2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Erről a Kossuth Rádióban beszélt ma reggel a miniszterelnök. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a Fidesz kilép a jobbközép pártcsaládból.

A magyar kormányfő arra a kérdésre, hogy az Európai Néppártot (EPP) is elhagyja-e a Fidesz, miután a héten a pártcsalád európai parlamenti frakciójából már kilépett, azt válaszolta:

Nyilván nem lehet két különböző megoldást választani, tehát ez csak technikai kérdés.

Mint mondta, a napokban hosszan beszélt telefonon a Kereszténydemokrata Unió (CDU) új elnökével, Armin Laschettel:

Valószínűleg lesz még közöttünk egy konzultáció, de egyelőre azt kell mondanom, hogy az útjaink, azok lényegében elváltak.     

Orbán Viktor miniszterelnök 2019-ben Budapesten, a Karmelita kolostorban fogadta Manfred Webert, az Európai Néppárt frakcióvezetőjét. A viszonyt nem sikerült rendbehozni. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Szecsődi Balázs
Orbán Viktor miniszterelnök 2019-ben Budapesten, a Karmelita kolostorban fogadta Manfred Webert, az Európai Néppárt frakcióvezetőjét. A viszonyt nem sikerült rendbehozni. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Szecsődi Balázs

Szerinte Armin Laschet egy derék, nyugat-német, katolikus ember, és ezt számos érték-kérdésben képviselte is, valamint nagyon sikeres tartományi miniszterelnök.

Arról híres, hogy képes különböző irányzatokat is összefogni. Azt hiszem, hogy ide már túl későn érkezett

- tette hozzá.

Orbán Viktor a lehetséges új partnerekkel kapcsolatban elmondta: beszéltek már a lengyelekkel, Matteo Salvinivel, az olasz Liga, valamint Giorgia Melonival, az Olaszország Fivérei vezetőjével, és meg akarják újítani a politikát.

A kormányfő tegnap a Szamizdat 6. nevű írásában már belengette a kilépést a Néppártból:

Most az EPP nélkül kell felépíteni az európai demokratikus jobboldalt

- fogalmazott.

Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter azt mondta: a magyar kormány a hagyományos néppárti értékeket képviseli, és ezt várták volna el a Néppárttól is.

Háttéranyagainkat a Fidesz-EPP konfliktusról itt olvashatják: Robbant a Fidesz-bomba az EP-ben – de mi lesz ezután?, „Feltételeink vannak Orbán Viktor számára” – Nagyon érik a Fidesz-Néppárt szakítás.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Robert Fico: Hétfőn az áramszállítást is leállítják Ukrajnába, ha nem indul el az olaj Szlovákiába
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 14:10
A szlovák miniszterelnök a hét végére adott gondolkodási időt Zelenszkijnek. 
Makro / Külgazdaság Itt a jó hír: zavartalan lesz a kőolajszállítás Szerbiába Horvátország felől
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 12:32
A Janaf horvát kőolajvezeték-üzemeltető vállalat a horvát kormánnyal együttműködésben 2026. március 20-ig érvényes engedélyt szerzett az amerikai pénzügyminisztérium Külföldi Vagyoneszközöket Ellenőrző Hivatalától (OFAC), amely lehetővé teszi a kőolaj további zavartalan szállítását a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) részére – közölte szombaton a horvát társaság.
Makro / Külgazdaság Nagy drágulás jöhet a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 10:10
Nem kizárt, hogy 7-8 forinttal is emelkednek a hazai benzin- és gázolajárak – jelzi előre az Mfor Üzemanyagár-figyelő.
Makro / Külgazdaság Donald Trump nem adja fel: új vámot vezetett be
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 08:22
Donald Trump amerikai elnök új, 10 százalékos globális vámot vezetett be a Legfelsőbb Bíróság által hatályon kívül helyezett vámok helyett.
Makro / Külgazdaság Ilyen is van: csökkentek a lakásárak, de sajnos nem nálunk
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 18:50
Közel négyéves csúcs után visszaesett az eladott új lakások száma az Egyesült Államokban decemberben.
Makro / Külgazdaság Ez lehet az év döntése: eltörölte a Legfelsőbb Bíróság Donald Trump vámjait
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 16:50
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága pénteken eltörölte Donald Trump amerikai elnök kiterjedt vámprogramjának és vámintézkedéseinek jelentős részét.
Makro / Külgazdaság Búra derűt hozhat a friss ipari adat
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 16:28
Az Egyesült Államokban az ipari termelés éves alapon 2,3 százalékkal emelkedhetett januárban, ami felülmúlja az elemzői várakozásokat.
Makro / Külgazdaság Új ingatlannal gazdagodott tavaly Takács Péter és Rétvári Bence
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 15:45
Idén is bepillantottunk a belügyminiszter és csapatának a vagyonnyilatkozataiba.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany az Egyesült Államokban, nagyon lefékezett a növekedés
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 15:04
A vártnál jóval gyengébben teljesített az amerikai gazdaság tavaly év végén.
Makro / Külgazdaság Kezdődik? Szombattól drágul a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 12:08
Itt van, mire számíthatunk a kutakon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG