1p
Általános vitára bocsátotta a költségvetési bizottság az "egyes törvényeknek a központi költségvetésről szóló törvény megalapozásával összefüggő, valamint egyéb célú módosításáról" címet viselő törvényjavaslatot.
Arról, hogy pontosan mit tartalmaz a salátatörvény és milyen pontokon módosítja a benyújtott törvényjavaslatokat, itt olvashatják részletes cikkünket.

Az úgynevezett salátatörvény javaslata 46 törvényt módosít. A kormány pénteken nyújtotta be, és kedden már szavaz is róla plénum, ennyi idő alatt nem lehet áttekinteni a szöveget - mondta a bizottsági vitát megnyitva Nyikos László bizottsági elnök. "Ez a javaslat lenne a jövő évi költségvetés valódi magalapozása, ha érdemben lehetne megvitatni" - mondta a másik jelen lévő ellenzéki képviselő, Veres János. Szerinte egyes pontjait támogatni lehetne, de miután egyben kell szavazni az egész szövegről, a pártja nem támogatja azt. Kiemelte azt is, hogy a kormány az utóbbi hónapokban sorozatban módosíttatta az államháztartási törvényt azért, hogy ne legyen érdemi vita a jövő évi költségvetésről. Ez viszont azzal jár, hogy januártól számtalan esetben kell majd módosítani a költségvetést.

Nyikos László szerint lényeges szakmai kérdéseket nem rendez a javaslat. Példaként említette erre azt, hogy az államháztartási törvény módosítása a költségvetési intézmények maradványánál nem tesz különbséget a kötelezettségvállalással le nem kötött maradvány és az olyan lekötött maradvány között, amely a következő évi kifizetést szolgálja. A benyújtott öt képviselői módosító javaslat közül a kormánypárti képviselők egy technikai jellegűt támogattak.

Az ülés végén osztotta ki a bizottság munkatársa a bizottsági módosító javaslatot, amely azt célozta, hogy az egyházi mivoltuktól megfosztott és egyesületként tovább működő szervezetek is működtethessenek felsőfokú oktatási intézményt. A kormánypárti képviselők ezt is támogatták. A bizottság többségi álláspontját Ékes József (Fidesz) mondja el a keddi általános vitán. Veres János figyelmeztette, hogy a plénumon csak a bizottságban elhangzottakat ismertetheti, ott pedig a kormánypárti képviselők nem érveltek a javaslat mellett.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ötven kamiont beengednek a Hősök terére, de merre indulnak a többiek?
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 15:01
Hétfőn délután megérkezett a Hősök terére a kamionos tüntetés konvoja. A térre azonban a rendőrség csak ötven járművet enged be, a többiek másfelé indulhatnak.
Makro / Külgazdaság Hiába szedett be sokkal többet a magyar állam – még sokkal többet költött
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 12:33
Itt vannak a részletes adatok a költségvetés november végi helyzetéről.
Makro / Külgazdaság Fordul a kocka a benzinkutakon keddtől
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 11:27
Most az autósok másik csoportja örülhet.
Makro / Külgazdaság Itt van, mekkorát ütött Trump a német autóiparon – nagyot
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 10:44
Fellendülésre pedig nem érdemes fogadni.
Makro / Külgazdaság Döntött egy svájci bíróság: az egész világon aggódhatnak a multik
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 10:29
Precedensértékű lehet az ítélet.
Makro / Külgazdaság Megvétózhatta volna Ukrajna hitelét Orbán Viktor – meglepő, ki beszélte le erről
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 08:37
Félrehívták egy kicsit az uniós csúcs sorsdöntő pillanataiban.
Makro / Külgazdaság Ilyen még soha nem történt a magyar kereskedelemben
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 07:47
Csökkent a terminálok száma – de miért?
Makro / Külgazdaság Mélypontok közelében tántorog a jen
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 06:19
Hiába volt a kamatemelés?
Makro / Külgazdaság Olyan történt a Penny, a Lidl, és az Aldi üzleteiben, amit idén még nem tapasztaltunk
Kollár Dóra | 2025. december 22. 05:37
Árcsökkenést tapasztaltunk a diszkontokban.
Makro / Külgazdaság Visszaestek a Kínába irányuló külföldi működőtőke-befektetések
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 17:30
Kínában az év első 11 hónapjában 7,5 százalékkal esett a külföldi működőtőke-befektetés (FDI) értéke éves összevetésben, miután az első 10 hónapban 10,3 százalékos csökkenést regisztráltak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG