2p
Elemzők szerint alapvetően megfelelőek a jövő évi költségvetés makroszámai.
Rogán Antal és Varga Mihály. (MTI Fotó: Soós Lajos)

Ürmössy Gergely, az Erste Bank elemzője szerint az 1,8-2 százalék körüli infláció reális, az Erste előrejelzése is hasonló, a 2,5 százalékos gazdasági növekedést ugyanakkor kicsit optimista - vélekedett. A minisztérium által betervezett 1 százalékos szja-csökkentés ugyan élénkítheti a háztartások fogyasztását és ezáltal a GDP-növekedést is, de a számok így is enyhén optimisták.

Az elemző szerint a kitűzött 2 százalékos államháztartási hiány felveti a kérdést, milyen egyéb intézkedések vannak a háttérben, hiszen a gazdasági növekedésből nem feltétlenül következik, hogy annyival több lesz a bevétel, hogy ellensúlyozza az adókedvezmények miatti kiesést.

Az adócsökkentés költségvetése

A 2016-os költségvetésről tartott ma sajtótájékoztatót Varga Mihály és Rogán Antal. Miért lesz a 2016-os költségvetés az adócsökkentés költségvetése? Pontosan milyen adóváltozások jönnek? A Privátbankár tudósítását itt olvashatja >>>

Balatoni András, az ING vezető elemzője az MTI-nek elmondta: a pénzintézet valamivel alacsonyabb, 2,3 százalékos gazdasági növekedésre számít, de ez szerinte nem érdemi különbség, a 2,5 százalék nem "elrugaszkodott szám".

Hozzátette: ellentétes összefüggés van a 2015-ös és a jövő évi gazdasági teljesítmény között, amennyiben az idei év jól sikerül, akkor 2016-ban alacsonyabb lesz a növekedés. Az elemző úgy véli, az infláció felívelése gyorsabb lehet a kormány várakozásainál, de ez pozitívan befolyásolhatja a büdzsé alakulását. A tervek szerinti alacsony deficit miatt pedig az államadósság csökkentése gyorsabb lehet a korábban látottnál.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A világ egyik legnagyobb aranykészletén ül egy kriptós cég
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 16:58
Heti 1-2 tonnát vásárolnak belőle továbbra is.
Makro / Külgazdaság Nem növeli termelését az OPEC, maradhat a magas olajár?
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 15:07
Nem változtatnak a terveken az iráni feszültség árnyékában sem.
Makro / Külgazdaság Néhány óra múlva indul a százmilliárdos támogatási program, érdemes a rajtvonalra állni
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 11:53
Indul az energiatárolós program, hétfőn délelőtt már lehet jelentkezni. A cégek is készülhetnek.
Makro / Külgazdaság Megjelent Orbán Viktor vagyonnyilatkozata is: 7,2 milliós havi fizetés, csökkenő megtakarítás
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 09:58
Az is kiderült, hogy a miniszterelnök nincsenek a személyes tulajdonában vagyontárgyak.
Makro / Külgazdaság Mibe fektette a pénzét Magyar Péter?
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 09:24
62 milliót tart értékpapírban a Tisza elnöke, de milyen befektetéseket választott?
Makro / Külgazdaság Kapaszkodhat a magyar kormány a jövő héten – sok minden kiderül
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 09:11
Árulkodó tavaly decemberi és egész éves adatokat közöl a jövő héten is a KSH.
Makro / Külgazdaság Az oroszoknak érdeke lenne az energiapiaci megbékélés Európával, de akkor már inkább mi diktálhatunk
Imre Lőrinc | 2026. február 1. 06:04
A közeljövőben nem, de hosszabb távon az Európai Uniónak és Oroszországnak is ismét érdeke lehet az energiapiaci együttműködés. Addig viszont az EU-nak változtatnia kell a gondolkodásán, új földgáz- és kőolajprojekteket kell indítania – hangzott el a Klasszis Befektetői Klub idei első, energiaipari trendekről és kilátásokról szóló panelbeszélgetésén. Amin az is szóba került, hogy Kína miként tudja zsarolni a nyugati világot a kritikus fontosságú nyersanyagok piacán, és hogy mi lehetne erre Európa válasza.
Makro / Külgazdaság Hátborzongató tendencia figyelhető meg a Parkinson-kórnál
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 12:03
Egyre több fiatalabb, aktív korú él ezzel a szörnyű betegséggel.
Makro / Külgazdaság Kell-e félnünk az új vírustól?
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 11:35
Kemenesi Gábor, a Pécsi Tudományegyetem virológusa a Facebookon értékelt.
Makro / Külgazdaság Izraellel nagyot fordult a világ
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 10:53
A leminősítést valószínűsítő negatívról stabilra javította a közel-keleti állam adósosztályzatának kilátását a Moody's.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG