A földrengés epicentruma egyébként a sziget keleti partjától nem messze az óceánban volt, a 7,1-es erősségű rengés miatt viszont félő volt, hogy cunami alakul ki. A Tolaga-öböl lakóit ezért otthonaik elhagyására szólították fel - írja a BBC.
Személyi sérülés nem történt, csak a házakban keletkeztek kisebb-nagyobb károk, a rettegett szökőár pedig csupán 21 centisre sikerült. Új-Zélandon egyébként nagyon gyakoriak a földrengések, évente több mint 15 ezer van, de a többségük csak nagyon pici.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija




