A GDP-adat
Elemzők a gazdaság további visszaesésére számítanak, amivel formálisan is technikai recesszió következik be. Definíciószerűen a recesszió akkor kezdődik, amikor a gazdaság teljesítménye két egymást követő negyedévben csökken az előző negyedévhez képest. Magyarországon a második negyedév már az ötödik lehet, amikor nem volt gazdasági növekedés, mert az első negyedévi 1,2 százalékos visszaesést megelőzően a múlt év második felében, azaz a harmadik és a negyedik negyedévben is stagnált a gazdaság teljesítménye, 2011 második negyedévében pedig 0,2 százalékkal esett negyedéves összehasonlításban. Magyarország legutóbb 2009 végén lábalt ki egy teljes éven át tartó recesszióból.
Éves összevetésben az első negyedévi 0,7 százalékos csökkenést megelőzően három negyedéven keresztül egyformán 1,4 százalékos növekedést mutatott ki a KSH, míg a múlt év első negyedében 2,6 százalékos volt a bővülés. Elemzők a második negyedévi GDP-csökkenésre vonatkozó várakozásukat azzal indokolják, hogy sem az ipari termelés, sem a beruházások, sem a fogyasztás legutóbbi mutatóiból nem lehet növekedésre következtetni, és az export - egyébként a korábbiaknál szerényebb - növekedése sem lehetett képes a pozitív tartományba lendíteni a gazdasági növekedés mérőszámát.
A júliusi infláció
A fogyasztói árak júliusi alakulását is ma teszi közzé a KSH. Júniusban a fogyasztói árak 5,6 százalékkal voltak magasabbak a KSH adatai szerint, mint egy évvel korábban. Londoni felzárkózó piaci elemzők szerint az infláció éves üteme nem sokat változott a múlt hónapban. 2012. májushoz viszonyítva a fogyasztói árak 0,1 százalékkal emelkedtek az év hatodik hónapjában, emelkedett a dohányáruk és a szolgáltatások ára, míg az üzemanyagok, a tartós fogyasztási cikkek és az élelmiszerek ára csökkent. Tavaly júliusban a fogyasztói árak 0,3 százalékkal csökkentek havi, és 3,1 százalékkal nőttek éves összehasonlításban.
Öveket becsatolni - jön a GDP, és az inflációs adat