3p

A magyar szurkolók mellett lengyel drukkerek is részt vettek a „Wembley-ütközet"-ben – erről tanúskodnak friss angol sajtóhírek és egy szerkesztőségünkhöz eljutott helyszíni beszámoló is.

Magyar drukkerek verekedtek össze angol rendőrökkel és biztonsági emberekkel az 1:1-es döntetlennel végződött Anglia-Magyarország vb-selejtező kezdetén a londoni Wembley-stadionban kedden, adtuk hírül tegnap brit lapok és helyszíni beszámolók alapján.

Azóta kiderült, hogy a történet ennél némileg bonyolultabb. Szerkesztőségünk ugyanis elért egy, a meccset a helyszínen végignéző magyar szurkolót, aki azt állítja: a szektorban sok lengyel szurkoló volt (ezt előző cikkünkben is megjegyeztük), és főleg ők vitték a prímet a balhéban.  

Angol rendőrök, valamint magyar és lengyel szurkolók összecsapása a Wembley-ben 2021. október 12-én.  EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA
Angol rendőrök, valamint magyar és lengyel szurkolók összecsapása a Wembley-ben 2021. október 12-én. EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

A legújabb brit sajtóbeszámolók már szintén magyar és lengyel ultrákat emlegetnek. A konzervatív Daily Telegraph például úgy fogalmaz:

„lengyel huligánok”  segítettek a magyar szurkolóknak a rendőrség elleni harcban.

A Daily Mail arra hívta fel a figyelmet, hogy néhány szurkoló lengyel színeket viselt, egyikük felsőjén pedig az LKS Lodz focicsapat logója látható.

A lap egyébként úgy fogalmaz, hogy a rendőrök „kínos visszavonulásra” lettek kényszerítve – több videón is látszik, hogy az ultrák némi dulakodás és verekedés után kiszorítják a gumibotozó brit egyenruhásokat a vendégszektorból. A rendőrök eredetileg egy drukkert akartak őrizetbe venni, aki a gyanú szerint rasszista gesztust tett az egyik rendező felé.

A Sun brit bulvárlap idéz egy „korábbi lengyel huligánt”, aki azt mondta:

a lengyelek tömegesen vásároltak jegyet a mérkőzésre.

Szerinte a magyar és a lengyel ultrák közösen látogatnak ki egyes meccsekre, amelyeken balhét okoznak. Egy másik ultra szerint „régi szélsőjobbos szövetség van a magyar és a lengyel szurkolók között”.   

A Daily Mail a rendőrség közlésére hivatkozva azt állítja, hogy kedd este összesen hat embert vettek őrizetbe, hármat a stadionban, hármat pedig azon kívül. Előbbiek közül

egyet a közrend rasszizmussal súlyosbított megzavarásával, kettőt rendbontással, utóbbiak közül egyet rendbontással, egyet ittas és rendzavaró viselkedéssel, egyet pedig voyeurizmussal (!) gyanúsítanak.

Az őrizetbe vettek állampolgárságát nem közölték. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter tegnap azt mondta, hogy egy magyar és egy lengyel szurkolót tartóztattak le a mérkőzéssel kapcsolatban.

A rendbontás miatt a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség, az Angol Labdarúgó-szövetség és a Scotland Yard is vizsgálatot indított.       

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Még drágább lesz a tankolás szerdától
Privátbankár.hu | 2026. április 28. 10:47
Persze csak annak, aki piaci áron tankol.
Makro / Külgazdaság Fontos hírt közölt a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. április 28. 06:58
A felek közös célja az európai piaci jelenlét további erősítése.
Makro / Külgazdaság Széthúznak az uniós intézmények, és ezt a gazdák és a leszakadó térségek bánhatják
Vámosi Ágoston | 2026. április 28. 05:59
Az Európai Parlament azt szeretné, ha még ebben az évben véglegessé válna az Európai Unió 2028 és 2034 közötti költségvetése. A tervei azonban nagyságrendekkel többe kerülnének, mint az Európai Bizottságé. A legnagyobb különbség a mezőgazdasági támogatások és a felzárkóztatáshoz szükséges források területén van, amelyeket a Bizottság jelentősen visszavágna a versenyképességre hivatkozva.
Makro / Külgazdaság Versenyfutás az idővel: mennyi pénzt szerezhetnek vissza Magyar Péterék Brüsszelben?
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 19:06
Még meg sem alakult az új kormány, leendő képviselői máris tárgyalnak a belga fővárosban arról, hogyan lehetne feloldani a távozó Orbán-kormány jogállam-ellenes lépései miatt befagyasztott eurómilliárdokat. Az idő ugyanis szorít, augusztus 31-éig teljesíteni kell az Európai Bizottság által szabott feltételeket, december 31-éig pedig le is kell zárni a kifizetéseket. Ezt járta körül a Trend FM-ben hétfő délelőtt főszerkesztőnk, Csabai Károly, aki az adás második részében a hazai ár- és kamatstopok lehetséges jövőjéről is beszélt.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter és Vitályos Eszter is helyet kap a Fidesz padsoraiban
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 16:36
Megalakult a Fidesz frakciója.
Makro / Külgazdaság Negatívról stabilra – döntött a hitelminősítő
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 13:37
Jó hírt kapott a kínai gazdaság.
Makro / Külgazdaság Mosolyt csalt Magyar Péter arcára Mészáros Lőrinc
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 13:17
Itt a válasz a hétfői levélre.
Makro / Külgazdaság Ukrán segítséggel épülne a lengyel drónarmada
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 12:58
Kell az ukránok szakértelme.
Makro / Külgazdaság Hiába a fölényes Tisza-siker, Varga Mihályék még nem lazíthatnak
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 12:49
Ezt mutatja a Monetáris Tanács keddi kamadöntése előtt az Mfor Elemzői Konszenzus.
Makro / Külgazdaság Ez lehet a Tisza-kormány egyik legnagyobb gazdasági kihívása
Imre Lőrinc | 2026. április 27. 12:18
Az Orbán-kormány 16 éve alatt összességében nem sikerült csökkenteni a Budapest és a vidéki régiók közötti gazdasági különbségeket. 2016 környékén valamelyest szűkült az olló, de a 2020-as évek után visszatértünk a startvonalra, vagy talán még azon is túlra. A Tisza most ismét nekikezdhet a felzárkóztatásnak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG