1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Négyzetméterenként 350-400 euróért (mintegy 100 ezer forint) szerkezetkész készházakat szállítanának Magyarországra a Brit-Kolumbiai Faipari Szövetség tagvállalatai
Négyzetméterenként 350-400 euróért (mintegy 100 ezer forint) szerkezetkész készházakat szállítanának Magyarországra a Brit-Kolumbiai Faipari Szövetség tagvállalatai - hangzott el a budapesti kanadai követségen tartott szemináriumon

A BC Wood Association (Brit-Kolumbiai Faipari Szövetség)
háromszáz tagvállalattal rendelkezik. Ezek átfogják a vertikumot a fa kitermelésétől a készház gyártásig, építésig. Brüsszelben irodát tartanak fenn, amelynek feladata, hogy egyengesse a szövetségbe tömörült cégek piacra lépését Európában - mondta Ludger Spohr, aki igazgatói rangban vezeti az irodát.

Kanada Csendes-óceáni partvidékén becsben tartják a magyar erdészeket. Ennek oka, hogy 1956-ban a soproni faipari egyetem nagyobb része oktatóstól, hallgatóstól ide vándorolt ki - erről Jennifer Rosebrugh kereskedelmi főtanácsos számolt be. Grent McKinnon, a családi tulajdonban lévő Pacific Homes készházkészítő vállalat tulajdonos-igazgatójának is volt magyar professzora a helyi erdészeti egyetemen.

E cég szerte a világba szállít készházakat. Az épületek szerkezetkészek, rendelhetők paneles, vagy tömör fa (gerenda) falazattal is. Hasonló profillal működik a Linwood Homes társaság, amelynek vezérigazgatója Paul Dauphinee elmondta, hogy a minőség mellett az árra és a szállítási határidőre is garanciát vállalnak.

A szemináriumon a furnér készítést mutatta be Jeff Gunia, a BC Veneer nevű, ezzel foglalkozó társaság tulajdonosa. Mint elmondta, a fákat válogatva - szálazva - vágják ki az erdőben, a tarra vágás ismeretlen. A furnért mindig többszáz éves fákból hasítják, mivel ezek szálszerkezete kellően tömör e célra.

A megjelent magyar szakembereket elsősorban az ár érdekelte, mivel a magyar piac nagyon árérzékeny. A termelők árát növeli az Európáig tartó hajóút ára elhanyagolható. Egy 40 lábas (12 méteres) konténerben elfér egy 100 négyzetméteres családi ház komplett szerkezete. Ezt a konténert Hannoverből 1.200 euróért hozza el a kamion Magyarországra. A szerkezetkész épületeket helyi vállalkozók fejeznék be, a mai árak szerint így a kulcsrakész családi ház kijönne 200 ezer forintból négyzetméterenként.

Véres, májas, lakás: nem minden hurka eladható
Az ICE megveszi a Winnipegi Árutőzsdét
Lakáspiac: 70 milliónál elfogy a szusz
Környezetvédelem terén leszerepeltek a G8-ak

MTI
Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG