2p

Egy videó tanúsága szerint "tűzokádó" drónnal csaptak le egy tankra.

Az ukrán védelmi minisztérium október 4-én közzétett egy videót, amelyen egy „sárkány" drón állítólag egy orosz harckocsit semmisít meg.

A „valóban egyedülálló harci felvételként” jellemzett videón az látható, hogy egy orosz járművet először vélhetően tüzérségi tűz állítja meg. A klip ezután egy drónt mutat, amely a tank fölé repül, és „olvadt termitet okád”, majd egy olyan jelenetre vált, amely a lángokba borult járművet mutatja.

A termit vas-oxid (vagy más fém-oxid) és alumínium por keverékéből álló pirotechnikai készítmény; gyújtóbombákhoz is használják, mert vízzel nem oltható. A termitet használó fegyverek több ezer apró, 2000 Celsius-fokot meghaladó hőmérsékleten égő olvadt fémdarabot szórnak szét, amely egyes járművek páncélzatát képes megolvasztani.

A mostani videó hitelességét (illetve azt, hogy tényleg termit segítségével pusztították-e el az orosz haditechnikát) egyelőre nem erősítették meg.

Az első videók az új típusú drónról szeptemberben láttak napvilágot, akkor egy drón tüzes, fehéren izzó fémnek tűnő anyagot szórt egy fasorra a harctér egy meg nem nevezett részén. Annak az akciónak a célja az lehetett, hogy az útnak természetes védelmet nyújtó fasort elpusztítsa - az azon felvonuló harcjárművek így könnyebb célpontot jelenthettek más fegyvereknek. Már akkor is felmerültek a használatával kapcsolatban emberi jogi aggályok, de mivel nem katonák ellen vetették be a súlyos égési sérülések (és nyilván az azt kísérő jelentős fájdalom) okozására képes fegyvereket, ezért nem váltott ki nagyobb visszhangot az eset. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Orbán Viktor levelet írt – nem akármilyen ígéretet kaphatott Putyintól
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 11:33
Az orosz válaszlépések elkerülhetik Magyarországot állítása szerint. 
Nemzetközi Hivatalosan is vádat emeltek a Bondi Beach-en lövöldöző terrorista ellen
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 11:11
15 gyilkossági ügy is szerepel a vádak közt. 
Nemzetközi Trump bekeményít, itt az elnök újabb húzása
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 08:48
Tovább fokozódik a feszültség Venezuela körül.
Nemzetközi Lépéseket tervez az EU – lassan elkészül az egészségügyi csomag
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 07:37
Könnyítenének az egészségügyi cégek számára is.
Nemzetközi Ukrajna ügyében Magyarország ismét blokkolt
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 19:55
Ülésezett az Európai Tanács Általános Ügyek Tanácsa keden, ahol Magyarország több kérdésben sem tudott egyetérteni.
Nemzetközi Nemzetközi kártérítési bizottság alakult Ukrajna megsegítésére
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 19:25
A testület eljár annak érdekében, hogy Kijev több százmilliárd dolláros kártérítést kapjon az orosz támadások és a háborús bűncselekmények okozta károkért
Nemzetközi Itt az áttörés? Fontos lépés történt az ukrajnai háború lezárása felé
Wéber Balázs | 2025. december 16. 18:20
A hét elején Washington váratlanul bejelentette, hogy hajlandó biztonsági garanciákat adni Ukrajnának egy tűzszünet megkötése esetén. Kijev pedig megfelelő garanciák esetén kész lemondani a NATO-tagságról szőtt terveiről. Mindez érdemben közelebb vihet a fegyvernyugváshoz, a területi kérdésekre ugyanakkor továbbra sincs megoldás. Nagyító alatt ezúttal az ukrajnai tűzszünet esélye.
Nemzetközi Ritka tiltakozást váltott ki Oroszországban egy templom terve
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 15:21
A városi parkban épülő háborús halottak tiszteletére épülő templom ellen tiltakoztak, és még Vlagyimir Putyint is megkeresték az ügyben.
Nemzetközi Megbánták a szavazatokat a nyugdíjasok: utálathullám övezi a „világ legunalmasabb emberét”
Kollár Dóra | 2025. december 16. 14:58
Rendkívül komoly népszerűségi gondokkal küzd a brit miniszterelnök.
Nemzetközi Lesz karácsonyi fegyverszünet? Zelenszkij válaszolt
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 12:33
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kijelentette, hogy támogatja Friedrich Merz német kancellár karácsonyi fegyverszünet bevezetésére vonatkozó ötletét.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG