2p

Nem intézhető el egy telefonhívással Rogán Antal leszedése a szankciós listáról.

Ligeti Miklós, a Transparency International Magyarország jogi igazgatója szerint nem intézhető el egy telefonhívással Donald Trumpnak, hogy Rogán Antal lekerüljön az amerikai szankciós listáról. Hozzátette, ugyanakkor elképzelhető, hogy nem kell hozzá bírósági ítélet, hanem az új Trump-kormányzat saját hatáskörben is dönthet a törlésről.

A Szabad Európa kérdésére a szakember elmondta, úgy történt szankcionálás, hogy nem előzte meg garanciális vagy bírósági eljárás vagy olyan, bírótól független eljárás, ahol az eljárás alá vont és szankcióval fenyegetett személy valós időben előterjeszthette volna a maga bizonyítékait; a döntést megelőzően nem közölték vele a rá nézve terhelő adatokat, tehát ez egy diplomáciai, kormányzati döntés, nem igazságügyi. Hozzátette, amennyiben Rogán Antal vitatja az ellene felhozott állításokat, és levetetné magát a szankciós listáról, akkor az Egyesült Államokban indíthat pert az amerikai kormány ellen, ez azonban nem reális forgatókönyv, Ligeti nem tud olyan esetről, amikor ez működött volna.

Egy telefon nem lesz elég

A szakember a portál kérdésére elmondta, nem zárható ki, hogy a Trump-kormány saját hatáskörben elintézi a levételt a listáról, de egy egyszerű telefonhívásnál mindenképpen több kell majd. A jogi igazgató szerint önmagában Rogán Antal vagyonnyilatkozatának bemutatása nem lesz elég ehhez, mint mondta, ha csak ez alapján törlik,

az súlyosan kompromittálná az USA-adminisztrációt, illetve az egész Magnyickij-törvény működőképességét, hogy bemondásos alapon le lehet kerülni róla.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Moszkvában csapott le az ukrán titkosszolgálat? Orosz tábornok vesztette életét
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 08:54
Az altábornagy autójában bomba robbant, a hatóságok keresik a tetteseket.
Nemzetközi Sikeresen tesztelték kamikazéikat a németek
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 07:21
Évente több tízezret is gyárthatnak majd belőle.
Nemzetközi Tovább folytatják a „kalózkodást” az amerikaiak
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 06:57
Nem állnak le a tankervadászattal, újabb hajót vettek üldözőbe.
Nemzetközi Növelné a nyomást Zelenszkij – látja a fényt az alagút végén?
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 06:39
Pozitívan nyilatkozott a tárgyalások legújabb fordulójáról az ukrán elnök, de az oroszokon tovább kell növelni a nyomást szerinte.
Nemzetközi Zavar az erőben: az Egyesült Államok sem tudja, mit is akar Putyin
Privátbankár.hu | 2025. december 21. 17:15
Állítanak valamit a Reuters forrásai, és állít valamit Tulsi Gabbard, aki Donald Trump kormányában a nemzetbiztonsági szervek felügyeletéért felel.
Nemzetközi Trumppal szembejön a valóság: hiába a rengeteg áldozat, mégsem követik a jó példát
Kollár Dóra | 2025. december 21. 16:50
A szigorú fegyvertartási szabályok működnek Ausztráliában, az Egyesült Államok azonban nem kér belőle. 
Nemzetközi Újabb vitatott lépés Izraeltől a megszállt területen
Privátbankár.hu | 2025. december 21. 16:00
19 új zsidó telep létrehozását engedélyezte az izraeli kormány a megszállt Ciszjordániában, jelentette be vasárnap Bezalel Smotrich izraeli pénzügyminiszter, aki a Telepesügyi Hivatalt is felügyeli.
Nemzetközi Újabb halálos lövöldözés, ezúttal Dél-Afrikában
Privátbankár.hu | 2025. december 21. 15:00
Kilenc ember halt meg egy dél-afrikai kocsmai lövöldözésben.
Nemzetközi Ebből mi lesz? Tiltott orosz hajót vizsgálnak Svédországban
Privátbankár.hu | 2025. december 21. 12:55
A svéd vámhatóság vasárnap közölte, hogy a hatóságok átvizsgáltak egy orosz teherhajót, amely pénteken műszaki meghibásodás miatt svéd vizeken horgonyzott le, és jelenleg is ellenőrzik a rakományát.
Nemzetközi Folytatódik az olajháború, Venezuela válaszlépést ígért
Privátbankár.hu | 2025. december 21. 10:30
Az Egyesült Államok lefoglalt egy olajszállító tartályhajót, amely Venezuelából indult – közölte az amerikai Belbiztonsági Minisztérium.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG