2p

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint meg kell akadályozni, hogy észak-koreai katonák ukránokra támadjanak, mert ők kénytelenek lesznek megvédeni magukat

Arra kérte az ukrán elnök országa szövetségeseit egy péntek késő este közzétett videóüzenetben, hogy ne nézzék tovább tétlenül az orosz területen felsorakozó észak-koreai katonákat, hanem tegyenek valamit ellenük, mielőtt azok harcolni kezdenek az ukrán csapatokkal szemben. Volodimir Zelenszkij arra figyelmeztetett, hogy Észak-Korea az utóbbi időben előrelépéseket ért el a katonai képességek fejlesztése, a rakétatelepítés és a fegyvergyártás terén, most pedig „sajnos bele fognak tanulni a modern hadviselésbe is”.

„Az első néhány ezer észak-koreai katona már az ukrán határ közelében van. Az ukrán katonák kénytelenek lesznek megvédeni magukat velük szemben. A világ pedig újra csak nézni fogja az egészet” – mondta az ukrán elnök.

A dél-koreai hírszerzés egyik műholdfelvétele, amely állítólag orosz földön kiképzés alatt álló észak-koreai katonákról készült
A dél-koreai hírszerzés egyik műholdfelvétele, amely állítólag orosz földön kiképzés alatt álló észak-koreai katonákról készült
Fotó: NIS

Zelenszkij elmondta: Ukrajna ugyan részletesen megmutatta, pontosan hol állomásoznak az észak-koreaiak Oroszországban, de Kijev nyugati szövetségesei nem szállítottak még olyan nagy hatótávolságú fegyvereket, amelyekkel célba lehetne venni őket. „Ehelyett Amerika csak néz, Nagy-Britannia csak néz, Németország csak néz” – fogalmazott.

„Aki valóban nem akarja, hogy az ukrajnai háború tovább terjedjen, az most nem nézhet tovább tétlenül. Cselekedniük kell!”

– hangsúlyozta Zelenszkij.

Antony Blinken amerikai külügyminiszter csütörtökön azt mondta, az Egyesült Államok arra számít, hogy már a napokban bevethetik az észak-koreai katonákat az ukrán csapatok ellen. Washington úgy tudja, mintegy 8000 észak-koreai katona már a kurszki régióban van, összesen pedig hozzávetőleg 10 ezren vannak Oroszország területén. Blinken egyben figyelmeztetett, hogy legitim katonai célpontok lesznek, ha bekapcsolódnak a harci tevékenységbe.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Trump mégis inkább a középkorba bombázná Iránt, Európát meg a sorsára hagyná
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 07:49
Nekik van olajuk, a többiek vegyék el maguknak, ha tudják. Iránt a középkorba bombázná vissza Trump.
Nemzetközi Parkolópályára állították a Hold felé tartó űrhajósokat
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 06:53
De ez is a terv része. Felszállt az Artemis.
Nemzetközi Tényleg közel a béke? Megszólalt Trump és az iráni elnök is
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 06:34
Mindketten a konfrontáció esetleges végéről beszéltek – de ugyanazt is értik alatta?
Nemzetközi Jönnének vissza az angolok az Európai Unióba?
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 19:14
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint az iráni konfliktus és a bizonytalanság felé tartó világ környezetében az Európai Unió és Nagy-Britannia kapcsolatrendszerének szorosabbra vonását diktálják a brit nemzeti érdekek, és ennek érdekében London hamarosan újabb kétoldalú csúcstalálkozót tart az EU-val.
Nemzetközi Áthúzták Trump Fehér Házi bálterem-terveit
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 18:06
Egy amerikai szövetségi bíró ideiglenesen leállította Donald Trump 400 millió dolláros Fehér Házi bálterem-projektjét, mert szerinte az elnök nem rendelkezik megfelelő jogi felhatalmazással a beruházás megvalósítására. A döntés egyelőre csak átmeneti, de komoly jogi akadályt jelent az építkezés előtt.
Nemzetközi Szijjártó Péter visszaszólt a cseh köztársasági elnöknek
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 17:18
Élesen visszautasította a cseh államfő bírálatait szerdán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, mondván, hogy Petr Pavelnek óvatosabban kellene fogalmaznia az Ukrajna érdekében végrehajtott lehallgatási ügyben, mivel ha nincsen rendszerváltás, akkor a kommunista Csehszlovákia hírszerző kémje lett volna Nyugat-Európában.
Nemzetközi Donald Trump: Teherán fegyverszünetet kért (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 16:48
Az iráni vezető éppen most kért tűzszünetet az Egyesült Államoktól – jelentette be szerdán Donald Trump amerikai elnök, hozzátéve, hogy Washington a kérést a Hormuzi-szoros megnyitásától teszi függővé.
Nemzetközi Fontos lépéseket tett szerdán az Európai Bizottság Ukrajna pénzügyi támogatásához
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 15:47
Az Európai Bizottság előkészítő lépéseket tett az Ukrajnának nyújtandó pénzügyi támogatás, illetve a dróngyártás fellendítése érdekében.
Nemzetközi Rio de Janeiro-méretű lakosság menekült el Ukrajnából
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 13:38
Az orosz-ukrán háború 2022. februári kezdete óta mintegy 6 millióan hagyták el Ukrajnát a harcok miatt, 57 százalékuk nő – közölte Olekszandr Gladun ukrán demográfus.
Nemzetközi Trump „erősen fontolgatja”, hogy az Egyesült Államok elhagyja a NATO-t
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 13:10
Az amerikai elnök a The Telegraphnak adott interjút.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG