2p

Meghosszabbította egy évvel, 2026. január 20-ig az Európai Unió Tanácsa a Hamász palesztin iszlamista terrorszervezet elleni uniós szankciós rendszer hatályát.

Hétfői brüsszeli közleményében a Tanács emlékeztetett arra, hogy az Európai Unió 2024 januárjában határozott a Hamász és az Iszlám Dzsihád nevű fegyveres palesztin csoport erőszakos cselekményeit támogató, elősegítő vagy lehetővé tevők elleni korlátozó intézkedések meghozataláról.

A büntetőintézkedések az EU-ba való beutazási tilalmat, illetve vagyonieszköz-befagyasztást foglalnak magukban. Emellett uniós állampolgároknak és szervezeteknek tilos pénzeszközöket bocsátaniuk a jegyzékbe vettek rendelkezésére.

Az Eurónapi Unió egyévet hosszabbított - egyelőre
Az Eurónapi Unió egyévet hosszabbított - egyelőre
Fotó: Depositphotos

Minden olyan személy és szervezet, akiket és amelyeket korábban felelősként azonosítottak a Hamász és az Iszlám Dzsihád finanszírozásában való részvételében vagy erőszakos cselekményeik lehetővé tételében, továbbra is szerepelnek a jegyzékben. A korlátozó intézkedések jelenleg 12 emberre és három szervezetre vonatkoznak. Közöttük a Hamász befektetési irodájának egyik vezetője, valamint szudáni, libanoni és algériai székhelyű finanszírozók vannak.

Az uniós külügyi tanács közleményében hangsúlyozta: az EU megerősíti elkötelezettségét a nemzetközi jog, valamint a kétállami megoldáson, Izrael mellett egy palesztin állam létrejöttén alapuló átfogó, igazságos és tartós béke mellett, összhangban az ENSZ Biztonsági Tanácsának vonatkozó határozataival. Ennek keretében két demokratikus állam, Izrael és Palesztina élhet békében, biztonságos és elismert határok között egymás mellett – írták. Az Európai Unió továbbra is együttműködik nemzetközi partnereivel az e célt szolgáló politikai folyamat felélesztése érdekében – tették hozzá.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Adócsökkentés és ársapka jöhet az üzemanyagokra Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 16:31
A lengyel parlament alsóháza elfogadta az ársapkáról szóló javaslatot, már csak a Szenátusnak és az elnöknek kell jóváhagynia. A miniszterelnök, Donald Tusk 23 százalékról 8 százalékra csökkentené az üzemanyagokat terhelő áfát.
Nemzetközi Feljelentették Robert Ficót
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 11:17
A feljelentést az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítás leállítása miatt az ellenzéki liberális Szabadság és Szolidaritás (SaS) mozgalom elnöke, Branislav Gröhling tette meg. Ennek alapján a rendőrség hazaárulás és más bűncselekmények ügyében vizsgálatot indított – számolt be a szlovák sajtó pénteken az SaS elnökének a közösségi médiában tett bejegyzésére hivatkozva.
Nemzetközi Újabb halálos áldozatok a Közel-Keleten, vitatott törvényt venne elő az izraeli miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 10:08
Izraelben az Irán elleni háború miatt életét vesztette egy civil Nahariában és egy újabb katona Dél-Libanonban – írja az MTI. Folytatódtak az iráni katonai létesítményeket célzó izraeli csapások, Benjamin Netanjahu pedig a katonai szolgálatról szóló vitatott törvényeket készül elfogadni.
Nemzetközi Kaja Kallas: Oroszországra is nyomást kell gyakorolni, hogy véget érjen az iráni háború
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 09:05
Megkezdték tanácskozásukat a G7 országok külügyminiszterei a közel-keleti feszültség csökkentése érdekében.
Nemzetközi Határidőt adott Trump Iránnak, eddig kell megegyezniük a háborús feleknek?
Imre Lőrinc | 2026. március 27. 06:15
Donald Trump amerikai elnök csütörtökön 10 napra elhalasztotta az iráni energialétesítmények elleni katonai csapásokat a Teheránnal zajló egyeztetésekre hivatkozva.
Nemzetközi WTO-főtitkár: nincs visszaút, a világrend visszavonhatatlanul megváltozott
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 19:40
A Kereskedelmi Világszervezet vezetője csütörtökön kijelentette, hogy a multilaterális rendszer alapvetően megváltozott, és az országoknak a jövőbe kell tekinteniük, mert a régi világ nem jön vissza.
Nemzetközi Megvan, hogy milyen „ajándékot” kapott Donald Trump az iráni vezetéstől
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 18:20
Az amerikai elnök szerint Irán „ajándéka” az Egyesült Államoknak az volt, hogy 10 olajszállító tartályhajót engedett át a Hormuzi-szoroson.
Nemzetközi Az Orbán-kormánynak bizonyára tetsző döntést hozott az Európai Parlament
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 17:20
Az EP támogatja az uniós maradásra jogosulatlan migránsok visszaküldését célzó szabályozás szigorításait.
Nemzetközi Likvidálták az iráni Iszlám Forradalmi Gárda haditengerészeti parancsnokát
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 16:20
Jiszráel Kac izraeli védelmi miniszter jelentette be az iráni katonai vezető halálhírét.
Nemzetközi Kínába vezethet az új „Barátság” gázvezeték az iráni háború hatására
Bózsó Péter | 2026. március 26. 15:10
Az iráni háború nyomán kialakuló energiasokk felélesztheti Kína érdeklődését egy régóta tervezett, de még nem létező orosz gázvezeték, a Szibéria Ereje 2 iránt, ami átalakíthatja Peking energiastratégiáját.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG