3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az összes induló járatot törölték a belgiumi Charleroi repülőterén.

Minden induló járatot töröltek, egyetlen repülőgép sem száll fel hétfőn a budapesti járatokat is indító-fogadó belgiumi Charleroi repülőteréről a tervezett nyugdíjreform elleni tiltakozás miatt – tájékoztatott a vallóniai légikikötő internetes oldalán hétfőn. A munkabeszüntetéssel is járó megmozdulás az országos tömegközlekedésében is zavarokat okoz.

A La Libre Belgique című, francia nyelvű belga napilap beszámolója szerint a belga szakszervezetek „a tisztességes nyugdíjak védelmében” szerveztek tiltakozást a brüsszeli igazságügyi palota elé, és hirdettek országos sztrájkot hétfőre, mert véleményük szerint a következő szövetségi kormány tervezett nyugdíjreformja negatív változásokat hozhat a nyugdíjhoz való hozzáférés feltételeiben.

Félelmeik szerint emelkedhet a nyugdíjkorhatár, a nyugdíj összegének kiszámítását pedig a teljes pályafutás és nem csak az utolsó munkával eltöltött négy év fizetése alapján számolnák, ami – véleményük szerint – a nyugdíjak csökkenéséhez, a nyugdíjba vonulás elhalasztásához, valamint a pályafutásuk végén lévő munkavállalók körülményeinek romlásához vezetne.

A reptéri sztrájk miatt hatalmas a káosz Belgiumban
A reptéri sztrájk miatt hatalmas a káosz Belgiumban
Fotó: Depositphotos

A megmozdulást szervező, szocialista beállítottságú belga FGTB szakszervezet közlése szerint mintegy harmincezren gyűltek össze és vonultak fel Brüsszelben a nyugdíjreform ellen tiltakozva. A brüsszeli megmozdulás résztvevőinek követelését támogatva Belgium számos részén tartottak figyelmeztető sztrájkot a közlekedés területén dolgozók mellett tanárok és tűzoltók is – közölték.

A charleroi-i repülőtér kommunikációs igazgatósága közölte, a járattörlések oka a földi személyzet munkabeszüntetése mellett az, hogy a repülőgépeknek a fagyos időjárás miatt szükséges jégtelenítését végző vállalat dolgozói is csatlakoztak a megmozduláshoz. A dél-belgiumi Vallónia repülőtere, a charleroi-i légikikötő mellett fennakadások nehezítik a brüsszeli Zaventem nemzetközi repülőtér forgalmát is, ahol az induló járatok legkevesebb egyharmadát törölték.

A Brussels Airlines belga légitársaság hétfőn járatainak több mint felét törölte, mivel a poggyászkezelő társaságok alkalmazottainak nagy része nem vette fel a munkát. A beszámoló szerint a brüsszeli rendőrség jelentős forgalmi dugókról számolt be a belga főváros több pontján is. A rendőrség nem javasolja az autózást Brüsszelben, mivel – mint kiemelték – a tömegközlekedés zavarai miatt a haladás nagyon korlátozott.

Az országos sztrájk fennakadásokat okoz a brüsszeli tömegközlekedés mellett az országos vasúti és buszközlekedésben is.

A belga vasúttársaság (SNCB) internetes oldalán közölte, hogy a nagyvárosokat összekötő vonatok mintegy harmada, a regionális vonatok közel 20 százaléka közlekedik csak, míg egyes vonalakon teljesen szünetel a vonatforgalom. A vasúti munkabeszüntetés vasárnap este 10 órakor kezdődött és hétfő este 10 óráig tart. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Orbán Viktor nem engedett: két ország is blokkolta az Ukrajna melletti nyilatkozatot
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 16:42
Csak 25 ország fogadta el a zárónyilatkozatot.
Nemzetközi EU-s segítséggel gyorsítanák a Barátság-vezeték helyreállítását
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 16:23
Április közepére visszatérhet az olaj a vezetéken. 
Nemzetközi A nap képe: szemtelenül fiatal miniszterelnök mutatkozott be az EU-csúcson
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 16:02
Hollandia új kormányfője most először vesz részt az uniós állam- és kormányfők brüsszeli találkozóján.
Nemzetközi Az Európai Tanács elnöke szerint Orbán Viktor viselkedése elfogadhatatlan
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 15:29
Átlépte a vörös vonalat a magyar miniszterelnök.
Nemzetközi Fokozódik az energiaháború: drónok csapnak le a gázvezetékekre
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 13:41
Gazprom szerint fokozódtak az ukrán támadások.
Nemzetközi Női fodrászatot talált el egy iráni rakéta, halálos áldozatok is vannak
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 12:55
Irán éjjel hajtott végre újabb rakétatámadásokat Izrael ellen.
Nemzetközi A német kancellár is üzent Trumpnak az iráni háború ügyében
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 12:40
Donald Trump amerikai elnök arra kérte a világ országait, hogy csatlakozzanak egy globális összefogáshoz Irán ellen, aminek keretében hadihajókat küldenek a Hormuzi-szoros „megnyitására.” Azonban több, az Egyesült Államokkal szoros szövetségben lévő állam is elutasította a segítségnyújtást.
Nemzetközi Meddig fajul a magyar-ukrán viszály, mikor jön olaj a Barátságon? Interjú Balázs Péterrel
Izsó Márton - Wéber Balázs | 2026. március 19. 10:11
A magyar kormány Brüsszelt támadja, Ukrajnába pedig kifejezetten belekötött, pedig a szomszédainkkal és a szövetségeseinkkel szemben különösen fontos lenne a feszültség csökkentése – erről Balázs Péter beszélt a Klasszis Média műsorában, a Klasszis Podcastban. Magyarország egykori külügyminisztere utalt arra, hogy ezzel együtt sem valószínű ukrán diverzáns tevékenység Magyarországon, hiszen Ukrajnának „kisebb gondja is nagyobb annál, minthogy velünk szórakozzon.”
Nemzetközi Két éven belül újabb ország csatlakozhatna az Európai Unióhoz
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 09:40
Izland külügyminisztere, Thorgerdur Katrin Gunnarsdottir nagyon optimistán nyilatkozott országa csatlakozásáról az Európai Unióhoz.
Nemzetközi Nem várt ajánlatot kapott Törökország az Európai Uniótól
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 08:36
Az Európai Unió azt javasolta Törökországnak, hogy csatlakozzon az Egységes Euró Fizetési Övezethez (SEPA), ami olcsóbbá és gyorsabbá tenné az euróban bonyolított határokon átnyúló átutalásokat – derült ki az EU ankarai ügyvivőjének a Reutersnek adott nyilatkozatából.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG