Tavaly még sárkánycsontként árulták a maradványokat Henan tartományban, kilójáért mindössze 100 forintnak megfelelő jüant kértek. Amikor kiderült, hogy valójában dinoszaurusz-csontokról van szó, a falusiak mintegy 200 kilogrammnyit adományoztak a kínai tudományos akadémia paleontológiai kutatócsoportjának.
A kalciumban gazdag csontokat esetenként néhány más hozzávalóval kiegészítve megfőzték, a levest pedig gyerekeknek adták. Így próbálták orvosolni a szédülést és a lábgörcsöt. Csonttöréseket és más sérüléseket is kezeltek vele: ilyenkor a csontokat megőrölték, kenőcsöt készítettek belőle, melyet közvetlenül a gyógyítandó területre kentek.
A kutatócsoport vezetője, Dong Zhiming szerint legalább két évtizede művelik ezeket a praktikákat a helybeliek. Dong és csoportja Henanban egy közel 20 méteres növényevő dinoszaurusz maradványainak feltárását kezdték meg, amely 85-100 millió évvel ezelőtt él. Két másik csontváz felszínre hozását is megkezdték; ez utóbbi ásatásokon gazdag dinó-tojás leletre is számítanak. Szalonnás rántotta készítésére ezek sajnos már nem alkalmasak.
Rejtélyes módon eltűnt egy tó - de megtaláltákKieresztené a gőzt? Most szétverhet egy hotelt
Megoldódhat a Tunguz meteor évszázados rejtélye
Mi is az a deja vu? Megfejtették a titkot
Mi a boldog kapcsolat titka?
Sci-fivel a terror ellen
Forrás: AP