4p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az EKB döntés lerántotta az eurót, a forint erősödik, Draghi szavaira a tőzsdék is megugrottak – egy hitelintézet részlegesen pert nyert az állam ellen – és emelkedtek a hozamok a mai aukción.

Az Európai Központi Bank öt század százalékra csökkentette az irányadó kamatát mai kamatdöntő ülésén. A döntés nem felelt meg a piaci várakozásoknak, az elemzők többsége arra számított az EKB nem változtat irányadó kamatrátáján. Az EKB lejjebb vitte a 0,1 százalékos negatív betéti kamatát is, amely most már mínusz 0,2 százalékon áll.

Az EKB döntése után a forint árfolyama azonnal erősödni kezdett az euróval szemben, most... Az euró nagyot gyengült a dollárral szemben is, az euró árfolyama a döntés előtt 1,3131 dollár volt, utána 1,3037 dollár.

Az ülés utáni sajtótájékoztatón Mario Draghi, az Európai Központi Bank elnöke bejelentette, hogy megkezdik az eszközfedezetű értékpapírok vásárlását. Mario Draghi elmondta, hogy a vásárlásokkal jelentősen meg fog nőni az EKB mérlege, de szerinte csak egyszerű és átlátható termékeket fognak vásárolni. Emellett az EKB euróban denominált, fedezett kötvényeket is venni fog, erről október 2-án adnak további részleteket.

Részlegesen megnyerte a magyar állam ellen indított devizahiteles pert az UCB Ingatlanhitel Zrt. A Fővárosi Törvényszék csütörtökön kihirdetett elsőfokú, nem jogerős ítélete szerint egyes időszakokban megfeleltek a tisztességesség követelménynek. Közben a Budapest Bank magyar állam elleni devizahiteles perében pedig szeptember 18-ra halasztotta a határozat kihirdetését a Fővárosi Törvényszék.

Hozamemelkedéssel értékesített 3, 5 és 10 éves lejáratú államkötvényeket az Államadósság Kezelő Központ a közelebbi lejáratoknál a meghirdetettel megegyező összegben, a 10 éves lejáratúnál pedig a meghirdetett másfélszereséért. Az öt éves államkötvényre másfélszeres, másik két papírra kétszeresnél magasabb volt a túljegyzés.

Egyre biztosabb, hogy jönnek a nemzeti italboltok. A dohány után a következő évtől az alkoholkereskedelem is állami felügyelet alá kerül - írta a Napi Gazdaság csütörtöki számában pontosan meg nem nevezett kormányközeli forrásra hivatkozva. A lap úgy tudja, hogy az eddig még csak elképzelés szintjén létező koncepciót véglegesítették, annak megvalósításáról már el is kezdődtek az egyeztetések a piac szereplőivel. A Pénzcentrum is úgy tudja, hogy nyáron a kormány több koncepciót is tárgyalt, leginkább azon folyt vita, hogy csak a "tömény" szeszeket árusítsák az italboltok, vagy a söröket, borokat is csak itt lehessen megvenni.

A kormányszóvivői iroda ezzel szemben a 444.hu megkeresésére úgy reagált – idézem: Az alkoholtartalmú italok kereskedelmének ügyéről a kormány nem tárgyalt, előterjesztés nem készült és nincs a kormány napirendjén. A cáfolat ellenére az LMP amiatt aggódik, hogy megismétlődik a trafikügy. Úgy fogalmaznak: a korábbi tapasztalatok alapján félő, hogy a dohánykoncessziók elosztásához hasonlóan az alkoholárusítás rendszerének átalakítása is "kisiklik". A hír egyébként nem most röppent fel először, korábban már többször cikkeztek egy ilyen tervről.

A kölni egyetem energia-gazdaságtani intézetének tanulmánya szerint mivel Finnországnak nincsenek tárolói és 100 százalékban Oroszországból importálja a gázt, elsőnek érezné meg azt, ha az oroszok leállítanák a gázszállítást Európába. Finnország után a legkitettebb országok között Lengyelországot, Törökországot, Ausztriát, Görögországot, az egész Balkán-régiót és Észtországot említi. A német, francia és olasz gázellátást egy kilenc hónapos embargó vetné erőteljesen vissza, és ezt már Magyarország, Csehország és Szlovákia is megérezné.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kezdődik: a szomszédban már nem tankolhatunk akármennyit
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 06:41
A fegyveres erők is beszállnak az üzemanyagszállításba, de még így sem jut mindenhova elég nafta Szlovéniában.
Makro / Külgazdaság Nemzetközi Energiaügynökség: nagyon súlyos a helyzet
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 06:22
Ami most történik, az rosszabb, mint a szuezi válság és az ukrán háború együttvéve.
Makro / Külgazdaság Bátrabb lehet Kína Tajvan körül, az Egyesült Államok iráni kudarca miatt?
Imre Lőrinc | 2026. március 23. 05:58
A Hormuzi-szoros blokádja és a közel-keleti háború miatt egy későbbi időpontban rendezik meg az idei év egyik leginkább várt csúcstalálkozóját az amerikai és a kínai elnök között. Donald Trumpnak az elszabaduló energiaárak miatt jelenleg kisebb gondja is nagyobb annál, mint hogy minél hamarabb Pekingbe utazzon. Az amerikai elnök ehelyett lázasan próbál megoldást találni a Hormuzi-válságra, miközben Kína hátradőlve nézi, ahogy az Egyesült Államok egyre jobban beleragad az iráni háborúba.   
Makro / Külgazdaság Nem nézi jó szemmel a lengyel elnök és Orbán Viktor találkozóját Donald Tusk
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 17:31
Donald Tusk lengyel kormányfő és Radoslaw Sikorski külügyminiszter is élesen kritizálta Karol Nawrocki hétfői, budapesti látogatását. Végzetes hibának tartják, hogy Nawrocki „oroszpárti és euroszkeptikus politikusokkal” találkozik Budapesten.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij: Putyin érdeke, hogy az iráni háború minél tovább elhúzódjon
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 15:07
Az iráni háború miatt kevesebb védelmi erőforrás jut Ukrajnának az Egyesült Államok részéről, a hosszan tartó háború pedig apasztja az USA fegyverkészleteit. Erről is beszélt az ukrán elnök a BBC-nek. 
Makro / Külgazdaság Hárommillió szegény élhet Magyarországon, a kutatókat is meglepték a friss adatok
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 14:08
A 2021-ben és 2025-ben is elvégzett magyar kutatás alapján a társadalom 42 százaléka az alsó réteghez tartozik. A kutatást vezető Kovách Imre arról beszélt, sok társadalmi probléma erősödött fel az elmúlt években.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktorról és a szlovák-magyar viszonyról is beszélt Robert Fico az állami rádióban
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 13:06
A szlovák közszolgálati rádiónak adott interjújában azt is elmondta, hogy szerinte hogyan eshet szét a NATO. 
Makro / Külgazdaság Ez az alapanyag sem jut át a Hormuzi-szoroson – és majdnem olyan fontos, mint az olaj
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 11:50
A műtrágyaforgalom fennakadása egyelőre nem okoz áremelkedést a magyar mezőgazdaságban, de az agrárminiszter már az Európai Bizottsághoz fordult egy termék importengedélyezése miatt. A tankolásnál is tapasztal fennakadást a gazdák egy része.
Makro / Külgazdaság Egészségügyi digitalizáció: az egész világ útkeresésben van
Kormos Olga | 2026. március 22. 06:04
Bár sokan csak a tehetősek divathóbortnak tartják a longevity-t, a hosszú élettel foglalkozó tudományt, valójában sokkal mélyebb rétegeket érintő szegmens. Mindeközben a mesterséges intelligencia megjelenésével még inkább gellert kapnak az ezzel foglalkozó innovációk – a március 26-i Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia pedig épp ilyen fókuszból tekint a témára, melyről a résztvevők közül két szakértő beszél.
Makro / Külgazdaság Újabb rémálmok várhatnak a benzinkutakon azokra, akik piaci áron tankolnak
Privátbankár.hu | 2026. március 21. 10:49
További áremelkedés jöhet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG