2p

Így tárgyalnak.

Lengyel sajtóhírek szerint Magyarország blokkolta Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát. Kijev most megerősítette az információt – az Ukrajinszka Pravda cikkét a Portfolio szúrta ki.

Olha Sztefanisnya, az európai integrációért is felelős ukrán miniszterhelyettes szerint Magyarország az egyhangúság elvét felhasználva akadályozta meg Ukrajna EU-csatlakozási folyamatát.

A miniszterhelyettes a müncheni Biztonsági Konferencián szólalt fel, ahol elmondta, hogy egy EU-tagállam blokkolta Ukrajna csatlakozási folyamatát. Később megerősítette, hogy Magyarországról van szó.

Nem lettek nagy barátok
Nem lettek nagy barátok
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Ukrajna és az EU a csatlakozási tárgyalások gyakorlati szakaszába lépne, amely a kulcsfontosságú kérdések megnyitásával kezdődik. Az EU bővítési folyamata szerint a tagjelölt országoknak először két ütemtervről kell megállapodniuk Brüsszellel: az egyik a jogállamiságra, a másik pedig a közigazgatási reformra vonatkozik. Ezek végrehajtása határozza meg Ukrajna előrehaladását a tárgyalások során.

Magyarország azonban azt követeli, hogy az EU egy harmadik feltételt is beillesszen Ukrajna csatlakozási folyamatába: a nemzeti kisebbségek védelmére vonatkozó terv kidolgozását.

Ez a nézeteltérés teljesen megakasztotta a tárgyalások megkezdését, mivel az alapelvek elfogadása nélkül nem lehet további döntéseket hozni.Sztefanisnya nem tudott további információval szolgálni arról, hogy mi következhet ezután.

„Reméljük, hogy a blokkolást hamarosan feloldják, de egyelőre várjuk a részleteket, és készek vagyunk elmagyarázni, hogy Kijev milyen lépéseket tesz már most a magyar kisebbséggel való együttműködésben” – mondta a miniszterhelyettes.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Irán véres büntetést ígért arra az esetre, ha amerikai bakancsok lépnek a földjére
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 16:02
Hiába a békülékenynek ható üzenetek, ha közben az eddiginél is súlyosabbra készülnek az amerikaiak – hangzik az iráni vélekedés.
Nemzetközi Kifakadt a római pápa a háború miatt – Trump imádkozhat, de úgy tűnik, hiába
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 14:09
Ma van virágvasánap ünnepe. A katolikus egyház feje pedig meglehetősen eréjelyes üzenetet küldött. 
Nemzetközi Nagypályás: 30 millió eurót csúsztatott ki a síszövetségből a sportvezető
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 12:28
Az Interpol is rajta van a Törökországba szökött szakági vezető elfogásán.
Nemzetközi Zelenszkij vasökle porrá zúzta a nagy kémjátszmát
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 08:31
Az oroszok műholddal végrehajtott fedett akcióját vágtak haza az ukránok?
Nemzetközi Brüsszel újra napirendre tűzte az óraátállítás ügyét
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 16:45
Vasárnap megint egy órával előre kell tekerni az óráinkat. Jó hír, hogy az Európai Bizottság kijelentette: továbbra is napirenden van az óraátállítás eltörlése, ezért még idén tanulmányt nyújt be annak felszámolásáról.
Nemzetközi Vlagyimir Iljicsnek mégis igaza volt?
Elek Lenke | 2026. március 28. 16:22
Sci-fi, vagy valóság, avagy mi lesz a szocializmus felépítésével?
Nemzetközi Illegális bányák ellen csaptak le az ecuadori hadsereg
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 15:38
Légicsapásokat intéztek a dél-amerikai ország északi részén lévő Carchi tartomány illegális bányakitermeléséről hírhedt körzete ellen – jelentette be a latin-amerikai ország védelmi minisztériuma helyi idő szerint pénteken.
Nemzetközi Hátborzongató nyilatkozatot tett a Roszatom vezetője
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 14:58
Szerinte atomkatasztrófa fenyeget a Közel-Keleten.
Nemzetközi Meghekkelték Brüsszelt
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 13:14
Az Europa.eu weblaphálózat működtetéséért felelős felhőinfrastruktúrát érte támadás.
Nemzetközi Ursula von der Leyen: stratégiai hiba volt, hogy Európa hátat fordított az atomenergiának
Kamocsay-Berta Eszter | 2026. március 28. 11:59
A világ vezetői Párizsban gyűltek össze 2026. március 10-én, ahol kiemelték a nukleáris energia szerepét a tiszta, megbízható, megfizethető és biztonságos energiaellátásban, különös tekintettel a növekvő energia keresletre és a globális feszültségek okozta bizonytalanságra az energiaellátás területén.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG