2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Kövér László szerint a regionális konfliktusok lezárása és a térség stabilizálása csak nemzetközi együttműködéssel valósulhat meg.
Kövér László, az Országgyűlés elnöke (b) és Ahmad et-Tajjeb főimám (j) találkozója Kairóban 2017. november 15-én. MTI Fotó: Az Országgyűlés Sajtóirodája

Magyarország határozottan támogatja az egyiptomi kormány terrorizmus megfékezésére irányuló erőfeszítéseit - mondta az Országgyűlés elnöke Kairóban. Kövér László elmondta, Egyiptom stabilizációs szerepe megkérdőjelezhetetlen az Afrikából érkező migrációs hullámok kezelésében és az Európára nehezedő nyomás enyhítésében.

Magyarország meggyőződése, hogy az Európai Unió (EU), illetve a harmadik országok érdekeit egyaránt szolgáló, együttműködésen alapuló, fenntartható megoldásokra van szükség a migrációs válság tekintetében. Hozzátette: Magyarországnak fontos politikai és gazdasági partnere az arab világban Egyiptom, amelyre kiemelt figyelmet fordít, a mostani hivatalos látogatás célja Magyarország és Egyiptom politikai kapcsolatrendszerének további erősítése.

A találkozón Kövér László arról is beszélt, hogy Európa önazonossági válságban van, viták vannak a közös értékekről, közös célokról is – Magyarország eltökélt abban, hogy támogasson minden olyan törekvést, amely Egyiptom gazdaságának, politikai rendszerének és társadalmi helyzetének stabilizálására irányul, különös tekintettel a térség biztonságra, mivel ez Európa szempontjából is kulcsfontosságú.

Kövér László és Ali Abdel-Ál egyetértett abban, hogy a regionális konfliktusok lezárása és a térség gazdasági, társadalmi stabilizálása, az emberi jogok megvédése csak nemzetközi együttműködéssel valósulhat meg. Az egyiptomi parlament elnöke kiemelte, Egyiptom nagyon számít Magyarországra mint a visegrádi csoport tagjára is. Szeretnék, hogy a V4-országok támogassák Egyiptom érdekeit az Európai Unión belül, segítsék a terrorizmus elleni harcban betöltött szerepét és az emberi jogok védelmében tett erőfeszítéseit.

Továbbfejlesztik a kerítést: ez vethet véget a terrorizmusnak?

Az M1 tudósítója jelentett Stockholmból egy új terrorelhárítási rendszerről, egy úgynevezett „virtuális kerítésről”. A geofancing segítségével egy behatárolt területen ellenőrizni lehet a gyalogos és a járműforgalmat, adott esetben pedig teljesen le is állítható. Tovább >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A Toyota Motor Europe hatalmasat hasított tavaly
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 17:19
A Toyota Európa (Toyota Motor Europe – TME) történelmi rekordot jelentő több mint 1 229 000 új autó értékesítésével zárta a 2025-ös naptári évet – tájékoztatta az MTI-t a japán autógyártó vállalat.
Makro / Külgazdaság EBRD: rekordot döntöttek a működési térségnek nyújtott tavalyi finanszírozások
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 16:14
Minden eddiginél több, az egy évvel korábbi rekordnál is nagyobb értékű finanszírozást nyújtott a működési térségéhez tartozó gazdaságoknak tavaly az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD).
Makro / Külgazdaság Meglepetés történt az euróövezet ipari termelésében tavaly novemberben
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 15:01
Havi és éves összevetésben egyaránt a vártnál gyorsabb ütemben nőtt az euróövezet ipari termelése tavaly novemberben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter: Tető alatt a Mol-NIS megállapodás
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 14:03
Közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról a Mol és a tulajdonos Gazpromnyefty és a szerbiai vezetés között, aminek nyomán korábban nem látott biztonságba kerülne Közép-Európa energiaellátása – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Belgrádban.
Makro / Külgazdaság Csökkent a 12 hónapos kincstárjegy aukciós átlaghozama
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 13:20
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) 30 milliárd forintért hirdetett meg jegyzésre 12 hónapos diszkont kincstárjegyet a csütörtöki aukción.
Makro / Külgazdaság Véget érni látszik a németeket sújtó átok
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 12:35
A német gazdaság három év után először bővült 2025-ben, mivel a fogyasztók és a kormányzati kiadások növekedése elkezdte táplálni az eddig lassú fellendülést.
Makro / Külgazdaság László Csaba: Nem lepődnék meg, ha a kormány a választások előtt odaadná a teljes 14. havi nyugdíjat
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. január 15. 10:10
A volt pénzügyminiszter, közgazdász, egyetemi tanár a január 14-ei élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 90. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Megint megszólalt Trump Venezueláról
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 08:41
Donald Trump szerint Venezuelának célszerű lenne az OPEC tagjának maradnia, ugyanakkor elmondása szerint nem világos számára, hogy ez az Egyesült Államok érdekeit szolgálja-e. A kérdésről Washington eddig nem egyeztetett Caracassal.
Makro / Külgazdaság Kiütős számok jöttek a magyar iparról
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 08:31
Az ipari termelés volumene 2025 novemberében 5,4 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A munkanaphatástól megtisztított index hasonló adatot mutat. Visszaesés következett be a feldolgozóipari alágak döntő többségében. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 2,0 százalékkal kisebb volt a 2025. októberinél.
Makro / Külgazdaság Az OECD-n kívüli országok húzhatják az olajkereslet növekedését
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 18:14
Idén napi 1,4 millió hordóval, jövőre további 1,3 millió hordóval emelkedhet a globális olajkereslet az OPEC előrejelzése szerint. A szervezet a világgazdaság növekedési ütemével kapcsolatban is előrejelzéseket adott az idei és a jövő évre.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG