A Mol húzta fel az indexet
A részvénypiac forgalma 86,5 milliárd forint volt, amiből 60 milliárd forintot tett ki a Mol részvények adásvétele. A vezető részvények közül csak az olajrészvény tudott erősödni, a másik három papír gyengült az előző napi záráshoz képest.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 27,76 ponttal, 0,81 százalékkal 3.438,30 pontra emelkedett.
A pozitív zárást a Mol jó teljesítménye okozta, ha ez nem lett volna, akkor a nemzetközi hangulatnak megfelelően esett volna a magyar piac - mondta Juhász Richárd, a Concorde Értékpapír üzletkötője. A reggeli sajtóértesülés, miszerint az OMV nyilvános vételi ajánlatot tesz a Mol egészére, újabb vételeket indított el az olajrészvény piacán, és magát a társaságot is arra kényszerítette, hogy agresszíven vásárolja saját részvényeit - fejtette ki az üzletkötő.
Hozzátette, hogy a vezető papírok közül az OTP árfolyamát befolyásolja leginkább a nemzetközi hangulat, a Richter árfolyamát pedig a közelgő gyorsjelentéssel kapcsolatos várakozások alakíthatják a jövő héten.
A Mol 800 forinttal, 2,80 százalékkal drágult, 29.400 forinton zárta a kereskedést, forgalma 60 milliárd forintot tett ki. Az OTP részvények ára 40 forinttal, 0,39 százalékkal 10.241 forintra csökkent, a bankpapírra 19 milliárd forint értékben születtek üzletek. A Magyar Telekom 9 forinttal, 0,94 százalékkal 945 forintra gyengült, 623 millió forint értékben forgott. A Richter árfolyama 495 forinttal, 1,34 százalékkal 36.500 forintra csökkent, forgalma 3,9 milliárd forintot tett ki. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 100 forintos, 0,44 százalékos erősödéssel, 22.895 forinton fejezte be a kereskedést, forgalma 339 millió forintot ért el.
Legfrissebb devizaárfolyamok
Friss tőzsdei árfolyamok
MTI