2p

Nem kínál megoldást az orosz erők által megszállt területek bizonytalan státuszára.

Amerikai szövetségeseinek várakozásai szerint Donald Trumpék a jövő heti, február 14-16 közötti müncheni biztonsági konferencián bemutatják a régóta várt tervet Oroszország Ukrajna elleni háborújának befejezésére. Mindez néhány nappal azelőtt történik, hogy harmadik évébe lépne az ukrán állam elleni orosz agresszió.

A tervezetet Trump ukrajnai és oroszországi különleges képviselője, Keith Kellogg fogja bemutatni a szövetségeseknek – közölték a Bloomberg névtelenséget kérő forrásai a 444 szemléje szerint. Azt egyelőre nem tudni, hogy milyen részletességűek lehetnek a tervek, és technikailag hogyan fognak tárgyalni róluk. Kellogg és mások az elmúlt hetekben egy olyan megoldásra utaltak, amit Trumpék „béke az erőn keresztül” néven emlegettek.

A lap információi szerint a terv része a konfliktus befagyasztása és az, hogy Ukrajnának biztonsági garanciákat nyújtsanak egy esetleges újbóli orosz támadás ellen. Az amerikai javaslat ugyanakkor egyelőre nem kínál megoldást az orosz erők által megszállt területek bizonytalan státuszára.

A Bloomberg szerint Kellogg várhatóan még ebben a hónapban megteszi első útját Kijevben és az Európai Unió más részein az ügyben jártas emberek elmondása alapján. Ukrajnában várhatóan találkozik Zelenszkij elnökkel is. Eközben az ukrán vezető azt tervezi, hogy a müncheni konferencia után az Öböl-térség több országába utazik.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi „Mindig szívesen látjuk” – Baráti hízelgés Orbán Viktornak Moszkvából
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 19:23
Ha a magyar miniszterelnök úgy ítéli meg, hogy elfogadja a Moszkvába szóló meghívást, akkor mindig szívesen látjuk – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Biskekben, az orosz sajtó számára tartott sajtóértekezletén.
Nemzetközi Tömeggyártás indul Nagy-Britanniában az ukrán drónelfogókból
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 18:16
Nagy-Britannia hamarosan beindítja az ukrán fejlesztésű Octopus légvédelmi drónelfogók tömeggyártását, hogy tovább erősítsék Ukrajna légvédelmét – közölte Denisz Smihal ukrán védelmi miniszter hozzátéve, hogy a két ország védelmi tárcáinak képviselői licencmegállapodást írtak alá.
Nemzetközi Putyin kemény üzenete: visszavonulást követel az ukrán erőktől
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 16:41
Elfoglalta a donyecki régióbeli Vaszjukivka települést az orosz hadsereg, továbbá két másik várost is bekerítettek.
Nemzetközi Válasz az orosz fenyegetésre: önkéntes katonai szolgálatot vezet be egy európai ország
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 15:49
Emmanuel Macron csütörtökön bejelentette, hogy Franciaország jövő nyártól bevezeti a tíz hónapos „nemzeti szolgálatot” fiatal felnőttek számára, amely önkéntes lesz, és „a hadsereg igényeit” hivatott kielégíteni az orosz fenyegetésekkel és a megnövekedett konfliktuskockázatokkal szemben.
Nemzetközi Vezető szerepet akar a béke megteremtésében az EU
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 15:28
Az Európai Parlament felszólította az EU-t, hogy vállaljon nagyobb felelősséget Európa biztonságért, és a lehető legaktívabban támogassa a békét Ukrajnában.
Nemzetközi Ez nem fog tetszeni Orbán Viktornak – készülnek a B-tervek Brüsszelben Ukrajna megsegítésére
Wéber Balázs | 2025. november 27. 14:31
A befagyasztott orosz vagyont hasznosító jóvátételi hitel uniós jóváhagyása csúszik, ezért az EU most más, áthidaló megoldásokat keres Ukrajna pénzügyi támogatásának fenntartására.  
Nemzetközi Beintettek a magyar kormánynak: nem engedték Szijjártó Péter gépét leszállni, ez az indoklás
Privátbankár.hu | 2025. november 26. 19:11
Bosznia-Hercegovina honvédelmi minisztere így döntött.
Nemzetközi Trump nem akármilyen húzásra készül – elcsábítja Putyin szövetségesét?
Privátbankár.hu | 2025. november 26. 15:53
Az amerikai kormány közelebb terelné a nyugathoz Fehéroroszországot.
Nemzetközi Az EU-Afrika csúcs nagyrészt egy távoli országról szólt
Bózsó Péter | 2025. november 26. 15:33
Az angolai fővárosban hétfőn és kedden megrendezett EU-Afrika csúcs főleg Európa azon törekvését állította a középpontba, hogy versenyezzen Kínával az afrikai ásványokhoz való hozzáférésben. Ennek érdekében az öreg kontinens „gyarmatosító attitűdjét” is felülvizsgálja.
Nemzetközi Ursula von der Leyen megüzente: ebből nem enged az EU
Privátbankár.hu | 2025. november 26. 15:04
Az amerikai béketervről vitáznak az Európai Parlamentben, itt szólalt fel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG