|
| A német főkonzulátus leomlott épülete Mazari-Sarifban. Fotó: EPA/Mutalib Sultani |
A Spiegel Online cikke szerint két embert lelőttek, egy harmadikat pedig megsebesítettek német katonák, amikor azok motorkerékpárral közelítették meg a katonák által elkerített épületet. A katonák világítórakétával és figyelmeztető jelzéssel próbálták megállítani őket, végül tüzet nyitottak rájuk annak félelmében, hogy újabb támadást indítanak a főkonzulátus ellen.
A csütörtök éjjel történt merényletben összesen 6 ember halt meg, 120 pedig megsérült, a konzulátuson dolgozó diplomatáknak és családjuknak nem esett baja, nyilatkozta Frank-Walter Steinmeier német külügyminiszter Berlinben. A robbanás után kitört fegyveres harcot végül német, grúz és lett különleges egységek tudták elfojtani. A merénylet három méteres krátert hagyott a főkonzulátus előtti utcán, a telek határán épített kőfal szinte teljesen megsemmisült, a környéken több épület leomlott. Az incidens előtt egyébként Mazari-Sarif Afganisztán egyik legbiztonságosabb városának számított.
Az Egyesült Államok csaknem kéttucatnyi olajszállító tankhajót juttatott ki a Hormuzi-szoroson keresztül Irán tudta nélkül.

A magyar eszközök most immunisak a globális válságra – Klasszis Podcast
Uniós pénzek, hozamok és a hatékonyság csapdája – Klasszis Podcast
Így néz ki a kormány célkeresztjébe került bizalmi vagyonkezelői piac
Új korszak a magyar alternatív befektetéseknél, lebomlanak a falak a lakosság előtt – Klasszis Podcast





