A közlemény szerint az ellenőrzött bankok között szerepel a Sopron Bank Zrt. és az MKB Bank Zrt. is, amelyek a napokban tették közzé új díjaikat.
A pénzügyi felügyeleti hatóság hangsúlyozza: a havi kétszeri készpénzfelvétel ingyenességét biztosító törvény egyértelmű a tekintetben, hogy ennek biztosítása miatt a bankok nem módosíthatják a fogyasztóra nézve kedvezőtlenül a szerződésben meghatározott díjakat, költségeket.
Az MNB rendelkezik ezen szabály betartatásához szükséges felügyelési eszközökkel. Ha a vizsgálatok során jogsértést tapasztal, a fogyasztók védelme érdekében valamennyi szankcionálási eszközét alkalmazni fogja a jogsértő piaci szereplővel szemben - közölte.
A jegybank felhívta a figyelmet: a felügyeleti honlapon a fogyasztók valamennyi hazai hitelintézet folyószámla-kondícióit összehasonlító kalkulátort érhetnek el (Bankszámlaválasztó program), amelynek révén kiszámíthatók az egyes szolgáltatóknál a folyószámlák tényleges havi költségei.
Két bankot biztosan ellenőriznek
A Sopron Bank a Bankmonitor.hu szerint a jövő év februárjától érvényes számlahirdetménye szerint az egyéb költségtételeken annyit emelt, amivel kompenzálja a készpénzfelvételből származó kieső bevételt. A bank az új hirdetmény értelmében visszavont kedvezményeket, és szinte minden tételén emelt.
A Sopron Bank a Bankmonitor.hu oldalon közzétett állásfoglalása szerint a kondíciók emelése független a pénzügyi rezsicsökkentésről szóló törvényben előírt ingyenes ATM-készpénz felvételektől, azt természetesen a törvényben szabályozott módon biztosítják ügyfeleiknek.
Az MKB Bank szintén jövőbeli díjemelésről tájékoztatta az ügyfeleket: a jövő év február 10-től érvényes kondíciói szerint 150 forinttal emelkednek a számlavezetési díjak, amely átmeneti intézkedés, legfeljebb 2016. július 1-jéig marad érvényben. Arról is tájékoztatást adnak, hogy a változást a tranzakciós illetékről szóló törvény 2013. augusztus 1-jén hatályba lépett módosítása, továbbá az ezzel összefüggésben megváltozott közteher-fizetési kötelezettség váltotta ki. Az egyéb tranzakciókat illetően egyelőre nem történt módosítás - írja az elemző online portál.
Az MNB ellenőrzi az ingyenes készpénzfelvételi előírások betartását. Két bankot biztos ellenőriznek.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Felszisszen, ha megnézi, hogy mennyibe kerül egy euró
31 perce
-
„Nevetséges”– Musk pártalapítására reagált Donald Trump
körülbelül 1 órája
-
Befutott Donald Trump újabb fenyegetése
körülbelül 1 órája
-
Trump letette a fegyvert az asztalra és az ígéret szerint használni is fogja
2 órája
-
Ettől féltünk: visszatért a két számjegyű áremelkedés a boltokba
3 órája
-
Ki tette az Estée Laudert világmárkává?
15 órája
-
Emelkedéssel zártak az öböl menti tőzsdék
15 órája
Mfor.hu Top24
- 504 fős horvát falu stadionépítésébe száll be a kormány
- Orbán Viktor a választásról: Én vezetem a munkát, meg fogjuk nyerni
- Magyar Péter bejelentette: indul a kampány
- Vitézy Dávid: Lázár János tárcájának kérésére törölték a gödöllői HÉV és a 2-es metró integrációját
- Lázár Jánoséknak ki kell adniuk a kastélyprivatizáció dokumentumait
- Újra megválasztották a volt fideszes polgármestert, aki kirúgta a bíróság által visszahelyezett asszisztenst
- Kína odacsap Brüsszelnek, jönnek a korlátozások
Fogyasztóvédelem
Nike helyett Mike? Magyar találmány nehezíti a hamisítók életét
Privátbankár.hu | 2015. március 3. 13:58
A világon eddig sehol nem alkalmazott termékazonosító technológiát, egy olyan biztonsági címkét fejlesztettek itthon, amellyel az eredetiség kétség nélkül azonosítható.
Fogyasztóvédelem
Rákos betegeknek ígértek gyógyító hatásokat - bírságolt a GVH
Privátbankár.hu | 2015. január 19. 15:34
A Culevit Rákkutató és Gyógyszerfejlesztő Kft. 25 millió forintja bánja a jogszerűtlen reklámokat, és a Versenyhivatal a további jogsértéstől is eltiltotta a céget. Frissítés: bíróságon támadja meg a döntést a cég.
Fogyasztóvédelem
Egyre több magyar autós dönt úgy, hogy nem fizet kevesebbet a tankolásért
Privátbankár.hu | 2015. január 19. 12:44
Az elmúlt egy évben szépen esett az üzemanyagok ára, egyre többen döntenek úgy, hogy mégsem akarnak (sokkal) kevesebbet fizetni: inkább drágább benzint és gázolajat tankolnak.
Fogyasztóvédelem
Igyon tejet nyugodtan – nem ért el hozzánk a mérgező
Privátbankár.hu | 2014. december 10. 07:37
Nem jutott külföldre abból az osztrák tejből, amely a megengedett mértéknél nagyobb arányban tartalmaz hexaklórbenzol vegyületet - jelentette az APA osztrák hírügynökség.
Fogyasztóvédelem
Vigyázz, mit veszel meg - szabálytalanságok a kuponosoknál
Privátbankár.hu | 2014. november 26. 11:33
Összesen egy oldalnál nem talált szabálytalanságokat a Fogyasztóvédelem a vizsgált tizenkilencből.
Fogyasztóvédelem
Visszaszorulóban az uzsorázás?
Privátbankár.hu | 2014. október 6. 08:00
A Büntető Törvénykönyv szigorúbb szabályai úgy fest megállították a terjedő uzsorát - a komolyabb fenyegetés okán legalábbis az indult eljárások száma visszaesett.
Fogyasztóvédelem
Volt képük hozzá - az év legfurcsább GVH bírsága
Privátbankár.hu | 2014. augusztus 1. 15:47
Világméretű összeesküvésben Magyarországon is kartelleztek a képcsőgyártók - a GVH ugyanakkor csak az egy évtizeddel korábbi összebeszélésért tudott büntetni - egyetlen céget, amely nem súgott, illetve elérhető a hatóságnak, mert például még nem számolták fel a 10 év alatt, mint más kartellezőket. Az Európai Bizottság még vizsgálódik.
Fogyasztóvédelem
Ne a kigyúrt behajtó legyen a jelkép - új szabályokat akarnak a követeléskezelők
Privátbankár.hu | 2014. július 1. 11:30
Ideje lenne egységes követeléskezelési törvényt alkotni - véli a követeléskezelők szakmai szervezete, a Makisz. A rendezett piacon hangsúlyos fogyasztóvédelmi figyelem mellett javulhatna a fizetési morál - a Makisz tagok az általuk elért adósnál jóval hatékonyabban tudnak fizetési megállapodásokat kötni, részletfizetésről, engedményekről megállapodni.
Fogyasztóvédelem
Hányszor hallgattak le minket? - számok legalább lesznek
Privátbankár.hu | 2014. június 7. 12:15
A Vodafone már megtette, a Deutsche Telekom pedig a közeljövőben nyilvánosságra hozza, hány esetben kellett a hatóságoknak adatot szolgáltatniuk előfizetőikről. A magyar lehallgatási számok nem lesznek teljesek: a nemzetbiztonsági okból történő lehallgatások adatait nem hozhatják nyilvánosságra a szolgáltatók.
Fogyasztóvédelem
Ilyen is van! A korrupció akadályozza a "rezsicsökkentést"
Privátbankár.hu | 2014. június 6. 13:49
Romániában csaláson kapták az egyik legnagyobb áramszolgáltatót, amelynek ugyanakkor nem volt ínyére, hogy 6 százalékos árcsökkentéssel kellett volna visszatéríteni a jogtalanul kiszámlázott tételeket - megkente tehát az ottani energiahivatal helyettes vezetőjét.
Heti top
- Megint megfinanszírozták valakik az Orbán-kormányt 2025. július 2. 12:21
- Nem káprázik a szeme, tényleg ennyit ér most egy forint 2025. július 2. 07:36
- Eggyel csökkenhet a NATO-tagok száma? 2025. július 5. 09:46
- Kapott egy újabb gyomrost a kormány – ezúttal az állami hivataltól 2025. július 4. 08:30
Havi top
- Megrogyott a forint, méregdrága egy euró 2025. június 17. 07:21
- Ausztria megkapta azt a pofont, amit Magyarország nem 2025. június 7. 08:58
- Megint megfinanszírozták valakik az Orbán-kormányt 2025. július 2. 12:21
- Izrael kiengedte a szellemet a palackból – Irán atomhatalommá válhat 2025. június 15. 10:03
A privátbankár ajánlja
Friss
Részvény / Deviza / Áru
Felszisszen, ha megnézi, hogy mennyibe kerül egy euró
Gyengült hétfő reggelre a forint.
31 perce
Nemzetközi
Befutott Donald Trump újabb fenyegetése
A részletekkel egyelőre nem bajlódott.
körülbelül 1 órája
MBH Bank elemzés
-
Év végén jöhet csak kamatcsökkentés2025. május 27. 17:01
-
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44
-
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18
-
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55
-
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
-
MBH Bank: év végére 4,5 százalékra is nőhet a pénzromlás üteme2024. szeptember 10. 13:59
-
MBH Bank: Kellemetlen meglepetés a júliusi pénzromlási adat2024. augusztus 8. 10:42




Piac&Profit cikkei
-
Magyarország lehet az egyik legnagyobb vesztese a Trump-kormány és az EU gazdasági viaskodásának
05:05
-
Mégis mire jó a mesterséges intelligencia a hétköznapokban?
16:04
-
Budapest az egyik legjobb város a világon a digitális nomádoknak
14:02
-
Mit hoz a lakáspiacra a kormány új dobása?
12:12
-
Jövedelmi egyenlőtlenségek: meglepő helyen végzett Magyarország
11:11
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
KGST-időutazás Bükkszéken: keleti autók, hegyi felfutók és nosztalgia a javából
07:58
-
Hidegfront jön záporokkal, zivatarokkal
07:34
-
Majd' 5 milliós luxusékszerben jelentette be Várkonyi Andrea a Pro Filii Alapítvány adományát
10:41
-
Sior: rajzok haza 11.
10:29
-
Ezrek előtt ütötték a dobokat a Dobó téren
08:43
legolvasottabb
-
Megrogyott a forint, méregdrága egy euró
2025. június 17. 07:21
-
Ausztria megkapta azt a pofont, amit Magyarország nem
2025. június 7. 08:58
-
Megint megfinanszírozták valakik az Orbán-kormányt
2025. július 2. 12:21
-
Izrael kiengedte a szellemet a palackból – Irán atomhatalommá válhat
2025. június 15. 10:03
-
Vészjósló üzenetet küldött Irán a nagyhatalmaknak
2025. június 14. 11:47
top 24
-
Ennyiből él havonta egy szegény és egy gazdag német család
2025. július 6. 12:59
-
Forrongó Kaukázus: Erdogan osztja a lapokat
2025. július 6. 09:59
-
„Külföldi vásárlók, menjetek a pokolba” – németellenes feliratok jelentek meg Mallorcán
2025. július 6. 15:11
-
Trump letette a fegyvert az asztalra és az ígéret szerint használni is fogja
2025. július 7. 06:14
-
Ebbe az országba költöznének a legszívesebben az amerikaiak
2025. július 6. 14:41
