2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

Izrael miniszterelnöke, vasárnap indult el Izraelből, hogy találkozzon az Egyesült Államok elnökével a kapcsolatok megerősítése érdekében, miután az előző Fehér Ház-adminisztrációval feszültségek alakultak ki a gázai háború kapcsán.

Netanjahu, aki Trump múlt havi beiktatása óta az első külföldi vezetőként látogat el hozzá, úgy szállhat fel, hogy a Gázában elért tűzszünet továbbra is érvényben van. A tárgyalások a konfliktus lezárásának második szakaszáról várhatóan a jövő héten megkezdődnek. „A háború során hozott döntéseink már megváltoztatták a Közel-Kelet arculatát” – mondta az indulás előtt a repülőtéren a Reuters jelentése szerint.

„Döntéseink és katonáink bátorsága újrarajzolták a térképet. De hiszem, hogy Trump elnökkel szoros együttműködésben ezt még tovább, és még kedvezőbb irányban alakíthatjuk” – tette hozzá.

Donald Trump amerikai elnök elégedett magával
Donald Trump amerikai elnök elégedett magával
Fotó: MTI/AP/Reuters pool/Kevin Lamarque

Netanjahunak, aki ellen a Nemzetközi Büntetőbíróság elfogatóparancsot adott ki Gázában elkövetett háborús bűncselekmények vádjával, feszült volt a viszonya Trump elődjével, Joe Bidennel, és 2022 végi hivatalba lépése óta nem tett látogatást a Fehér Házban.

A gázai tűzszünetről tárgyalnak

Benjámin Netanjahu megkezdi majd a tárgyalásokat a gázai tűzszünet második szakaszáról, amikor hétfőn Washingtonban találkozik Donald Trump amerikai elnök közel-keleti megbízottjával, Steve Witkoffal – közölte az izraeli miniszterelnök hivatala szombaton, a Reuters korábbi jelentése szerint.

Netanjahu Witkoffal folytatott találkozóján megvitatja Izrael álláspontját a tűzszünet kapcsán — tették hozzá. Witkoff ezután egyiptomi és katari tisztségviselőkkel fog beszélni, akik az elmúlt 15 hónapban Washington támogatásával közvetítettek Izrael és a Hamász között.

Izrael és a Hamász a múlt hónapban megkötötte a három szakaszban végrehajtandó, összetett tűzszüneti megállapodást, amely leállította a gázai harcokat. A Hamász eddig 18 túszt engedett szabadon több száz palesztinért cserébe, akiket izraeli börtönökből engedtek el. Még mindig több mint 70 túszt tartanak fogva Gázában.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Friedrich Merz a régi világ végét látja, európai összefogást sürget
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 19:59
A német kancellár a müncheni biztonsági konferencián kifejezte kétségeit az Egyesült Államok egyedüli vezető erejében.
Nemzetközi Amerika újabb anyahajót küld a Közel-Keletre
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 19:41
Ez a lépés két repülőgép-hordozót helyezne a régióba, miközben fokozódik a feszültség az Egyesült Államok és Irán között.
Nemzetközi Az amerikai külügyminiszter új geopolitikai korszakot lát – Európa számára is
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 18:20
Marco Rubio „új korszakról” beszélt a pénteken kezdődő Müncheni Biztonsági Konferenciára indulva, ahol jelentős beszédre készül.
Nemzetközi Észak-koreai csapatösszevonás az ukrán határon
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 17:41
Közel 11 ezer katonát állomásoztat Oroszország szövetségese az orosz kurszki régióban.
Nemzetközi Állítólag az ukrán cég visszatartja az olajat a Barátság vezetéken
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 17:01
Orosz értesülések szerint az Ukrtrtansznafta vezetősége nem ad engedélyt a szállítások újraindítására, noha arra műszakilag lehetőség lenne.
Nemzetközi A bíróság jogellenesnek találta a brit Palesztin Akció csoport terrorszervezetté nyilvánítását
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 16:21
A londoni Legfelsőbb Bíróság pénteken jogellenesnek nyilvánította a palesztinbarát Palestine Action kampánycsoport terrorista szervezetként való besorolását Nagy-Britanniában.
Nemzetközi Megnőtt a fenyegetettségérzés Európában
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 15:21
A válaszadók többsége bízik abban, hogy az EU megfelelő választ tud andi a biztonsági kihívásokra.
Nemzetközi A meggyilkolt elnök fiának pártja nyerte a bangladeshi választásokat
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 13:41
Az ellenzéki Bangladesi Nacionalista Párt (BNP) földcsuszamlásszerű győzelmet aratott pénteken a parlamenti választásokon, közel két évtized után visszatérve a hatalomba.
Nemzetközi Megint áll a bál Kijevben, berendelték a magyar nagykövetet
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 11:46
A nagykövet bekéretéséről Szijjártó Péter számolt be.
Nemzetközi Vége az ICE minneapolisi műveletének
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 09:16
Az amerikai Bevándorlási- és Vámvégrehajtás (ICE) minnesotai műveletének végét jelentette be Donald Trump bevándorlásügyi megbízottja. Megállapodtak Minnesota és az ottani települések vezetőivel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG