4p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Hozzávetőleges menetrend készült a mentesítő repülőjáratokról, itt van, honnan és mikor indulhatnak a gépek.

A kormány felpörgeti a mentesítő járatok forgalmát a Közel-Keleten rekedt magyarok hazajuttatása érdekében, így a következő napokban mentesítő járatok indulnak Jordániából, Egyiptomból, Szaúd-Arábiából és Egyesült Arab Emírségekből is – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon közzétett videójában.

A tárcavezető arról számolt be, hogy a biztonsági helyzet tovább romlik a Közel-Keleten, Irán légicsapásai továbbra is sújtják az egész térséget, ezért a légterek csak korlátozottan vagy egyáltalán nincsenek nyitva, számos járat törlésre került, számos légitársaság nem vagy csak nagyon korlátozottan üzemeltet járatokat.

„Nagyon megnőtt a konzuli védelemre regisztrált magyarok száma, most már lassan eléri a hatezret, közülük a legtöbben, több mint háromezren az Egyesült Arab Emirátusokban, alapvetően Dubajban regisztráltak konzuli védelemre. Ezért most felpörgetjük a mentesítő járatok forgalmát, ami nem egyszerű több oknál fogva sem, egyrészt a légügyi hatóságok csak nagyon óvatosan adnak berepülési engedélyeket, másrészt nem minden légitársaság vállalja a repülést”

- tudatta.

Tájékoztatása szerint csütörtökön kora este Ammánból újabb 88 embert hoznak haza Budapestre, akik közül 75-en most lépik át Izrael felől a szárazföldi határt, ahogy pénteken az egyiptomi Sarm es-Sejkből is az Izraelből oda átkelő magyarokat szállítják majd haza.

Emellett – mint közölte – szerződést kötöttek a Flydubai-jal, amelynek értelmében csütörtökre és péntekre is tudtak bérelni egy repülőgépet, hogy megkezdhessék a Dubajban rekedt magyarok hazajuttatását.

„Most először a kisgyerekkel utazókat, a nagyon régóta ott tartózkodókat, illetőleg az egészségügyi ellátásra, kezelésre szorulókat kezdjük el hazaszállítani. A Flydubai jelenlegi információi szerint valamikor a ma esti órákban, 8 óra után kap felszállási engedélyt a mentesítő járatunk”

- húzta alá.

„A Flydubai-jal kötött szerződés értelmében a holnapi napon is bérelünk ettől a légitársaságtól egy repülőgépet, azt holnap reggel fogják közölni velünk, hogy mikorra kapnak felszállási engedélyt. Összesen 174 utas fér fel maximum egy Flydubai-járatra, a biztonsági okok és a tankolható kerozin mennyiségétől függően adja majd meg a létszámot a Flydubai. A mai napra egyelőre 135 fő szállítását hagyták jóvá, még tárgyalunk velük, hogy ezt a létszámot valahogy 174 felé jobban közelíteni tudjuk” – tette hozzá.

Szijjártó Péter azzal folytatta, hogy szombaton és vasárnap két-két járatot fognak indítani a szaúd-arábiai Rijád és Budapest között.

„Rijádból egyrészt elhozzuk az ott, Szaúd-Arábiában rekedteket, és elhozzuk mindazokat, akik Katarban rekedtek. Az ő utazásukat Rijádba segítjük, és fenntartjuk a helyeket azoknak, akik Dubajból vállalják a Rijádba történő átkelést. Ez egy 20 órás utazás, akik ezt vállalják Dubajból (...) azokat haza fogjuk hozni” – mondta.

„Tehát ma Jordániából az Izraelben rekedteket, holnap Egyiptomból szintén az Izraelben rekedteket, ma és holnap este a Flydubai kibérelt járatával Dubajból az első két kontingenst, szombaton és vasárnap pedig összesen négy járattal Rijádból a Katarban rekedteket, Szaúd-Arábiában rekedteket és azokat, akik Dubajból vállalják az átutazást, őket fogjuk hazahozni”

- összegzett.

Illetve kiemelte, hogy dolgoznak még az Ománban rekedt magyarok hazajuttatásán is, azonban a légitársaságok egyelőre különböző biztonsági okok miatt nem akarják vállalni a repülést, de nem adják fel.

„Az utaslisták összeállítása zajlik, folyamatosan értesítik ki a kollégáim mindazokat, akik számára a következő napokban a hazatérés lehetősége biztosított lesz. Dolgozunk azon, hogy minél több magyart minél gyorsabban haza tudjunk juttatni”

- zárta mondandóját.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Csendben rombol: egyre több magyart érint a fel nem ismert cukorbetegség
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 11:23
Az összes hazai haláleset 2,4 százalékát a cukorbetegség okozza.
Közérdekű Kiderült, kik vezetik a Tisza Párt listáját
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 09:12
Magyar Péter elárulta az első öt nevet.
Közérdekű Ami a profiknak munka, másoknak szenvedélyes szórakozás
Privátbankár.hu | 2026. március 2. 19:12
A hivatásos  teniszezők életét a versengés, az eredmények hajszolása jellemzi. A profi teniszezők valóságáról tett őszinte vallomást legutóbb a Dubajban játszó Daniil Medvedev, csatlakozva többek között Iga Swiatek, Carlos Alkaraz és Novak Djokovic korábbi véleményéhez. Mindannyian arra panaszkodtak, hogy az ATP pontok gyűjtési kényszere miatt évente negyven héten kell játszaniuk, utazva versenyről versenyre, ami a játékosok túlterheléséhez, gyakori sérülésekhez vezet. 
Közérdekű Máris háromszor annyi magyar kér segítséget az Iráni válság miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 21:41
Nap elején még sokkal kevesebben jelentkeztek, de mostanra megugrott a külügytől segítséget remélők száma.
Közérdekű Megmenekült Pilisjászfalu az akkufeldolgozótól
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 11:58
Sikeresen érveltek a kormányhivatalnál.
Közérdekű Tankoljon meg még ma, mert durva áremelkedés lesz péntektől a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 11:56
Jön az áremelkedés a hétvégén.
Közérdekű Jó hírt kaptak a diákok: emelkedik az ösztöndíj
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 11:07
Legkevesebb ötven százalékkal emelkednek a tanulmányi ösztöndíjak az egyetemeken a tavaszi félév során – jelentette be Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter Budapesten, sajtótájékoztatón.  
Közérdekű Új felmérés: a Republikonnál többen szeretnék Magyar Pétert miniszterelnöknek, mint Orbán Viktort
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 08:54
E közvélemény-kutató februári megkérdezekor a válaszadók 45 százaléka Magyar Pétert szerette volna látni a miniszterelnöki székben, 37 százalék továbbra is Orbán Viktort preferálja. A Nézőpont Intézet február elején publikált felmérésében pont fordított a helyzet.
Közérdekű Április közepétől fontos változás jön Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 07:48
Elindul a Pay&Go az összes metróvonalon. 
Közérdekű Nyugtat a foci-vb házigazdája: biztonságban lesznek a szurkolók
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 13:15
Semmiféle kockázattal nem kell kalkulálniuk azoknak a látogatóknak, akik a júniusban esedékes labdarúgó-világbajnokságra Mexikóba utaznak – közölte Claudia Sheinbaum, Mexikó elnöke.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG