2p

Az ukrán elnök vasárnap érkezett meg az amerikai megapoliszba, hogy rábírja az USA-t, támogassa a az oroszokkal vívott háború lezárását célzó tervet.

Az Egyesült Államokba érkezett vasárnap Volodimir Zelenszkij, hogy elnyerje Amerika támogatását Kijev új tervéhez, amellyel lezárnák a háborút. Az ukrán elnök az általa „győzelmi tervnek” nevezett javaslatokat mutatta be Joe Biden elnöknek, valamint Kamala Harris és Donald Trump elnökjelölteknek is - írja a Guardian.

Zelenszkij részt vett az ENSZ közgyűlésén is. Az ukrán elnök látogatásának időzítése összefügghet azzal, hogy Oroszország épp most hajtott végre gyors előrenyomulást Kelet-Ukrajnában, emiatt Kijev hetek óta próbál nyomást gyakorolni a Nyugatra, hogy engedélyezzék nekik a nagy hatótávolságú fegyverek behozatalát.

Az ukrán elnök az éjszaka feltöltött videójában arról is beszélt, hogy a nyugati országoknak is segíteniük kell „elérniük a közös győzelmet egy igazságos békéért”. Zelenszkij szerint „ez az ősz meghatározza ennek a háborúnak a jövőjét”.

Zelenszkij szerint ez az ősz döntő lehet
Zelenszkij szerint ez az ősz döntő lehet
Fotó: Ukrán elnöki hivatal

Zelenszkij elsőként Pennsylvaniába ment, abba a lőszergyárba, amelyik kifejezetten fontos lőszert állít elő Ukrajnának: a scrantoni üzem azon kevesek közé tartozik az országban, amely képes 155 milliméteres tüzérségi lövedékeket legyártani – ebből ukrajna már több mint 3 milliót kapott Amerikától.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Deutsch Tamás mentelmi jogát kikérték az Európai Parlamenttől
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 19:53
Megtörtént a bejelentés.
Nemzetközi Megorroltak az oroszok – kibővítették a szankciós listát
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 19:22
Sok új név felkerült a listára.
Nemzetközi Putyin segítő kezet nyújtana Iránnak
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 17:37
Az orosz elnök fogadta az iráni külügyminisztert.
Nemzetközi Évtizedek óta nem látott vendéget fogad Trump
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 17:11
Első egyesült államokbeli hivatalos uralkodói látogatására érkezik hétfőn Washintonba III. Károly brit király és felesége.
Nemzetközi Tényleg várják Magyar Pétert Brüsszelben, de lehet, hogy nem derül ki, mire jutottak
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 15:39
Az Európai Bizottság illetékes szóvivője megerősítette, hogy Magyar Péter leendő miniszterelnök szerdán Brüsszelbe utazik, és informális egyeztetést folytat az uniós források hazahozataláról.
Nemzetközi A Hezbollah továbbra sem akar Izraellel tárgyalni
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 14:18
Újra megerősítette hétfőn Naím Kászim, a Hezbollah libanoni síita milícia vezetője, hogy ellenzi a Bejrút és Izrael közötti közvetlen tárgyalásokat.
Nemzetközi A Hormuzi-szorosról nem is tárgyal Irán, de megmondták, miről igen
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 12:38
Háromlépcsős terv alapján jutnának megállapodásra.
Nemzetközi Összeálltak George Simionékkal a román szociáldemokraták
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 11:18
Együtt buktatnának kormányt – de utána mi lesz?
Nemzetközi Moszkvába érkezett az iráni külügyminiszter, hogy Putyinnal tárgyaljon
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 10:22
Putyinnal is találkozik.
Nemzetközi Tényleg Trump lehetett a célpontja a washingtoni merénylőnek
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 09:04
Nem jutott túl messzire.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG