2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Az Egyesült Államok kormánya nyilvánosságra hozta a Hamász vezetői ellen emelt bűnvádat kedden, amit a 2023. október 7-én elkövetett terrorista atrocitás miatt az év elején kezdeményezett.

Merrick Garland igazságügyi miniszter a bejelentésről szóló tájékoztatóján úgy fogalmazott, hogy a vádak közzététele egy részét jelenti az amerikai erőfeszítéseknek arra, hogy a Hamász működésének minden eleme célkeresztbe kerüljön. Hangsúlyozta, további lépések következnek.

"Az életük hátralevő részében üldözni fogjuk azokat a terroristákat, akik felelősek amerikaiak elleni gyilkosságért, ide értve azokat is, akik őket illegálisan eszközökkel látják el" - közölte a Biden-adminisztráció főügyészi posztját is betöltő kormánytag, hozzátéve, hogy az igazságügyi minisztériumnak "hosszú az emlékezete".

Sok túszt ejtett a Hamász
Sok túszt ejtett a Hamász
Fotó: MTI/EPA/Abir Szultan

A bűnvádi indítvány hét vádpontból áll, elkövetőként pedig hat embert tartalmaz, köztük az időközben izraeli rakétatámadásban meghalt Iszmail Hanijét, a Hamász volt legfőbb vezetőjét és utódját, Jahja Szinvárt.

Rajtuk kívül a felelősök közé sorolják Iránt mint a terrorszervezet támogatóját, valamint az Izrael ellen harcoló libanoni Hezbollah fegyveres szervezetet.

Az amerikai adminisztráció New York város egy szövetségi bíróságánál indította a pert, ami egyelőre szimbolikus, hiszen a vádlottak közül hárman a feltételezések szerint halottak, hárman pedig valószínűleg a Gázai övezet alatti alagútrendszerben rejtőznek.

A vádat eredetileg februárban emelték, de titokban tartották abban a reményben, hogy sikerül kézre keríteni a fővádlottat, a Hamász vezetőjét, Iszmail Hanijét. A jogi iratot két nappal azt követően hozta nyilvánosságra Merrick Garland igazságügy miniszter, hogy azonosították a Hamász túszaként tartott amerikai állampolgár holttestét, aki a szombaton a Gázai övezetben megtalált hat halott túsz között volt.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Lakónegyedre mértek csapást az orosz drónok
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 10:57
A csapásokban legalább ketten életüket vesztették.
Nemzetközi Miközben Trump napi kétmilliárd dollárt költ a háborúra, milliók halhatnak meg a segélyek hiánya miatt
Wéber Balázs | 2026. április 23. 10:16
Miközben az Irán elleni háború napi kétmilliárd dollárba kerül az Egyesült Államoknak, a hadikiadások pedig szerte Nyugaton megugrottak, a nemzetközi segélyezésre jutó források radikálisan csökkennek, és – részben a háború miatt – egyre nő a rászorulók száma. Egy ENSZ-becslés szerint az iráni háború első két hetére költött pénzből 87 millió életet lehetett volna megmenteni.
Nemzetközi Szlovákia: újraindult a kőolajszállítás a Barátság vezetéken
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 09:05
Csaknem három hónap után megérkezett az első orosz kőolajszállítmány Szlovákiába.
Nemzetközi Az EU-ban nőtt a GDP-arányos államháztartási hiány
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 08:10
A legnagyobb költségvetési többlet Cipruson (4,0 százalék), Írországban (2,5 százalék) és Dániában (2,0 százalék) volt.
Nemzetközi Szijjártó Péter: „Zelenszkij akaratának megfelelő eredmény született”
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 20:41
Szijjártó Péter leköszönő külgazdasági és külügyminiszter volt a Telex vendége, az interjúban több téma is előkerült.
Nemzetközi Hamarosan ismét tárgyalhat Irán és az Egyesült Államok?
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 19:50
Újabb tűzszünetet jelentett be Trump.
Nemzetközi Megüzenték: közeleg a Magyarország ellen indított 7-es cikk szerinti eljárás lezárása?
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 17:38
Az EPP támogatná a lezárást.
Nemzetközi 72 millió eurót küldenek Csádba is Brüsszelből
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 14:32
Az Európai Bizottság afrikai segélyekről döntött.
Nemzetközi Kína az űrből is besegít az orosz haderőnek
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 13:14
Aggasztó együttműködés.
Nemzetközi Már felvette az ukrán külügy a kapcsolatot Orbán Anitával
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:46
Készek új lapot nyitni a magyar-ukrán kapcsolatokban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG