Irak csak a második legrosszabb
A terrorizmus elleni küzdelem másik színtere, Afganisztán a nyolcadik helyen áll a listán. A tanulmány szerint Irak és Afganisztán állapota mutatja, hogy a több milliárd dolláros fejlesztési segélyek hiábavalónak bizonyulhatnak, ha az országban nincs működő kormányzat és megbízható vezetés.
A "rosszul működő államok" listáját Szudán vezeti, ahol több mint 200 ezer ember halt meg és mintegy kétmillió vált földönfutóvá a Dárfúr tartományban zajló erőszak következtében.
A mutatót meghatározó szempontok között a legjelentősebb, hogy a kormány mennyire képes érvényesíteni fennhatóságát az ország területén és hogy birtokolja-e az erőszak alkalmazásának monopóliumát. További lényeges tényezők, hogy a lakosság mennyire tartja törvényesnek a hatóságokat, az állam mennyire képes közszolgáltatásokat nyújtani, illetve mennyire képes a nemzetközi közösség tagjaként más államokkal kapcsolatot teremteni.
Hiába drágult az élet Budapesten, mégis megéri
MTI