2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Moszkva szerint 24 drónt lőttek ki a délnyugati határhoz közeli Brjanszk régió felett, a többit pedig a Belgorod, Kurszk, Rosztov és Krasznodar régiókban, valamint az Azovi-tenger vizein semmisítették meg.

Oroszország légvédelmi egységei szerdán 47 ukrán drónt semmisítettek meg, amelyek az ország nyugati területeit célozták – hivatkozik a Reuters az orosz védelmi minisztérium közlésére. Eszerint 24 drónt lőttek ki a délnyugati határhoz közeli Brjanszk régió felett, a többit pedig a Belgorod, Kurszk, Rosztov és Krasznodar régiókban, valamint az Azovi-tenger vizein semmisítették meg.

Rosztov régió kormányzója, Vaszilij Golubev szerint a lezuhant törmelék tüzet okozott, de azt gyorsan eloltották. „Más kár nem keletkezett” – tette hozzá a kormányzó a Telegramon.

Alekszander Bogomaz, Brjanszk vezetője arról számolt be, hogy a helyi tűzoltóság a törmelék által érintett helyszíneken dolgozik, de nem közölte, hogy keletkezett-e kár. A Reuters hozzáteszi, hogy az ukrán támadások okozta károkról az orosz tisztviselők ritkán nyilatkoznak részletesen.

Az ukrán fél egyelőre nem reagált, a híreket független források nem tudták megerősíteni.

Az X-re (korábban Twitter) posztolt felvételek és beszámolók szerint az ukrán drónok az Orosz Védelmi Minisztérium Fő Rakéta- és Tüzérségi Igazgatóságának (GRAU) 67. arzenálját támadták Brjanszk régióban:

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Az irániak tagadják, hogy tárgyalnának az amerikaiakkal
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 15:00
Az iráni Fars hírügynökség egy forrásra hivatkozva azt állítja, hogy nincs közvetlen, vagy közvetett kommunikáció az Egyesült Államokkal, annak ellenére, hogy Donald Trump amerikai elnök nemrégiben kijelentette, hogy „produktív” tárgyalásokat folytat Teheránnal.
Nemzetközi Elrántja a kormányt Trump: napokon belül békét köthet Iránnal – az olajár zuhan, a forint szárnyal
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 12:51
Meghosszabbította az Iránnak szabott határidőt az amerikai elnök.
Nemzetközi Gyász: meghalt a korábbi francia miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 11:28
Lionel Jospin 88 éves volt.
Nemzetközi Mindkét pilóta meghalt a New York-i reptéren, rengeteg a sérült
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 10:48
Az Air Canada gépe ütközött egy tűzoltóautóval vasárnap éjjel.
Nemzetközi Kizárják a magyar kormányt az uniós tárgyalásokról, hogy ne tájékoztathassák az oroszokat, írja a Politico
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 09:48
Nem újdonság uniós körökben, hogy a magyar kormány megosztja az információkat Moszkvával?
Nemzetközi Elmaradt a jobboldali áttörés Franciaországban
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 08:06
Egy nagyvárost sem tudtak bevenni Marine Le Penék, de így is erősítették pozícióikat?
Nemzetközi Kemény választ adott Irán Trump ultimátumára – pusztító eszkaláció jöhet
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 07:34
A teljes régióban soha nem látott pusztítás jöhet.
Nemzetközi Baloldali győzelem Szlovéniában
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 07:09
De egyedül semelyik párt nem fog tudni kormányt alakítani.
Nemzetközi Netanjahu: az iráni rakéták az európai fővárosokat is elérhetik
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 16:11
Az Irántól négyezer kilométerre található Diego Garcia szigetcsoport irányába lőtt ki egy interkontinentális ballisztikus rakétát az ország hadserege. Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök arról beszélt: ez alapján Irán képességei megvannak ahhoz, hogy akár Európa belső részét is megtámadják.
Nemzetközi Hogyan lehet józannak maradni a vodka hazájában?
Elek Lenke | 2026. március 22. 14:39
Harcolni az alkoholizmus ellen Oroszországban szélmalomharcnak tűnik, hiszen a vodka nem italnak számít, hanem alapélelmiszernek. Bár Gorbacsov próbálta – egyebek között – italjegyek kiosztásával korlátozni a fogyasztását, nem igazán aratott nagy sikert az orosz állampolgárok körében. A közelmúltban a moszkvai önkormányzat megszavazta, hogy az eddiginél több kijózanító állomást hoz létre. Ez azonban csak látszatintézkedésnek tűnik.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG