben
- Megegyeztek a görögök, mégis lefagytak a piacok
- Megkegyelmeztek a görögök, megszületett a megállapodás
- Kicsit javítottak a görögök az államháztartásukon
- Európa legrosszabb pénzügyminisztere néz farkasszemet az államcsőddel
- A németek fele kipaterolná az eurózónából a görögöket
- Miért ne mehetne csődbe Görögország?
- A törökök nem szállítanak gázt Görögországnak
- A világ 10 legjobb luxushotelje: Marrakeshtől Párizsig
- Kifizetik a Malév dolgozókat - de mi lesz a károsultakkal?
Legfrissebb híreink
- Kifizetik a Malév dolgozókat - de mi lesz a károsultakkal?
- A görög bizonytalanság mérgezte a piaci hangulatot
- Átalakul az olajpiac Irán miatt
- Ennyit buktunk az IMF elzavarásán a szakértők szerint
- Lemondott a BKV vezérigazgatója
- Nem kell nekünk erősebb forint - mibe fektessünk 2012-ben?
- Segítség a Malévnak dolgozó vállalkozásoknak
- Kevesen tudták: vállalati óvoda is épülhet a Széchenyi Tervből
- Esik a forint, szakad az OTP – több ok is van a háttérben
- Megint üzent a bankoknak Lázár János
- ONYF: nem lehet a munkanélküliségből a nyugdíjba menekülni
- Kiderült, miért kell nekünk az IMF - OTP-t vásároltak a háziasszonyok
- Ennyit buktunk az IMF elzavarásán a szakértők szerint
- Jelentősen emelheti a gázolaj árát jövő héten a Mol
- Holnaptól megint szívnak a dohányosok
- Erősödik a forint, sírás lehet a vége
- Oda a tekintélyes kártyagyár, több száz milliós a veszteség
Hirdetés
Ajánlatunk
Hirdetés
Állásajánlatok
- GERMAN SPEAKING PROCURE TO PAY SUPPLY CHAIN ANALYST - Randstad Hungary Kft.
- Interim Senior Chief Financial Officer - Randstad Hungary Kft.
- Junior sales-marketing kontroller - Randstad Hungary Kft.
- Könyvelő azonnali kezdéssel, féléves időtartamra - Randstad Hungary Kft.
- Senior controller - Randstad Hungary Kft.





