2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Kifuthat a kormány a források feloldására rendelkezésre álló időből.

Magyarország a jogállamiság megsértése miatt befagyasztott 1 milliárd eurónyi uniós pénz elvesztésének szélén áll – írja a Politico több, egymástól független, neve elhallgatását kérő forrásra hivatkozva.

Az Európai Bizottság több mint 16 milliárd eurót tart vissza a szegényebb régióknak nyújtott támogatásokból, valamint a növekedés fellendítését célzó, a pandémia utáni gazdasági támogatásból, annak érdekében, hogy nyomást gyakoroljon Orbán Viktorra az uniós szinten antidemokratikusnak tartott reformok visszavonására.

Mi lesz, ha nem oszlatja el a brüsszeli kételyeket a kormány?
Mi lesz, ha nem oszlatja el a brüsszeli kételyeket a kormány?
Fotó: Facebook

A cikk szerint amennyiben Magyarország nem tudja az elvárt 17 intézkedést végrehajtani és ezekre december 31-ig nem kapja meg az Európai Bizottság jóváhagyását – ez a lépés önmagában hónapokat vesz igénybe –, akkor a szegényebb régióknak szánt mintegy 1 milliárd eurónyi uniós pénzeszköz végleg eltűnik.

Az eddigi erőfeszítések nem találtak célba a Politico cikke szerint. Piotr Serafin költségvetési biztos a Bóka János európai ügyekért felelős magyar miniszterrel folytatott keddi megbeszélése után kijelentette, hogy Magyarországnak a támogatás feloldására tett lépései „nem egészen olyanok, mint amilyeneket reméltek”. A kormánynak többek között a korrupcióellenes és összeférhetetlenségi jogszabályok módosítását kellene végrehajtania ahhoz, hogy meggyőzze az EU-t a támogatás felszabadításáról.

Az EU saját szabályai szerint minden országnak két év áll rendelkezésére, hogy visszakövetelje a Bizottság által visszatartott támogatást. Magyarországot az a veszély fenyegeti, hogy végleg elveszíti a 2022-es költségvetésből származó, több mint 1 milliárd eurós regionális támogatást. Egy uniós diplomata a portálnak így értékelt:

ez bármelyik ország számára sok pénz, de különösen Magyarországnak az lenne.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Trump: csak egy kirándulás ez a háború, de elpusztítottuk Iránt
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 08:05
Szerinte az amerikai hadsereg az elmúlt másfél hétben „gyakorlatilag elpusztította Iránt”.
Nemzetközi Pánik: az iráni támadások miatt drasztikusan drágul az olaj
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 07:35
Csökkentek az ázsiai tőzsdeindexek is.
Nemzetközi Háborús összefoglaló: amerikai támaszpontokat támadnak
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 06:52
Koordináltan támad a Hezbollah és Irán.
Nemzetközi Izrael kiszakíthat egy szeletet Libanonból
Bózsó Péter | 2026. március 12. 05:51
Kiújultak a harcok az arab országban a Hezbollah és Izrael között. A zsidó állam kiürített biztonsági zóna létrehozására is törekedhet az ország déli részének megszállásával.
Nemzetközi A Barátság után most a Török Áramlatot érte támadás
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 19:42
Az orosz állami gázvállalat, a Gazprom állítása szerint szerdán légitámadások érte a Török Áramlat gázvezetéket ellátó szivattyúállomást Oroszország déli részén. 
Nemzetközi Durván megugrott az Európai Unió versenyvizsgájára jelentkezők száma
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 19:15
170 ezer ember jelentkezett az Európai Unió versenyvizsgájára, az EPSO szervezésében, amellyel később az EU szerveinél dolgozhatnak. Nem ez az egyetlen mód, ahogy az EU-nál dolgozni lehet, de ez a legbiztosabb mind közül.
Nemzetközi A magyar és a szlovák pénzszállító útvonalak helyett újat keresnek az ukrán bankok
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 18:15
Leállították a Magyarországon keresztüli pénzszállítást az ukrán bankok.
Nemzetközi Végleg hazarendeli nagykövetét Izraelből egy nagy uniós ország
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 15:44
A lépés a feszültség további növekedését jelzi Spanyolország és Izrael között.
Nemzetközi Már a Hormuzi-szoroson áthaladó hajókat támadják
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 15:32
Ettől tartott a fél világ: teherhajót ért támadás, több embert keresnek, a legénység 20 tagját sikerült kimenteni.
Nemzetközi Már Oroszország és Brüsszel is újraindítaná a Barátságot – most Ukrajnán a világ szeme
Wéber Balázs | 2026. március 11. 14:49
Moszkva készen áll ismét olajat pumpálni a Barátság kőolajvezetékbe, Brüsszel pedig helyszíni szemlére kért lehetőséget Ukrajnától, és szintén szeretné helyreállítani a szállítást. Kijev továbbra is ódzkodik ettől – szerdán mindenesetre magyar tárgyalóküldöttség indult az ukrán fővárosba. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG