4p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Kijevben terrortámadást akadályoztak meg, lelőttek egy orosz vadászgépet. Háborús híreink vasárnap reggel.

  • Heves harcok folytatódtak az északkelet-ukrajnai Harkiv régió peremén. Az orosz védelmi minisztérium közölte, hogy erői elfoglalták Pletyenivka, Ohirceve, Boriszivka, Pilna és Sztrileha falvakat. Azonban Harkiv kormányzója, Oleh Sziniehubov szombaton azt állította, hogy a határtól 3-5 kilométeren belül még mind az öt határ menti faluban folytatódtak az aktív harcok.
  • Ukrajna Oroszországgal határos Szumi megyéjében helyi tisztviselők szerint az oroszok 21 támadást hajtottak végre aknavetőkkel, tüzérséggel, drónokkal és rakétákkal Szumi, Khotin, Junakiv, Miropil, Bilopol, Krasznopil, Velikopiszariv, Eszman, Saligin és Szeredino-Bud ellen. Szumiban egy nő életét vesztette az egyik rakétatámadásban. Legalább 93 robbanást figyeltek meg.

A Harkov megyei Volcsansz az újabb orosz támadás után
A Harkov megyei Volcsansz az újabb orosz támadás után
Fotó: George Ivanchenko/EPA

  • Az ukrán védelmi erők közölték, hogy a 110. gépesített dandár Avgyijiivka közelében lelőtt egy orosz SU-25-ös harci repülőgépet. Ez egy sugárhajtású repülőgép, amely az amerikai A10-hez hasonlóan közeli légi támogatást nyújt a szárazföldi csapatoknak.
  • Ukrán sajtóértesülések szerint az ukrán biztonsági szolgálat (SBU) megakadályozott egy terrortámadást, amelyet Oroszország május 9-én Kijevben tervezett végrehajtani. „Az ukrán biztonsági szolgálat proaktív volt, a terrortámadást tervezőket tetten érték és letartóztatták" - mondta Artem Dehtyarenko, az SBU szóvivője, akit az Ukrajinszka Pravda és a Kijev Post, valamint a BBC orosz szolgálata idézett. „Bizonyítékokat is gyűjtöttünk, amelyek egyértelműen megerősítik az orosz részvételt." Az SBU további részletekkel később fog szolgálni.
  • Donald Tusk lengyel miniszterelnök látogatást tett a fehérorosz határnál, és hangsúlyozta, hogy Lengyelország fokozza biztonsága megerősítéséért egész keleti határa mentén. Ez egyben az EU külső határa is az autokratikus szomszédállammal. Tusk azzal vádolta Fehéroroszországot, Oroszország szövetségesét, hogy fokozza a nyugat elleni „hibrid háborút” azzal, hogy a területén lévő migránsokat az EU-ba való bejutásra ösztönzi. „Tudom, hogy napról napra egyre több az illegális határsértő” – mondta Tusk, hivatkozva „az orosz-ukrán háborúból adódó növekvő fenyegetésre, Oroszország Ukrajna elleni agressziójára és a bizonytalan geopolitikai helyzetre”.
  • Öt ember meghalt és kilencen megsebesültek három különálló ukrán drón- és tüzérségi csapásban az orosz határ menti Belgorod és Kurszk tartományban, valamint az Oroszország által annektált ukrajnai Donyeck városában – közölték helyi tisztviselők szombaton. Denisz Pusilin, az Oroszország által a kelet-ukrajnai donyecki régió élére kinevezett vezető, a Telegramon közzétett nyilatkozatában arról számolt be, hogy három civil meghalt, nyolc pedig megsebesült, amikor egy ukrán rakéta becsapódott egy donyecki étterembe.
  • Egy Moszkva által kinevezett tisztviselő az ukrajnai Luhanszk régióban közölte, hogy négyre nőtt a halottak száma egy ukrán rakétacsapásban, amely súlyos károkat okozott Rovenkij városában egy üzemanyagraktárban, valamint 11-en megsérültek.
  • Vlagyimir Putyin szombaton többletfeladatokat adott két kulcsfontosságú kormánytisztviselőnek, akik a védelmet és az energiát felügyelik. Az orosz elnök többletjogosultságot adott az 55 éves Denisz Manturovnak, aki az első miniszterelnök-helyettes Mihail Misusztyin miniszterelnök új kormányában. Az 52 éves Alekszandr Novák továbbra is az energiaügyi miniszterelnök-helyettes marad, de további feladatokat kap majd a gazdaság irányításában.

(The Guardian)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megszólalt Moszkva az orosz-ukrán találkozóról
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 19:46
A szemben álló felek ezer-ezer fős hadifogolycserében állapodtak meg Isztambulban, az orosz-ukrán tárgyalásokon – jelentette be Vlagyimir Megyinszkij, az orosz küldöttség vezetője pénteken, a tárgyalások befejezése után az orosz sajtónak. Ezzel lényegében megerősítette a korábbi ukrán közlést.  
Nemzetközi Huszonöt év börtönbüntetést kapott Salman Rushdie merénylője
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 19:31
A maximálisan kiszabható legmagasabb, azaz 25 év börtönbüntetésre ítélte a bíróság pénteken Salman Rushdie támadóját, Hadi Matart, aki 2022 nyarán késsel támadt rá az íróra New York államban egy irodalmi rendezvényen.
Nemzetközi Most tényleg átlépi a Rubicont az Orbán-kormány – mit húz erre Magyar Péter? Ez Viszont Privát
Gáspár András – Havas Gábor – Izsó Márton – Litván Dániel – Wéber Balázs | 2025. május 16. 18:31
Ledobja az atombombát, átlépi a Rubicont, kinyírja a demokráciát –  elfogytak a jelzőink a kormánypárt legújabb tervével kapcsolatban. Ha az „átláthatósági” törvényjavaslatból valóban törvény lesz, akkor a kormányzati gépezet kénye-kedve szerint hallgattathatja el a neki nem tetsző médiumokat, civil szervezeteket, és ezáltal alapjaiban rengetheti meg a nyilvánosság jelenlegi szerkezetét. A félelem már beköltözött a szerkesztőségekbe.
Nemzetközi Megvan az első eredménye az orosz-ukrán tárgyalásoknak
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 17:46
Oroszországgal a tűzszünetről, humanitárius kérdésekről, valamint egy esetleges csúcstalálkozóról folytak megbeszélések pénteken Isztambulban – közölte Rusztem Umerov ukrán védelmi miniszter a találkozó után újságírókkal. A fogolycseréről már megállapodtak.
Nemzetközi A nap képe: így ölelkezett Orbán Viktor Giorgia Melonival
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 16:03
Erre Tiranában került sor pénteken, az Európai Politikai Közösség csúcstalálkozóján.
Nemzetközi Orbán Viktor az ukránokról panaszkodott a NATO-főtitkárnak
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 15:17
„A NATO sem tűrheti el”, ami szerinte történik.  
Nemzetközi Trump: sokan éheznek Gázában
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 14:31
Az amerikai elnök és az izraeli vezetés viszonya egyre feszültebb.
Nemzetközi Az utolsó pillanatban szabtak az oroszok új feltételeket a béketárgyaláson
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 13:06
Az ukránok szerint egyértelmű, hogy mire megy ki a játék.
Nemzetközi NATO-főtitkár: Putyin hibát követett el
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 11:54
A labda az orosz elnöknél pattog Mark Rutte szerint a törökországi fejlemények nyomán.
Nemzetközi Fordult a kocka Romániában? Itt az utolsó közvélemény-kutatás eredménye
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 11:44
Nagyon szoros eredményre lehet számítani Romániában, de az utolsó felmérés szerint aggódhat George Simion.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG