1p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Eljött a következő minősítés ideje, rengeteg adózó lett kockázatos.

Harmadik negyedéve minősíti a cégjegyzékbe bejegyzett, illetve az áfa-regisztrált adózókat, a korábbi jogszabály-módosítás miatt most azonban brutális mértékben megnőtt a kockázatos adózók száma: a korábbi negyedévben számolt 420-hoz képest a számuk 36 172-re nőtt a harmadik negyedévben, ezt közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal a Privátbankár.hu-val.

Mostantól ugyanis a kényszertörlés alatt álló adózók, valamint azok is kockázatosnak minősülnek, akik az adóteljesítményük 70 százalékát meghaladó adókülönbözettel vagy mulasztási bírsággal érintettek. A megbízható adózók száma azonban nem változott különösebben, továbbra is 190 ezren kerültek ebbe a kategóriába. Az eredményekről mindenki értesítést kap az elektronikus tárhelyére, illetve Ügyfélkapun keresztül is lekérdezhető lesz.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Egyre félelmetesebb tempóban gazdagodnak a leggazdagabbak
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 17:14
A növekedés üteme meredek.
Makro / Külgazdaság Elszegényednek a nyugdíjasok, a 13. és 14. havi nyugdíj csak sebtapasz a problémára
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 15:04
Hiába emelik az infláció mértékével a nyugdíjakat, sőt kapnak az idősek 13. és 14. havi járadékot, egyre jobban leszakad a nyugdíjak értéke a fizetésekhez képest – erről beszélt főmunkatársunk, Herman Bernadett a Trend FM hétfői adásában. 
Makro / Külgazdaság Jobb éve lehet a gazdaságnak, mint várták?
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 14:17
Az IMF szerint igen.
Makro / Külgazdaság Felvillanyozó! A csodás modellt még Szijjártó Péter is dicsérte
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 12:47
Hétfőn tartottak nagyszabású ünnepséget, ahol a külgazdasági és külügyminiszter méltatta a modellt.
Makro / Külgazdaság Mi történt a japánokkal? Gyártanak, de minek
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 10:04
Többéves mélypontra kerültek tavaly év végén Japán gépipari megrendelései.
Makro / Külgazdaság Ettől ki fog akadni: Putyinék horribilis rekordot hoztak össze – lehullt a lepel
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 06:39
Meg sem mozdultak mégis ezer meg ezer milliárddal hízlalták az ország vagyonát, ezzel a manőverrel.
Makro / Külgazdaság Brüsszel friss közlésének végre örülhetnek majd a Karmelitában
Csabai Károly | 2026. január 19. 05:42
A novemberinél jóval alacsonyabb decemberi inflációs adatnak köszönhetően több helyet léptünk előre az európai összevetésben, már karnyújtásnyira került a mezőny első fele. Mivel pedig eközben a Magyar Nemzeti Bank továbbra sem változtatott az alapkamatán, a visszatekintő reálkamatunk a képzeletbeli dobogó alsó fokára ugrott. További érdekes részletek is kiderülnek lapunk legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körképéből.
Makro / Külgazdaság A választásokig dől a pénz, utána jöhet el a feketeleves
Imre Lőrinc | 2026. január 18. 14:05
Idén is a lakossági fogyasztás lesz a magyar gazdaság motorja, amit az országgyűlési választásokat megelőző kormányzati költések még tovább fűtenek. A fiskális élénkítés és április 12-e után viszont szükség lehet a költségvetés kiigazítására, hogy Magyarország elkerülje a bóvli kategóriát a nagy hitelminősítőknél.
Makro / Külgazdaság Durvul a helyzet: eddig még sosem használt fegyvert vethet be az EU Trump ellen
Privátbankár.hu | 2026. január 18. 13:08
Emmanuel Macron francia elnök arra fogja kérni az Európai Uniót, hogy aktiválja az EU „kényszerítő intézkedések elleni eszközét”, ha az Egyesült Államok valóban vámokat vet ki a Grönlandot érintő patthelyzetben – közölte vasárnap a francia elnök stábja.
Makro / Külgazdaság Vasárnap elhagyja az országot Sulyok Tamás – elárulták az úti célt
Privátbankár.hu | 2026. január 18. 10:13
A köztársasági elnök hivatala elárulta: háromnapos utazásra indul Sulyok Tamás.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG