2p

A jövőben a határon visszafordítanának minden olyan illegális bevándorlót, aki érvényes okmányok nélkül érkezik.

Szűk volt a többség, de átment a javaslat

A német szövetségi parlament alsóháza (Bundestag) szerdán elfogadta azt a törvényjavaslatot, miszerint a jövőben a határon visszafordítanának minden olyan illegális bevándorlót, aki érvényes okmányok nélkül érkezik – közölte Katrin Göring-Eckardt, a törvényhozás alsóházának alelnöke.

Tájékoztatása szerint a Kereszténydemokrata Unió (CDU) és bajorországi testvérpártja, a Keresztényszociális Unió (CSU) közös frakciója beadványát az uniós pártok mellett az Alternatíva Németországért (AfD), a Német Szabad Demokrata Párt (FDP) és egyes független képviselők támogatásával fogadták el 348 igen szavazattal 345 ellenében és 10 tartózkodás mellett.

Az sem juthat be az országba, aki menedéket akar kérni

Az előterjesztés szövegében az áll, hogy gyakorlati beutazási tilalmat vezetnek be olyan személyek számára, akik nem rendelkeznek érvényes beutazási okmányokkal és nem esnek az európai uniós szabad mozgás hatálya alá, s ez kifejezetten vonatkozik azokra is, akik Németországban akarnak menedékkérelmet benyújtani. A szabályozás a végrehajtható döntés alapján kiutazásra kötelezett személyek őrizetbe vételéről, valamint a német szövetségi rendőrség szerepének növeléséről is rendelkezik, ami a migránsok visszaszállítását illeti.

A kiutazásra kötelezett bűnelkövetőket, illetve azokat, akik potenciálisan fenyegetést jelenthetnek, határozatlan ideig őrizetben tarthatják, míg önkéntes alapon el nem hagyják az országot, vagy kitoloncolásuk végrehajthatóvá válik. A szabályozás tartós határellenőrzéseket is sürget.

A CDU/CSU egy további beadványa, amely átfogó reformjavaslatokat tartalmazott a szigorúbb bevándorlási politika megvalósításához, illetve a biztonsági szervek jogköreinek kiterjesztéséről nem kapott többséget. Utóbbi előterjesztés 190 támogató és 509 ellenző szavazatot kapott 3 tartózkodás mellett.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Készenlétben Japán: közeleg a giga földrengés?
Kormos Olga | 2025. december 14. 17:44
A hétfői 7,5-ös erősségű földrengés után újabb komoly, 6,9-es rengés rázta meg Japán északkeleti részét, a hatóságok ismét egy jövőbeli megarengés lehetőségére figyelmeztetnek.
Nemzetközi Moszkva gyakorlatilag lesöpörte az asztalról a béketervet
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 17:23
„Elfogadhatatlan rendelkezésekről” beszélt a Kreml szóvivője, aki nem vár semmi jót az ukránok és az európaiak egyeztetéseitől.
Nemzetközi Ki nem találná, miért vonultak ki tüntetni egy orosz városban
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 16:46
A jeges idő ellenére is utcára mentek.
Nemzetközi Európa együttérez Ausztráliával – a magyar kormány egyelőre hallgat
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 16:14
Macrontól Vucicig, Zelenszkijtől Babisig jöttek az üzenetek az ausztrál terrortámadásról. Magyarország egyelőre hallgat.
Nemzetközi Veszélyben Trump békéje Gázában is – a Hamász zokon vette parancsnokának halálát
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 15:41
A Hamász szerint a szombat izraeli csapás az egész tűzszüneti megállapodást veszélyezteti, Trumptól kérnek segítséget.
Nemzetközi Az amerikai rendőrök őrizetbe vettek valakit – megvan a Rhode Island-i lövöldöző?
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 14:32
Megvan a tettes?
Nemzetközi Itt egy újabb orosz győzelmi jelentés
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 14:14
Folytatódik az orosz előretörés az orosz védelmi minisztérium szerint.
Nemzetközi Elképesztő felvétel: így vette el egy bátor civil az egyik ausztrál merénylő fegyverét
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 13:41
Hihetetlen képsorok az ausztrál terrortámadásról.
Nemzetközi Hatalmas bejelentést tett Zelenszkij
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 13:18
Közölte, hogy hajlandó lemondani egyik legfontosabb céljáról Ukrajna a béke érdekében.
Nemzetközi Ausztrál lövöldözés: legalább 12 halott, bombákat is keresnek
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 12:52
Terrortámadásnak minősítették az esetet az ausztrál hatóságok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG