1p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Készek mindenkivel szemben szankciókat hozni, aki Észak-Koreával kereskedik.
Donald Trump Forrás: MTI/EPApool/Michael Reynolds

Washingtonban már el is készült az erről szóló elnöki rendelet, amit Steven Mnuchin pénzügyminiszter ismertetett. Elmondása szerint jövő hétfőn ül össze az ENSZ Biztonsági Tanácsa, ám amennyiben nem születnek szankciók Phenjannal vagy a velük kereskedő valamennyi országgal szemben, úgy Donald Trump „a megfelelő időben fontolóra veszi” a rendelet aláírását. Kína és Oroszország már korábban jelezte, hogy nem hajlandóak további szankciókat bevetni Phenjan ellen.

Észak-Korea vasárnap jelentette be, hogy föld alatti hidrogénbomba-robbantást hajtott végre, az általa okozott földrengést Magyarországon is érezték. Hétfőn rendkívüli ülésre összeült az ENSZ Biztonsági Tanácsa, ahol Nikki Haley amerikai ENSZ-nagykövet minden korábbinál erőteljesebb szankciókat követelt, ám a biztonsági tanács csak korábbi állásfoglalásait ismételte meg, és felszólította a nemzetközi közösséget, hogy tartsa tiszteletben, hajtsa végre az eddigi szankciókat.

Az Észak-Korea körüli feszültségről szóló korábbi cikkeinkért kattints ide! >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Döntött a kormány a 14. havi nyugdíjról
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 19:57
Orbán Viktor elmondta: lesz 14. havi nyugdíj, de a bevezetési rendjén még dolgoznak. 
Makro / Külgazdaság Magyar Péter elmondta, kit látna szívesen egészségügyi miniszterként
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 18:17
Az Egyesült Királyságban és Magyarországon is dolgozó ortopéd főorvos, Hegedűs Zsolt a jelölt.
Makro / Külgazdaság Magyar férfi vezette a bűnbandát, amely 70 milliárd forint értékű kokainnal üzletelt
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 17:24
M. Ferenc Magyarországon is 40 kilogramm kokaint értékesített, a dominikai hatóságok azonban 2,2 tonnás szállítmányt találtak, amely szintén a bandájához köthető. A hatóságok Magyarországon is 13 helyen csaptak le az ügy miatt.
Makro / Külgazdaság Lezárta hosszú vitáját Donald Trump és Hszi Csin-ping
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 15:49
Kína szállítani fogja a ritkaföldfémeket, és nagy mennyiségű amerikai szóját vásárol: ezekről is megállapodott Donald Trump Hszi Csin-pinggel. A két elnök között szóba került a drogkereskedelem elleni fellépés is.
Makro / Külgazdaság Gyümölcs, zöldség, hús és sajt is szerepel az új árrésstopos listán
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 15:09
Tizennégy tétellel bővíti az árrésstopos termékek listáját a kormány december 1-től. 
Makro / Külgazdaság Orosz felderítő repülőgépet fogott a lengyel légvédelem a Balti-tengernél
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 14:18
Az orosz gép előzetes bejelentés nélkül repült a lengyel határ közelébe, a MiG-29-esek kikísérték a területről. A héten ez már a második hasonló eset.
Makro / Külgazdaság Kárpátalján is áramszüntet okozott a 650 drónos orosz támadás
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 13:43
Az ukrajnai energetikai infrastruktúrát támadta az orosz hadsereg, a helyreállítás napközben is tart. Zaporizzsjában lakóépületet is ért találat.
Makro / Külgazdaság Az ingyenes készpénzfelvétel kétszeresére bővítését javasolja a parlament gazdasági bizottsága
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 13:26
300 ezer forint lenne az új limit a törvényjavaslat szerint, amiről még idén dönthet az Országgyűlés.
Makro / Külgazdaság A csehek is jól leköröztek növekedésben
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 12:15
A vártnál nagyobb növekedést ért el az euróövezeti bruttó hazai termék a harmadik negyedévben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön kiadott jelentése szerint.
Makro / Külgazdaság Kihúzta a kormány a gyufát a Kereskedelmi Szövetségnél
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 11:15
Az Országos Kereskedelmi Szövetség értetlenül áll azelőtt, hogy a kormány minden egyeztetés nélkül meghosszabbította az árrésstopot, sőt kiterjesztette azt új termékekre is – közölte a szervezet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG