.jpg)
A mai reggel fő vesztesei a bankok: a Standard Chartered 5,6 százalékkal, a BNP Paribas 3,2 százalékkal, a UBS 1,8 százalékkal, a Deutsche Bank 2,9 százalékkal olcsóbbodott. A DJStoxx bankindexe 2 százalékkal süllyedt, 10 százalékra növelve a visszaesését június vége óta. A legmegbízhatóbb európai részvények FTSEurofirst 300-as mutatója ma reggell 2 százalékkal 1462,64 pontra esett.
Friss tőzsdei árfolyamok |
A New York-i tőzsdemutatók határidős jegyzései közül a New York-i értéktőzsde fő mutatójáé, a Dow Jones ma reggelre 116 pontot vesztett, a Nasdaq 17,50 ponttal csökkent, az S&P 500-asé 13,50 ponttal rosszabbodott.
Tegnap újabb egynapos likviditásnövelő aukcióval hétmilliárd dollárral segítette a pénzpiacokat az amerikai Fed. Múlt csütörtökön még 24 milliárd dollárt tett hozzáférhetővé a piacoknak, pénteken 38 milliárdot. Hétfőn már csak 2 milliárdot pumpált a pénzpiacokra, kedden egyáltalán nem hajtott végre ilyen műveletet. Normális esetben szinte napi rendszerességgel 5-10 milliárd dolláros likviditásnövelő hitelt nyújt.
Elemzők már hétfőn úgy vélték, hogy a Fed egyelőre elégséges támogatással szolgált, a pénzpiaci kamatszint alább szállt. Egyes korábbi véleményekből kitűnt: voltak, akik a Fed-től egy váratlan alapkamat-csökkentést vártak, esetleg ezen a héten.
Zárásra csökkent a BUX vesztesége
Ha nincs baj, akkor miért? Újra lépett az EKB
Megnyugodott a tőzsde - vagy ez csak a látszat?
Nem volt hatásos a tőzsdei nyugtató (hanganyag)
MTI