A közúti közlekedésről szóló törvényben szigorodott a külföldi rendszámú jármű, magyarországi lakóhellyel rendelkező személy általi használata. Jelenleg ezt 30 napig teheti, a módosítás egy napnál rövidebb időt tartalmaz. Továbbra is kell a használathoz az üzembentartó írásos engedélye.
A kötelező gépjármű felelősségbiztosítási (kgfb) törvény úgy módosul, hogy az állami gépjárművekre nem kell kgfb szerződést kötni. Létrejön egy szervezet, amely az állami gépjárművek által okozott kárügyeket intézi. Az illetékes miniszter a mentesített járművek jegyzékét - a mentesítés előtt - közli az Európai Bizottsággal is. A biztosítók kgfb eredmény elszámolási szabályit az illetékes miniszter állapítja meg.
Zöldül a regisztrációs adó
A regisztrációs adóról szóló törvény kiegészül azzal a szabállyal, hogy ilyen adót kell fizetnie a flottaüzemeltetőnek is, ha belföldi illetőségű személynek ad bérbe autót.
Rogán Antal javaslata alapján - különösen a legjobb, 11-esnél magasabb környezetvédelmi osztályú járművek esetén - jelentősen csökken a regisztrációs adó. Például az 1.101-1.400 köbcenti közti motorral üzemelő benzines, vagy az 1.301-1.400 köbcentis dízelmotoros autók regisztrációs adója 350 ezer forintról 65 ezer forintra csökken. Ugyan ebben a kategóriában a 4-esnél rosszabb környezetvédelmi osztályú autó adója 1,4 millió forintról 780 ezerre csökken.
Állami autóknak nem kell majd kgfb-t kötniük, vagyis baleseti adót sem fognak fizetni, ellenben az átlagpolgárokkal. A fuvarozók "fellélegezhetnek", maximalizálták az adó mértékét, nekik majd csak évi 30 ezret kell fizetniük legfeljebb. Két héttel a díjhirdetés után kiderültek a részletek.
A kötelező biztosítások díjhirdetése után két héttel elfogadták a baleseti adót a költségvetést megalapozó adótörvényekkel együtt. Ezek szerint legfeljebb napi 83 forint lehet az adó mértéke, vagyis fellélegezhetnek a fuvarozók (ez évi nagyjából 30 ezres terhet jelent nekik). Új elem, hogy az állami gépjárművekre nem kell kgfb szerződést kötni ezentúl, erre a célra majd létrehoznak egy külön szervezetet, amely az állami autók által okozott károkat téríti meg.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Barna vagy fehér héjú? Melyik tojás a jobb?
körülbelül 1 órája
-
A buszok menetrendjét is érinti JD Vance látogatása, a reptérre nehéz lesz kijutni
2 órája
-
Kegyetlen támadással reagált Moszkva Ukrajna húsvéti tűzszüneti ajánlatára
2 órája
-
Feltartóztatak egy orosz tartályhajót, amely hatalmas olajszennyezést okozott a Balti-tengeren
2 órája
-
Kiderült, mit csinál majd JD Vance Budapesten
2 órája
-
Jön az amerikai alelnök, Pesten és Budán is lezárások, parkolási tilalom lesz
3 órája
-
Aggódik a német külügyminiszter Trump kijelentése miatt
4 órája
Mfor.hu Top24
- Putyin mielőbbi békét akar – de nem az ukrán fronton
- Mennyire jó bőrben vág neki a forint a húsvétnak?
- Mindennapra egy tojás?
- Hivatalos: JD Vance Magyarországra látogat a jövő héten
- Összeült a fél világ, hogy ötleteljenek a Hormuzi-szoros megnyitásáról
- Magyar Péter Szabó Bencére és Pálinkás Szilveszterre is számít a csapatában
- Hat csapat már biztosan ott lesz a tavasz legizgalmasabb pénzügyi versenyének döntőjében
Biztosítás
Nem fagyott szét a nyaralód? Ekkora károkat okoztak az ónos esők
Privátbankár.hu | 2017. február 4. 09:34
Az elmúlt napokban az ónos esők jelentős károkat okoztak az országban, a károk bejelentése, felmérése még mindig zajlik – közölték a biztosítók. A nyaralókban keletkezett fagyási károk nagy része valószínűleg még csak ezután fog kibukni.
Biztosítás
Kivéreztetett munkanélküliek országa vagyunk - pedig lenne megoldás
Nagy László Nándor | 2015. április 29. 10:35
A munkavállalók döntő része volt már munkanélküli, ötödük már háromszor volt álláskereső. Miután komoly tartalékokkal nem rendelkeznek, ezért a korábbi megtakarítások felélése után nőnek a fizetési késedelmek a hiteleknél, a rezsinél. Ilyen helyzetben meglehetősen nagy gond, hogy a megkérdezettek 82 százaléka nem is hallott a jövedelempótló biztosításokról.
Biztosítás
Meddig fúj a viharos szél? Mi lesz május elsején?
Privátbankár.hu | 2015. április 29. 08:48
A viharos szél miatt tizennégy megyére és a fővárosra továbbra is elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat. A másodfokú riasztásokat viszont már mindenhol visszavonták. Az ország nagy részén szerdán is erős, viharos széllökésekre kell számítani.
Biztosítás
Ezekre figyeljen, és a nyaralóját legközelebb is épségben találja
Privátbankár.hu | 2015. április 28. 18:40
Számos veszély fenyegeti a nyaralónkat, amelyekre érdemes felkészülni, ha nem akarunk csúnyán meglepődni a szabadságunk kezdetén. Az ingatlanokkal kapcsolatos visszatérő hibák nagyon könnyen betörők kezére adhatják a menedéket, de nem csak tőlük kell félni. Az időjárás is okozhat kellemetlen perceket, ha nem látogatjuk és tartjuk karban a nyaralót. Éppen ezért még mindig jól jöhet a lakásbiztosítás.
Biztosítás
A fél országra figyelmeztetést adtak ki: jön a szélvihar
Privátbankár.hu | 2015. április 28. 07:27
A viharos szél miatt négy megyére másodfokú, hét megyére és a fővárosra elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat. Emellett több megyében a várható sok eső miatt is figyelmeztetés van érvényben.
Biztosítás
Ezért nem mindegy, hol javítják meg az autót - változás jöhet a kötelezőnél
Privátbankár.hu | 2015. április 24. 07:39
Módosítaná a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról (kgfb) szóló törvényt a Magyar Autóklub.
Biztosítás
A Lombard Lízingnek május elejéig kell fizetnie az ügyfeleknek
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 16:40
Május elejéig kell visszafizetnie a Lombard Lízing Zrt.-nek az érintett ügyfelek felé azt az összesen 380 millió forintot, amelyet a beépített casco-biztosításnál árfolyam-különbözetként jogtalanul szedett be tőlük.
Biztosítás
Aggódik a magyar az autójáért, de sokkal drágább lett biztosítani
Privátbankár.hu | 2015. április 22. 14:18
Megugrottak a kgfb-díjak az első negyedévben: átlagosan 25 100 forint volt a személygépkocsikra kötött kgfb-szerződések éves díja. Ez az érték az évközi díjhirdetés két évvel ezelőtti bevezetéséhez képest 26 százalékkal magasabb. Tavaly ilyenkor ez az eltérés még mindössze 5 százalék volt.
Biztosítás
Eddig két turista nem tudott elutazni a botrány miatt
Privátbankár.hu | 2015. április 21. 07:41
A Kun-Mediátornak az Union Biztosítóval van szerződése, de csak utazási tevékenységre. Eddig ezzel kapcsolatban csupán két kárbejelentés érkezett.
Biztosítás
Iszonyatos profitgyárra bukkant a régióban az egyik biztosító
Nagy László Nándor | 2015. április 14. 16:55
Nyereségének közel kétharmadát már a régiós leányvállalataitól szerzi a Vienna Insurance Gruop. Az osztrák biztosítócsoport nyeresége 46 százalékkal ugrott tavaly.
Heti top
- Moszkvából jött: az orosz külügyi szóvivő is megszólalt Szijjártó Péterrel kapcsolatban 2026. április 1. 12:50
- Ennyiért adják az eurót a hétvége előtt 2026. március 27. 18:35
- Nehéz elhinni, hogy milyen erős lett a forint 2026. március 31. 07:30
- „Menjetek a szoroshoz és védjétek meg” – tényleg hátat fordít Trump az iráni háborúnak? 2026. április 3. 06:01
Havi top
- Újra folyik a kőolaj egy fontos vezetéken 2026. március 18. 09:54
- Kiderült, mekkora a gond a Barátság kőolajvezetékkel 2026. március 12. 17:16
- Megvan az ország, amelyet elsőként üthet ki az iráni háború 2026. március 9. 10:24
- Még a választás előtt megpróbálják eladni a Nemzetgazdasági Minisztérium épületét 2026. március 7. 10:58
Friss
Közérdekű
A buszok menetrendjét is érinti JD Vance látogatása, a reptérre nehéz lesz kijutni
A várba, a Libegőhöz vagy a repülőtérre nehéz lesz eljutni.
2 órája
Nemzetközi
Kegyetlen támadással reagált Moszkva Ukrajna húsvéti tűzszüneti ajánlatára
Oroszország súlyos légitámadást indított péntek délelőtt Ukrajna ellen.
2 órája
A 100 Leggazdagabb
-
Titokzatos milliárdos örökös csavarhatta el Emma Watson fejét?2026. április 1. 16:15 -
Célegyenesben Futó Gábor milliárdos energiatároló fejlesztése2026. április 1. 05:50 -
Elindult az aranypénz-gyártás Belgiumban: 1100–4000 euróba kerülnek az érmék2026. március 31. 15:50 -
Külföldön terjeszkedik Jászai Gellért cége: milliárdos üzlet Montenegróban2026. március 31. 05:50 -
A világ leggazdagabbja most a Napot „kapcsolná le”: Musk új ötlete sokkolja a szakértőket2026. március 30. 16:00
További hírek >
Piac&Profit cikkei
-
Rejtett járvány a munkahelyeken – minden második magyar dolgozót érint
16:43
-
Menekülnek a turisták a Közel-Keletről, ennek pedig lett egy nagy nyertese
15:39
-
Folytatódik a lejtmenet Románia turizmusában
14:49
-
Drágább lesz a kenyér és az olaj: emelkednek a nemzetközi élelmiszerárak
13:01
-
Tízezer forint alatt boldogítják gyermekeiket a magyar szülők
12:24
Turizmus Online cikkei
-
Húsvéti nyulak költöztek be a Verdi Budapest Aquincum tereibe
10:48
-
Életbe lépett az Air France-KLM nyári menetrendje
16:13
-
Már várják a nevezéseket a 45. Országos Borversenyre
15:17
-
Szevasz Terasz: Indul a tavaszi borterasz-szezon!
15:13
-
Jóízű Magyarország Gulyás Hete: több mint ezer étteremben ünneplik a magyar konyha jelképét
15:05
A vidék hírei
-
Sikoly - 7 Szellempofáról a hetedik bőrt is lehúzni
08:43
-
Súlyos állítások a honvédségről és a csádi misszióról: megszólalt Pálinkás Szilveszter
07:49
-
Április eleji útfelújítási helyzetkép Egerben és térségében
14:55
-
Megújul a Nagy-Eged-hegyi Dobó István-kilátó
13:45
-
Domán Dániel: lépjen vissza a kutyapárt egri jelöltje a TISZA javára!
07:21
legolvasottabb
-
Újra folyik a kőolaj egy fontos vezetéken
2026. március 18. 09:54
-
Kiderült, mekkora a gond a Barátság kőolajvezetékkel
2026. március 12. 17:16
-
Megvan az ország, amelyet elsőként üthet ki az iráni háború
2026. március 9. 10:24
-
Még a választás előtt megpróbálják eladni a Nemzetgazdasági Minisztérium épületét
2026. március 7. 10:58
-
Bemondták a svájci profik: spájzoljon be még most az aranyból, ezüstből
2026. március 26. 05:44
top 24
-
„Menjetek a szoroshoz és védjétek meg” – tényleg hátat fordít Trump az iráni háborúnak?
2026. április 3. 06:01
-
Moszkva megfenyegette az Európai Unióba belépő szomszédos országokat
2026. április 3. 13:17
-
Folytatódnak a harcok a Közel-Keleten, súlyos veszteségek vannak
2026. április 3. 13:48
-
Politico: Ukrajna gondjai nem oldódnak meg Magyar Péter győzelmével?
2026. április 3. 11:31
-
Aggódik a német külügyminiszter Trump kijelentése miatt
2026. április 3. 14:20
Ősi táplálékunk a tojás. Nemcsak mi fogyasztjuk előszeretettel, de fészekrabló állatok is, hiszen magas a tápértéke. 




