3p
Hevesen erősödik a dollár az euróhoz képest, miközben a napokban csúcsot döntő amerikai 10 éves kötvényhozam visszaesett. Nagyot emelkedett a jó eredményre a Facebook, igen szép negyedévről számolt be az Amazon, különösen a felhő alapú üzletág jövedelmező. Itthon csak a Mol mozdul, bő fél százalékot emelkedik.

Nagyjából egy hete kezdődött meg a dollár erősödése az euróhoz képest: míg akkor egy euróért 1,24 dollárt adtak, most kevesebb, mint 1,21-et.

Euró/dollár

Kétségkívül tavaly nagyot, bő 15 százalékot gyengült a dollár, és ez még idén is folytatódott, így a mostani erősödéssel még az év eleji szintet sem érte el, így a trendfordulóról még nem beszélhetünk.

Az amerikai 10 éves államkötvény hozama, amely hét közben 3,03 százalékig emelkedett és ezzel elérte 4 évvel korábbi csúcsát, most 2,97-ig visszaesett, így komoly duplacsúcs alakult ki a grafikonon.

10 éve amarikai államkötvény hozama

Az amerikai tőzsdék tegnap nagyot ugrottak, nem kis részben a Facebooknak köszönhetően, amely 9 százalékkal 174 dollárig emelkedett, és ezzel megállapodott a 200 napos mozgóátlagon, miután a cég első negyedéves eredménye igen jó lett, nem mutatkozott még adatkiszivárgási botrány hatása.

Facebook

Jelentett az Amazon: az óriás cég az első negyedévben megduplázta nyereségét az egy évvel korábbihoz képest: 724 millióról 1,6 milliárd dollárra nőtt a cég eredménye, azaz részvényenként 1,48-ról 3,27 dollárra. A cég árbevétele 35,7-ről 51 milliárd dollárra nőtt, és ez már a negyedik ilyen év, hisz 2015-ben 20,3 százalék, 2016-ban 27,1 százalék, tavaly pedig 30,8 százalék volt a növekedés.

2015 előtt a cég még a magas árbevétel ellenére nem tudott nyereséget termelni, de az azóta bekövetkezett további brutális növekedés meghozta az eredményt. Az igazán nagy profitot azonban továbbra sem az e-kereskedelem okozza, hanem elsősorban a felhő alapú szolgáltatás. Ennek 5,44 milliárd dollár volt az árbevétele, viszont üzemi eredménye 1,4 milliárd, míg a teljes Amazon üzemi eredmény 1,9 milliárd.

A részvény rengeteget emelkedett az utóbbi években és ezzel a világ második legnagyobb tőzsdei cége lett, de akár az első helyett is elérheti, megelőzve az Apple-t. Olcsónak ugyanakkor nem mondható, mivel a jelenlegi 3,27 dolláros részvényenkénti eredmény éves szinten (növekedés nélkül) 13 dollár, a részvényárfolyam viszont 1500, így bő 100-as P/E eredmény adódik. Ahhoz, hogy ez reális ár legyen, 80-100 dolláros részvényenkénti eredmény kellene a növekedés kifulladásának idejére, ami a jelenlegi eredmény 7-8 szorozását jelentené.

Az európai piacok szerényebb mértékben emelkednek, a hazai tőzsde pedig teljesen a négy napos hétvége hatása alatt áll, alig akar valaki kereskedni rajta. Szerény forgalom mellett a Mol 0,6 százalékkal emelkedik 2998 forintig, a többi nagypapír érdemben nem mozdul, így a BUX 0,2 százalékkal van följebb 38 340 ponton.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Leálltak Trump kitoloncoló járatai Venezuelába?
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 17:38
A repülőgépek nem érkeznek.
Makro / Külgazdaság Váratlan húzással csökkentenék az európai autóipar függőségét
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 13:20
Növelnék az újrahasznosítási arányt.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mire készül Trump: csak a bemelegítés volt a venezuelai tanker lefoglalása
Litván Dániel | 2025. december 12. 10:12
Ha továbbmennek ezen az úton, akkor Iránnak és Oroszországnak is lesz min aggódnia.
Makro / Külgazdaság Keserű meglepetés a brit gazdaságban
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 09:32
A pénteki hivatalos adatok szerint Nagy-Britannia gazdasága váratlanul zsugorodott az októberig tartó három hónapban, ami valószínűleg növeli a Bank of England kamatcsökkentéseire vonatkozó várakozásokat.
Makro / Külgazdaság Magas szinten ragadt az infláció Romániában
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 09:11
Novemberben a fogyasztói árak 9,76 százalékkal emelkedtek az egy évvel korábbihoz képest, a ráta pontosan megegyezik az októberivel – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Makro / Külgazdaság Nem szikrázott az ipar októberben
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 08:49
Az előző év azonos időszakához mérten 2,7 százalékkal mérséklődött, az előző hónaphoz képest 0,5 százalékkal bővült az ipari termelés.
Makro / Külgazdaság Most aztán tényleg előveheti a legszélesebb mosolyát Lázár János
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 08:30
Immár második hónapja nőtt ugyanis az építési és közlekedési miniszter által felügyelt ágazat éves szinten. Apró szépséghiba, hogy ehhez kellett az alacsony bázis.
Makro / Külgazdaság Hihetetlen alacsony szintre esett az amerikai külkereskedelmi deficit szeptemberben
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 06:59
Az áruexport szárnyal, az import csak kisebb mértékben nőtt. Több mint öt éve látott szintre süllyedt a külkereskedelmi hiány.
Makro / Külgazdaság Új GDP-szám érkezett, negyedjére vajon eltalálják az elemzők?
Imre Lőrinc | 2025. december 11. 19:19
Idén már sorozatban a harmadik évben kellett csalódniuk az elemzőknek: az év elején várt érdemi GDP-növekedés helyett 0,5 százalék alatti bővülés jöhet csak össze idehaza 2025-ben. A pozitív oldalon az infláció és a forintárfolyam emelhető ki, ugyanakkor a külső környezetnek való kitettségünk szinte semmit sem változott.
Makro / Külgazdaság Ezt nem teszi ki az Orbán-kormány az ablakba: Brüsszel bekeményített
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 14:34
Több területen is kötelezettségszegési eljárást indított az Európai Bizottság.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG