3p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

A magyar kormány elkezdett felkészülni az energiahordozókat is érintő szankciókra, az ENSZ újabb civileket próbál kimenteni az Azovstal acélgyárból, Putyin bocsánatot kért az izraeli miniszterelnöktől Lavrov korábbi kijelentése miatt. Péntek reggeli összefoglaló a háború legfrissebb híreiről.

Az ENSZ újabb műveletet indított, amelynek célja a civilek evakuálására a mariupoli Azovstal acélgyárból, közölte Martin Griffiths, az ENSZ humanitárius vezetője. António Guterres, az ENSZ főtitkára a mariupoli háborús övezetet „pokoli tájnak” minősítette. Az ENSZ és a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága az elmúlt héten két akció során eddig közel 500 civilnek segített elmenekülni a déli kikötőváros acélgyár területéről.

Egy ukrán parancsnok azt mondta, hogy a súlyos és véres harcok folytatódnak Azovstalnál, Oroszország pedig megsértette a tűzszünetre tett ígéretét, és nem engedélyezte a civilek evakuálását. Szvjatoszlav Palamar, a helyszínt védő Azov-ezred parancsnoka a Telegramon egy videóban kijelentette: „Az oroszok megszegték a fegyverszünet ígéretét, és nem engedték evakuálni azokat a civileket, akik továbbra is az erőmű alagsorában rejtőznek az ágyúzások elől. Palamar korábban segítségért könyörgött a „borzasztó kínok között haldokló sebesült katonákért”, valamint az üzemben rekedt civilek evakuálásáért.

Az Egyesült Államok olyan hírszerzési információkat szolgáltatott, amelyek segítettek Ukrajnának elsüllyeszteni a Moszkva orosz hadihajót – számolt be több amerikai lap. A beszámolók szerint Ukrajna információkat kért az Egyesült Államoktól egy Fekete-tengeren közlekedő hajóról, amelyet meg is kaptak, az amerikaiak azonosították a Moszkva cirkáló helyét. Az ukrán hadsereg ezt követően vette célba a hajót és okozott olyan károkat rakétatámadással, amely a hadihajó elsüllyedését okozta.

Izrael szerint Putyin bocsánatot kért, miután külügyminisztere azt mondta, hogy Adolf Hitler náci vezetőben "zsidó vér van". Erről az izraeli miniszterelnök számolt be, ugyanakkor a Kreml tudósításában nem tett említést bocsánatkérésről. Szergej Lavrov korábban azzal próbálta igazolni, hogy Ukrajna (annak zsidő származású elnöke ellenére) „nácik gyülekezete”, hogy arról beszélt, Hitlerben is csörgedezett zsidó vér.

Oroszország kulcsfontosságú szövetségese, Alekszandr Lukasenko tekintélyelvű fehérorosz vezető jelezte, hogy az ukrajnai háború nem a tervek szerint alakult. Azt mondta az AP hírügynökségnek, hogy a művelet "elhúzódott".

Az EU közel áll ahhoz, hogy megállapodjon az Oroszország elleni szankciók hatodik fordulójáról – mondta a blokk külpolitikai főképviselője. Az EU Bizottsága szerdán javasolta az orosz olajimport teljes megszüntetését. Mint ismert, Magyarország annak ellenére is ellenzi a szankciókat, hogy a sajtóbeszámolók szerint komoly mentességet élvezne ezek alól. Ugyanakkor jelzésértékű, hogy Orbán Viktor csütörtök délután összehívta az energiaellátás kapcsán érintett politikai és gazdasági vezetőket.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Fontos üzletet üthet nyélbe Trump és a kínai elnök?
Privátbankár.hu | 2025. október 26. 12:20
Találkoznak.
Makro / Külgazdaság Trumpot kiborították: kemény lépést tett
Privátbankár.hu | 2025. október 26. 10:41
Szigorított a vámokon egy reklám miatt. 
Makro / Külgazdaság Ebbe a hét új városba lehet Budapestről elrepülni
Privátbankár.hu | 2025. október 25. 15:11
Indul a téli menetrend Ferihegyen.
Makro / Külgazdaság Így alakulna a nyugdíj kormányváltás esetén
Privátbankár.hu | 2025. október 25. 14:12
A DK bemutatta nyugdíjprogramját és nyugdíjkalkulátort indított.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter szerint látványos vereséget szenvedett a Fidesz
Privátbankár.hu | 2025. október 25. 13:12
A Tisza Párt elnöke videóval bizonyítja, hogy ők voltak többen október 23-án.
Makro / Külgazdaság Arab milliárdos vitte el a Belügyminisztériumot
Privátbankár.hu | 2025. október 25. 12:18
Rákosrendező helyett ez is jó lesz.
Makro / Külgazdaság Elhúztak a horvátok: 1000 euró fölé emelik a minimálbért
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 16:35
A horvát kormány pénteken rendeletben határozta meg a 2026-ban érvényes minimálbér összegét: a jelenlegi bruttó 970 euró 8,25 százalékkal, 1050 euróra emelkedik (valamivel több mint 408 ezer forint) – közölte a horvát sajtó.  
Makro / Külgazdaság Már Japánban is elszálltak az élelmiszerárak
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 14:57
Japánban a fogyasztói árak emelkedése 2,9 százalékra gyorsult szeptemberben éves szinten az augusztusi 2,7 százalékról – áll a belügy- és kommunikációs minisztérium pénteki közleményében.  
Makro / Külgazdaság Nem várt lazításról döntöttek Moszkvában
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 14:22
Az orosz jegybank 50 bázisponttal, 17,0 százalékról 16,50 százalékra csökkentette az irányadó kamatot pénteken; szakértők a kamat szinten tartására számítottak.  
Makro / Külgazdaság Donald Trump úgy felhúzta magát egy reklámon, hogy befejezte Kanadával a tárgyalásokat
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 13:56
Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi portálon helyi idő szerint csütörtökön közzétett üzenetében leállított minden kereskedelmi tárgyalást Kanadával egy szerinte félrevezető reklámkampányra hivatkozva, amelyben Ronald Reagan volt amerikai elnök kritikus véleményt fogalmaz meg a vámokról.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG