3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Bár lesz kiskereskedelmi és munkaerőpiaci adat, megtudjuk azt is, mennyire lendült fel a magyarok építkezési kedve, kevés fontos makroadatot kapunk a jövő héten. A legfontosabb esemény, amelyre a piac jövő héten figyelni fog, kedden ígérkezik: a jegybank monetáris tanácsa kamatdöntő ülést tart. Ez vár ránk a jövő héten.

Hétfőn közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a részletes májusi kiskereskedelemi adatokat. Az előzetes számok szerint a nyers adat szerint 6,8 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakához képest, naptárhatástól megtisztítva a növekedés 5,7 százalék volt. Elemzők szerint tartós maradhat a szektor bővülése.

Kedden tartja júliusi kamatdöntő ülését a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsa. Júniusban az elemzői várakozásoknak megfelelően nem változtatott a jegybanki alapkamaton a monetáris tanács, így a ráta változatlanul 0,90 százalék. A döntés után kiadott közleményében az MNB hangsúlyozta, az alapkamat szintje összhangban van a középtávú inflációs céllal, hozzátéve, hogy a tanács - amennyiben szükségesnek ítéli - a jövőben nemhagyományos eszközök alkalmazása mellett is dönthet. Az elemzők közül van aki 2016 végéig, más 2017 végéig számol változatlan alapkamattal.



Csütörtökön teszi közzé a KSH a munkaerőpiaci adatokat az április-júniusi gördülő negyedévre. Március-májusban a foglalkoztatottak száma 4 millió 314 ezer volt, 149 ezerrel több, mint egy évvel korábban. A növekedéshez a hazai elsődleges munkaerőpiac 116 ezerrel járult hozzá, a közfoglalkoztatottak köre 25 ezerrel bővült. A munkanélküliek száma egy év alatt 69 ezerrel csökkent, és 1,6 százalékponttal, 5,5 százalékra mérséklődött a munkanélküliségi ráta a március-májusi időszakban.
Pénteken közli a statisztikai hivatal a júniusi ipari termelői árakat. Májusban már tizedik hónapja csökkentek az ipari termelői árak, a belföldi értékesítés árainak 4,8 és az exportárak 0,8 százalékos mérséklődésének eredőjeként 2,2 százalékkal voltak alacsonyabbak, mint egy évvel azelőtt.


Ugyancsak pénteken teszi közzé a KSH a lakásépítések, építési engedélyek 2016. első félévi adatait. Az első negyedévben kevesebb lakás épült, de kétszer annyi építési engedélyt adtak ki, mint egy évvel korábban. Januártól március végéig 1407 új lakás épült, 10,5 százalékkal kevesebb, mint egy éve, a kiadott lakásépítési engedélyek száma az új lakóépület építésére vonatkozó egyszerű bejelentésekkel együtt 4765 volt, kétszer annyi, mint az egy évvel korábbi 2381.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Új szerződés került napvilágra a Barátság kőolajvezetékkel kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 17:13
A két ország megállapodott abban, hogy mintegy 1 milliárd cseh koronát (közel 40 millió eurót) fektet be a Barátság kőolajvezeték működésének átalakításába.
Makro / Külgazdaság Itt vannak a BinX új számlacsomagjai
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 16:26
Az újonnan indult társas vállalkozások számára is elérhetővé váltak a BinX számlacsomagjai, tehát nem kell más szolgáltatónál számlát vezetni ahhoz, hogy egy cég a neobank ügyfele legyen – hívja fel a figyelmet Fülöp Norbert Attila, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Ezzel tovább erősödhet a verseny a vállalkozói bankszámláknál, hiszen a Binx ajánlatai igen vonzónak számítanak a piacon.
Makro / Külgazdaság 180 fokos fordulat jöhet Frankfurtban?
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 15:41
Ezúttal is kamattartás várható az Európai Központi Bank csütörtöki ülésén, de az elnök, Christine Lagarde jelezheti az inflációs kockázatokat – vélik az Equilor Befektetési Zrt. elemzői.
Makro / Külgazdaság Gázpalack-felvásárlásba kezdtek az emberek
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 15:12
Pánikvásárlásba kezdtek a magyarok.
Makro / Külgazdaság Ez is ritka: vállveregetést kapott Magyarország Ursula von der Leyenéktől
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 14:51
Az EU statisztikai hivatalának most közzétett számai alapján februárban a 27 tagállam közül Magyarországon volt a hetedik legalacsonyabb a harmonizált fogyasztóiár-index.
Makro / Külgazdaság Kubával takarhatja el az Egyesült Államok a közel-keleti háború kudarcát?
Imre Lőrinc | 2026. március 18. 14:35
Bár az iráni válság miatt az Egyesült Államok vezetésének most kisebb gondja is nagyobb annál, mint hogy újabb frontot nyisson, a Kuba feletti hatalomátvétel továbbra sem kerül le Donald Trump célkeresztjéről. A karibi ország egyre mélyebb válságba sodródik, az amerikai elnök szankciói az utolsó cseppet jelentették a pohárban. Trumpnak eközben azért is fájhat a feje, mert a Hormuzi-szoros blokádja miatt akár 200 dollárig is kilőhetnek a hordónkénti kőolajárak.
Makro / Külgazdaság Gondterheltek az euróövezet tagállamai: a fogyasztói árakról van szó
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 14:12
Februárban, az előzetes becslésnek megfelelően, emelkedett az éves infláció az euróövezetben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán közzétett végleges adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Villanyszerelő céget vásárolt Mészáros Lőrinc
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 13:47
A felcsúti milliárdos cégbirodalma megérkezett Leányfalura.
Makro / Külgazdaság Hol a vége? 700 forint fölé drágul a dízel
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 12:25
Tovább emelkednek a nagykereskedelmi árak.
Makro / Külgazdaság Végre tényleg szívderítő lehet nézegetni Brüsszel legfrissebb jelentését
Csabai Károly | 2026. március 18. 05:44
Hála a februárban közel kilenc és féléves mélypontra zuhant inflációnak, Magyarország az Európai Unió 27 tagországából az előkelő, hatodik helyet foglalhatja el – Olaszországgal holtversenyben – az Európai Bizottság statisztikai hivatala, az Eurostat által ma publikálandó, a harmonizált fogyasztóiár-indexek alapján elkészített rangsorban. Még előrébb végeztünk a visszatekintő reálkamatok összevetésében, a negyedik helyen, dacára annak, hogy a jegybanki alapkamatunk tizenhat havi mozdulatlanság után csökkent – derül ki lapunk legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körképéből.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG