2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

A kormányhoz intézett kérdésekkel, valamint azonnali kérdésekkel ér véget ma az Országgyűlés kéthetes ülése.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Az ülésnap 11 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, amelyben a képviselők minden bizonnyal értékelik majd a vasárnapi kvótareferendum eredményeit is.

A parlament honlapján elérhető információk alapján a kérdések órájában a fideszes Selmeczi Gabriella „Béremelés akkor és most” címmel tesz fel kérdést az emberi erőforrások miniszterének.

A szocialista Tukacs István szintén az emberi erőforrások miniszteréhez fordulva azt kérdezi, „belátja-e, hogy a kormány rossz döntést hozott a krónikus osztályok ügyében”, a szintén MSZP-s Heringes Anita a nemzetgazdasági miniszter állásfoglalását kéri arról, hogy „vidéken jobban meg lehet-e élni egy pályakezdőnek?”.

A Jobbik padsoraiból Ander Balázs a nemzeti fejlesztési minisztert kérdezi arról, helyes dolog-e „gályarabként bánni a buszsofőrökkel”, Farkas Gergely pedig arra vár választ az emberi erőforrások miniszterétől, hogy a kabinet "miért törekszik az alapítványi szakképzések ellehetetlenítésére?".

Az LMP-s Schmuck Erzsébet a Miniszterelnökséget vezető miniszterhez fordulva azt kérdezi majd: „miért nem halad az uniós források kifizetése?”.

A képviselők ezt követően szintén egy órában tehetik fel azonnali kérdéseiket, a parlament aktuális ülése ezután napirend utáni felszólalásokkal ér véget.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Putyin erre az adatra elégedetten csettinthet
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 19:33
Lassult a fogyasztói árak emelkedése.
Makro / Külgazdaság Egyre félelmetesebb tempóban gazdagodnak a leggazdagabbak
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 17:14
A növekedés üteme meredek.
Makro / Külgazdaság Elszegényednek a nyugdíjasok, a 13. és 14. havi nyugdíj csak sebtapasz a problémára
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 15:04
Hiába emelik az infláció mértékével a nyugdíjakat, sőt kapnak az idősek 13. és 14. havi járadékot, egyre jobban leszakad a nyugdíjak értéke a fizetésekhez képest – erről beszélt főmunkatársunk, Herman Bernadett a Trend FM hétfői adásában. 
Makro / Külgazdaság Jobb éve lehet a gazdaságnak, mint várták?
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 14:17
Az IMF szerint igen.
Makro / Külgazdaság Felvillanyozó! A csodás modellt még Szijjártó Péter is dicsérte
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 12:47
Hétfőn tartottak nagyszabású ünnepséget, ahol a külgazdasági és külügyminiszter méltatta a modellt.
Makro / Külgazdaság Mi történt a japánokkal? Gyártanak, de minek
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 10:04
Többéves mélypontra kerültek tavaly év végén Japán gépipari megrendelései.
Makro / Külgazdaság Ettől ki fog akadni: Putyinék horribilis rekordot hoztak össze – lehullt a lepel
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 06:39
Meg sem mozdultak mégis ezer meg ezer milliárddal hízlalták az ország vagyonát, ezzel a manőverrel.
Makro / Külgazdaság Brüsszel friss közlésének végre örülhetnek majd a Karmelitában
Csabai Károly | 2026. január 19. 05:42
A novemberinél jóval alacsonyabb decemberi inflációs adatnak köszönhetően több helyet léptünk előre az európai összevetésben, már karnyújtásnyira került a mezőny első fele. Mivel pedig eközben a Magyar Nemzeti Bank továbbra sem változtatott az alapkamatán, a visszatekintő reálkamatunk a képzeletbeli dobogó alsó fokára ugrott. További érdekes részletek is kiderülnek lapunk legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körképéből.
Makro / Külgazdaság A választásokig dől a pénz, utána jöhet el a feketeleves
Imre Lőrinc | 2026. január 18. 14:05
Idén is a lakossági fogyasztás lesz a magyar gazdaság motorja, amit az országgyűlési választásokat megelőző kormányzati költések még tovább fűtenek. A fiskális élénkítés és április 12-e után viszont szükség lehet a költségvetés kiigazítására, hogy Magyarország elkerülje a bóvli kategóriát a nagy hitelminősítőknél.
Makro / Külgazdaság Durvul a helyzet: eddig még sosem használt fegyvert vethet be az EU Trump ellen
Privátbankár.hu | 2026. január 18. 13:08
Emmanuel Macron francia elnök arra fogja kérni az Európai Uniót, hogy aktiválja az EU „kényszerítő intézkedések elleni eszközét”, ha az Egyesült Államok valóban vámokat vet ki a Grönlandot érintő patthelyzetben – közölte vasárnap a francia elnök stábja.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG