2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az FSZB letartóztatott négy gyanúsítottat, akiket azzal vádolnak, hogy ukrán tervezésű merényletet készítettek elő magas rangú orosz katonai tisztségviselők ellen.

Az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) csütörtökön közölte, hogy négy orosz állampolgárt tartóztattak le, akiket azzal vádolnak, hogy ukrán tervezésű merényletet készítettek elő a Védelmi Minisztérium magas rangú tisztjei ellen, számolt be az AP.

Az FSZB szerint a tervezett merényletek egyike egy távirányítású, autós bombával történt volna, míg egy másik tisztet egy borítékba rejtett robbanószerkezettel akartak megölni.

A célpontok kilétét az FSZB nem nevezte meg. Az ügynökség által közzétett videón a gyanúsítottak letartóztatása és kihallgatása látható, ám a nevüket nem hozták nyilvánosságra.

Secember 17-én halt meg Igor Kirillov altábornagy, akit egy elektromos robogóra rejtett bomba ölt meg, miközben lakóhelyéről indult az irodájába. A merényletben Kirillov asszisztense is életét vesztette. Az ukrán hatóságok magukra vállalták a támadást.

A Kirillov elleni támadással kapcsolatban az FSZB már korábban letartóztatott egy üzbég állampolgárt, aki állítólag azt vallotta, hogy az ukrán különleges szolgálatok toborozták.

Kirillov az orosz Sugár-, Biológiai és Vegyi Védelmi Erők vezetője volt. Feladatai közé tartozott a katonai egységek védelme az ellenség nukleáris, vegyi vagy biológiai fegyvereinek alkalmazása ellen, valamint a szennyezett környezetben való műveletek biztosítása.

Vlagyimir Putyin orosz elnök Kirillov halálát a biztonsági szolgálatok „súlyos hibájának” nevezte, és hangsúlyozta, hogy tanulniuk kell az esetből, és növelniük kell hatékonyságukat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A magyar kormánynak felelnie kell Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 17:00
Az Európai Bizottság tisztázást vár, azzal kapcsolatban, hogy mi szivároghatott ki a bizalmas információkból Moszkvába.
Nemzetközi Besült a Moszad terve, nem lázadt fel Irán a rendszer ellen
Wéber Balázs | 2026. március 23. 16:04
Az izraeli titkosszolgálat mindeddig nem tudott érdemi lázadást szítani Iránban a háború idején, és a kurd milíciák iráni inváziója is elmaradt – az iráni rezsim továbbra is a helyén van. Mindeközben a háború eszkalálódása a történelem legsúlyosabb globális energiaválságával fenyeget – most, úgy tűnik, mindenki visszalépett egyet a szakadék széléről. 
Nemzetközi Az irániak tagadják, hogy tárgyalnának az amerikaiakkal
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 15:00
Az iráni Fars hírügynökség egy forrásra hivatkozva azt állítja, hogy nincs közvetlen, vagy közvetett kommunikáció az Egyesült Államokkal, annak ellenére, hogy Donald Trump amerikai elnök nemrégiben kijelentette, hogy „produktív” tárgyalásokat folytat Teheránnal.
Nemzetközi Elrántja a kormányt Trump: napokon belül békét köthet Iránnal – az olajár zuhan, a forint szárnyal
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 12:51
Meghosszabbította az Iránnak szabott határidőt az amerikai elnök.
Nemzetközi Gyász: meghalt a korábbi francia miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 11:28
Lionel Jospin 88 éves volt.
Nemzetközi Mindkét pilóta meghalt a New York-i reptéren, rengeteg a sérült
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 10:48
Az Air Canada gépe ütközött egy tűzoltóautóval vasárnap éjjel.
Nemzetközi Kizárják a magyar kormányt az uniós tárgyalásokról, hogy ne tájékoztathassák az oroszokat, írja a Politico
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 09:48
Nem újdonság uniós körökben, hogy a magyar kormány megosztja az információkat Moszkvával?
Nemzetközi Elmaradt a jobboldali áttörés Franciaországban
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 08:06
Egy nagyvárost sem tudtak bevenni Marine Le Penék, de így is erősítették pozícióikat?
Nemzetközi Kemény választ adott Irán Trump ultimátumára – pusztító eszkaláció jöhet
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 07:34
A teljes régióban soha nem látott pusztítás jöhet.
Nemzetközi Baloldali győzelem Szlovéniában
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 07:09
De egyedül semelyik párt nem fog tudni kormányt alakítani.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG