2p
Belgium nem engedélyezné, hogy a helyi törökök szavazzanak a halálbüntetésről.

A belga miniszterelnök, Charles Michel az RTBF közszolgálati rádiónak adott interjút, ahol elmondta: a belga kormánynak nem áll szándékában engedélyezni, hogy az országban élő törökök részt vegyenek a halálbüntetés visszaállításáról szóló népszavazáson. Hozzátette: meg fogják keresni azokat jogi lehetőségeket, amelyekkel ezt megakadályozhatják, emellett több belga párt is keresi a módot, hogy ezt kommunikálhassa a választópolgárok felé.

A halálbüntetés visszaállításának lehetősége óriási vitákat kavart az Európai Unióban, az ügyben még Szijjártó Péter is állást foglalt, Németországban pedig hasonló intézkedést vezettek be, mint a belgáknál. Steffen Seibert, a német szövetségi kormány szóvivője még pénteken jelentette be, hogy ők sem engedélyezik a helyi török kisebbség részvételét a népszavazáson. Seibert véleményét Martin Schulz, az Európai Bizottság elnöke és Angela Merkel kancellár is osztotta.

Van kivétel

Európában egyébként már csak Oroszországban és Fehéroroszországban nem törölték el a halálbüntetést, de Moszkva moratóriumot hirdetett, így már nem hoznak halálos ítéleteket Oroszországban. Fehéroroszország jelenleg az egyetlen európai állam, ahol halálbüntetéseket szabnak ki és hajtanak is végre. Az Európai Bizottság most mindent megtesz annak érdekében, hogy Törökország ne bővíthesse a listát, és monitoring eljárást indítottak az ország ellen, erről korábban itt írtunk bővebben a Privátbankár.hu-n. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ezt az adatot nem tűzi ki a MAGA sapkájára Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 17:01
Az amerikai gazdasági aktivitás növekedése lassulást mutatott decemberben az S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató intézet kompozit beszerzésimenedzser-indexének (BMI) végleges értékei alapján.
Makro / Külgazdaság Inflációs meglepetés Németországban
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 15:40
Németországban 1,8 százalékra, 2024 szeptembere óta a legalacsonyabbra mérséklődött az éves infláció decemberben az előző havi 2,3 százalékról a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis kedden közzétett előzetes adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Rossz hírek érkeztek az EU-ból
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 12:37
Lassult az euróövezet gazdasági növekedése decemberben.
Makro / Külgazdaság Mi még egy hetet várhatunk arra, amit a franciák már most tudnak
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 10:17
Lassul az infláció, csak 0,8 százalékkal emelkedtek éves szinten az árak decemberben Franciaországban. 
Makro / Külgazdaság Megint jött egy rossz hír a KSH-tól: romlott az egyenleg
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 08:36
A kormányzati szektor III. negyedévi hiánya 909 milliárd forint volt, a GDP 4,2 százaléka. Az egyenleg 95 milliárd forinttal, 0,2 százalékponttal kedvezőtlenebb az egy évvel korábbinál – írja a KSH.
Makro / Külgazdaság Lesz mit megmagyaráznia Szijjártó Péternek
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 08:30
Nagyot romlott a külkereskedelmi egyenleg novemberben.
Makro / Külgazdaság Beköszönthet a Kánaán a kutakon Venezuela után? Reagáltak a szakértők
Imre Lőrinc | 2026. január 5. 19:49
A globális olajárak csökkenését várja Orbán Viktor miniszterelnök az Egyesült Államok venezuelai katonai bevatkozása után. A kormányfő mindezt a kínálat várható növekedésével hozta összefüggésbe. A valóság azonban nem ennyire egyszerű.
Makro / Külgazdaság Bulgáriának sikerült, Orbán Viktor makacsul ellenzi – egyre távolabb a magyar euró?
Vámosi Ágoston | 2026. január 5. 19:27
Akkor sem lenne egyszerű folyamat az euró bevezetése Magyarországon, ha tavasszal felállna egy új nemzetgazdasági / pénzügyminisztérium. Az uniós feltételrendszer teljesítésétől több területen is messze áll a magyar gazdaság: 5 százalékos hiánycélokkal és 7 százalék körüli kamatokkal esélyünk sincs. Megnéztük, mi kellene ahhoz, hogy a magyar boltokban is euróval fizessünk.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen hír érkezett Magyarország szomszédjából
Privátbankár.hu | 2026. január 5. 16:57
Megugrott az osztrák munkanélküliség.
Makro / Külgazdaság Mostantól jobb lett Magyarországon adózni
Privátbankár.hu | 2026. január 5. 16:11
Életbe lépett a korábban bejelentett 11 pontos adócsomag, kibővült a családi adókedvezmény-rendszer – mi változott január 1-jével?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG